Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Most Ambicious Project - What is X?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #61
    Urcite se jedna o novou desku. Ale tajne doufam, ze se jedna i o nejaky softwarovy boom, treba vestaveny Wine v AmigaOS, nebo emulaci ActiveX ci X Window pod MUI...

    Jsem rad, ze jsem si nakonec nekoupil Sam a pockam co se z tohoto vyklube.
    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

    Komentovat


      #62
      Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
      Jsem rad, ze jsem si nakonec nekoupil Sam a pockam co se z tohoto vyklube.
      Tohle kazdej muze rikat do smrti... jsem rad ze jsem nekoupil SAM, predtim AmigaONE, predtim Pegasos, mozna PPC turbinu, pockam na neco lepsiho.... to je porad dokola a nakonec vetsina nekoupi nic. Navic mezitim ti co koupili uz si s tou hrackou muzou hrat. Je to proste draha hracka.

      Komentovat


        #63
        V tomhle má Doda obávám se pravdu. Vzpomínáte na dobu, kdy tady nebylo nic, na čem by OS4 běžel? Čekalo se na desku, dokonce jsme i tady dělali anketu, kdo si ho koupí po uvedení nějaké desky. Pak přišla Sam, a neříkám že je to nějaké extra dělo, ale nic se nezměnilo. Kdo jí chce, tak jí už má doma. Ostatní se vymlouvají na cenu, výkon atd.. A přitom stačí říct, že mi stačí A1200 na ty tisíce starých her.

        Po uvedení téhle desky se zase objeví řeči, že stejně nemá cenu jí kupovat, protože na to nejsou aplikace. Je to pořád dokola.

        Každopádně je to ale od Hyperionu odvážný krok, to se musí nechat. Určitě nejsou tak hloupí, aby si mysleli, že je vytrhne AmigaOS, takže na tom buď pojede nějaký rozšířenější systém (MacOS, Linux), nebo to nedává moc smysl.

        Mě by spíš zajímalo, co na tohle říká Acube Systems. Protože tohle, pokud bude podobná cena, je pro Sam440 likvidační.
        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

        Komentovat


          #64
          Podle toho, co jsem zatím tak pochopil z fóra na AW, tak to vypadá, že to nebude "jen" základní deska s PPC, ale zřejmě tam bude i něco jako zákaznický čip u originální Amigy, který by měl být programovatelný (něco jako FPGA, ale mnohem výkonnější) a tím pádem použitelný jako např: DSP pro zvuk, kódovací/dekódovací akcelerátor pro video, emulaci originálního čipsetu a cokoliv dalšího, pro co se naprogramuje... alespoň takhle nějak vyznívají dosavadní spekulace, brzy uvidíme, co je na tom pravdy. Ale docela by mě zajímalo (pokud to takhle opravdu bude), jak chtějí vyřešit kompatibilitu AmigaOS a aplikací tak aby bežely jak na tomhle "mystery" hardwaru a Sam/Pegasos. No, každopádně to vypadá, že nám nastávají opravdu zajímavé časy
          Amiga Forever!!!

          Komentovat


            #65
            Xena a Xorro, tohle mě zajímá co nakonec bude.
            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

            Komentovat


              #66
              Prober: MacOSX nevim, ale PPC Linux na tom URCITE pobezi, je jen otazka jestli jako dualboot, parallel, nebo na pozadi AmigaOS

              jack-3d: nejde jen o desku, ale o cely pocitac (desktop) a nebude posledni se SW/OS jsou zatim jen opravdu spekulace, ale snad se spojitost s linuxem potvrdi a s aplikacema to bude za vodou

              Doda: az zverejni veskere info, uvidis ze si srovnaval nesrovnatelne

              GWS: nezasekava se ti F5 ? )
              c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

              Komentovat


                #67
                Kedar: posledních pár dnů celkem jo. Ale ve skříni mám náhradní klávesnici...
                Amiga Forever!!!

                Komentovat


                  #68
                  Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                  Xena a Xorro, tohle mě zajímá co nakonec bude.
                  o Xorro se vi toto: je to slot, ktery nema nic spolecneho se Zorro sloty

                  A myslim ze oboje je to hlavni cim se bude obecne odlisovat od toho co zatim zname

                  Malem bych zapomnel, pocitac se pravdepodobne bude jmenovat Nemo

                  cast komentare z cekaci stranky na zitra:
                  So let me just address a few rumours. No, you haven't seen this motherboard before. Yes, it's a desktop. No, the A-EON partners didn't design the Nemo board in their garages, and no it's not an evaluation board! Goodness. It was designed by a highly experienced design team to A-EON's specifications. Yes, it's high-end hardware. No, it doesn't have the number of cores you are thinking of. Whatever number you are thinking of. At least, not necessarily. No, we don't have a release date. Yes, it will be fairly soon. Yes, the software team does have functioning boards to work on already. Yes, it is the most powerful AmigaOS hardware ever. By a big margin. I did say high-end. Yes, it will come with a case. It's a computer we're making, not just a motherboard. Yes, Nemo IS just the start.
                  c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

                  Komentovat


                    #69
                    Autorem citovaného textu je kedar Přejít na původní příspěvek
                    Doda: az zverejni veskere info, uvidis ze si srovnaval nesrovnatelne
                    Ja vubec netusim, co timhle myslis.

                    Ja mam OS4 na A4000/PPC, coz nebylo levne, je to dost pomale (je mi to uplne fuk, nejak nevidim vyuziti vykonu), ale je to COOOOOL, mam proste tu pravou Amigu s OS4 a je to fajn hracka. Vetsina tady takovou hracku (OS4 na necem) proste nema a jen na neco ceka (asi nekonecna smycka).

                    Komentovat


                      #70
                      Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                      Tohle kazdej muze rikat do smrti... jsem rad ze jsem nekoupil SAM, predtim AmigaONE, predtim Pegasos, mozna PPC turbinu, pockam na neco lepsiho.... to je porad dokola a nakonec vetsina nekoupi nic. Navic mezitim ti co koupili uz si s tou hrackou muzou hrat. Je to proste draha hracka.
                      Ale takhle jsem to vubec nemyslel, chtel jsem si Sama koupit k Jezisku, ale na Prase mi Prober rikal, ze to neni tak uplne ono. A tak jsem spis dokoupil veci na klasickou amigu (nejnovejsiho Mediatora, USB, 192 MB ram a na PC Amiga Forever 2009).

                      Jinak PPC jsem mel, G-Rex+Voodoo3 take a to hned z prvni zasilky v Cechach, Pegasose jsem mel jako druhy v republice a objednany primo z USA. Pegasos 2 jsem si take koupil a Efika se ke me nedostala jen kvuli te slavne kauze s Charliem... takze jen ten Sam jsem si ted rozmyslel.

                      Ja osobne mam tedy s "drahymi hrackami" celkem zkusenosti a uz se tesim na tuto novou...

                      ;o)
                      http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                      Komentovat


                        #71
                        Jack-3D: Tak ja to taky nemyslel uplne na tebe, ale hodne obecne, jen se mi hodila ta hlaska, protoze takhle to vidi hodne lidi a je to proste nerozhodnost.

                        Komentovat


                          #72
                          Jestli bude OS5 nebo to "neco" bezet na Linuxu,tak to fakt nechci,AMIGA neni Linux boze pak se dozvime ze to je jen Ubuntu s Amiga lookem a Amiga je pod tim emulovana ble.At to radeji nema nic spolecnyho s Linuxem,klidne prekousnu min aplikaci - stejne je to jen dalsi draha hracka - co by na tom kdo chtel delat profesionalne,netusim i kdyby to melo jakykoliv HW,na obyc X86 quad to mit ani zdaleka nebude...
                          A500 68010,A500+ 68010 KS3.1.4,A600 2MB CHIP KS3.1.4,A1200 Blizzard 1220/4 KS3.1.4,A2000,CD32.

                          Komentovat


                            #73
                            DODA: podle me to co si vyjmenoval bylo vzdy spojene s tim, ze ten kdo na to mel, si to koupil protoze nic jineho nebylo a parametry ignoroval. S Nemo nepujde o parametry, ale jen jestli na to bude mit. Ja sem si koupil MacMini 1.5Ghz za 5000 (primarne pro AmigaOS), protoze sem nemel na hracku ktera je predrazena, pokud by SAM mela vykon na FullHD tak bych ji doma uz mel (nejde o FullHD, chci tim rict jen pomer cena/vykon.)
                            c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

                            Komentovat


                              #74
                              Autorem citovaného textu je kedar Přejít na původní příspěvek
                              ja myslim ze je skoda do 7.1. nespekulovat
                              Autorem citovaného textu je Sniper2003 Přejít na původní příspěvek
                              Jestli bude OS5 nebo to "neco" bezet na Linuxu,tak to fakt nechci,AMIGA neni Linux boze pak se dozvime ze to je jen Ubuntu s Amiga lookem a Amiga je pod tim emulovana ble.At to radeji nema nic spolecnyho s Linuxem,klidne prekousnu min aplikaci - stejne je to jen dalsi draha hracka - co by na tom kdo chtel delat profesionalne,netusim i kdyby to melo jakykoliv HW,na obyc X86 quad to mit ani zdaleka nebude...
                              Amiga emulovana pod linuxem tezko bude OS5. Proc by deska mela PPC, a ne intel ???
                              Ale vazne me desi ten tvuj odpor k linuxu... ja doufam ze spojitost (NE EMULACE) tam bude, a doufam ze si toho nevsimnes a budes stastnej
                              c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

                              Komentovat


                                #75
                                Teda vazne netusim jak se tam dostalo qutovani me zpravy :0

                                Prober: prosimte je nejaka moznost abych videl tlacitko EDIT u zprav ?
                                c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X