Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Kompatibilita WHDLoad hier s Blizzard 1230IV

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Kompatibilita WHDLoad hier s Blizzard 1230IV

    Skusal som velku cast hier a dem na uvedenej turbokarte. Vacsina mi samozrejme isla.Mam problem s Pinball Illusinos AGA a s demom WitPremium.Hra padne po starte a demo sa sekne na zaciatku a zamrzne az do cervenej obrazovky. Chcel by som niekoho poprosit,ci by ich mohol vyskusat na podobnej konfiguracii ako mam ja. System som skusal AMIGAsys4 aj zakladny Workbench3.1, whdload neregistrovanu verziu 16.4, 16.8, 16.9., mask ako aj max transfer pre CF mam nastavenu, tak ako ma byt, zipy rozbalujem vzdy v Amige a vysledok je vzdy rovnaky. Ked som blizzard-a vymenil za elbox 4Mb, tak oba programy isli na 100%.Neviem, v com moze byt problem. Na blizzarde je koprocesor (ci to nemoze byt problem) alebo si blizzard proste nerozumie s mojou doskou 1D4 spolu s CF-2GB Kingston?
    A1200/KS3.1/34MB/030/50MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION/A1200/KS3.1/66MB/060/66MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION MK2/WHDLOAD REG/

    #2
    Nevim, jestli ten Elbox dela automaticky MAPROM, zkus to na Blizzardu vypnout, ale obecne tohle neni reseni. AMIGAsys pro WHD urcite nepouzivej, to dela dost problemy.

    S WHD to je casto dost pokusovani, jedna verze hry jde a jina verze stejne hry zase nejde.

    Komentovat


      #3
      Tak jsem schvalne z WHDownload sosnul PinballIllusion AGA, rozbalil na me A1200 s B1260 a bez problemu jede. Mam Amiga OS 3.5 a registrovane WHDload 16.8. Vubec jsem u hry nenastavoval nejake tooltypes pro kompatibilitu. Souhlasim s Dodou, ze AmigaSYS je naprd pro hry. Je to plne patchu. Tady bych hledal chybu. Zkus treba nabootovat z diskety WB3.1, pridat assign pro WHDLoad a spustit ten Pinball nebo nabootuj bez startup-sequence.
      I love Amiga

      Komentovat


        #4
        Praveze dany problem, ktorym mam napr. Pinballom Illusions je rovnaky ci dam Amigasys4 alebo iba holy Workbench3.1. Rovnako to pada. Ale ked vymenim Blizzarda za elbox tak to ide pekne aj pod AmigaSYS4. Ked som mal AmigaSys4 s elboxom, tak mi islo uplne vsetko, samozrejme len okrem hier ktorym nestacili 4Mb fast ram.
        A1200/KS3.1/34MB/030/50MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION/A1200/KS3.1/66MB/060/66MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION MK2/WHDLOAD REG/

        Komentovat


          #5
          Jeste me napada spustit memory test, aby jsi si overil, ze SIMM v B1230 neni vadny. Mas tam 60ns SIMM a nastaveny spravne jumper?
          I love Amiga

          Komentovat


            #6
            Spustil som memory test s programom z aminetu. Result: 0 errors. Ohladne pamate, neviem ci je to 60-ka alebo 70-ka. Je to 64Mb edo ram ale skusal som oba varianty s jumperom aj bez. Stale rovnaky neuspesny vysledok.
            A1200/KS3.1/34MB/030/50MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION/A1200/KS3.1/66MB/060/66MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION MK2/WHDLOAD REG/

            Komentovat


              #7
              EDO SIMM bude asi 60ns, na cipech by melo byt znaceni, ktere konci 6 (60ns) nebo 5 (50ns). Jumper by tam tedy nemel byt. Zkus jeste rozbalit a spustit tu hru v RAM disku. Tim bychom vyloucili chybu CF karty.
              I love Amiga

              Komentovat


                #8
                Ono to nebude nejspis vadnym HW. Klidne staci, ze se to s vetsi pameti nejak jinak posklada. WHD je dost alchymie.

                Ten Blizz ma navic bude mit MMU (Elbox asi ne, tak bude nejaka 68030EC). Zkus jeste nejaky tootypem ve WHD vypnout pouzivani MMU.

                Taky zkus pres early-startup nabootovat totalne bez startup-sequence a spust to pouze z prikazoveho radku bez natazeneho WB.

                Komentovat


                  #9
                  Vyskusam a dam vediet.
                  A1200/KS3.1/34MB/030/50MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION/A1200/KS3.1/66MB/060/66MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION MK2/WHDLOAD REG/

                  Komentovat


                    #10
                    Dal som hru do Ram disku a odtial mi isla. Vyzeralo to, ze problem je v CF karte. A asi naozaj. Znova som nainstaloval nanovo system na dh0, ale pred tym som ju dal naformatovat. Na moje prekvapenie vzdy v polovici formatovania zablikala Power-ka a nasledne reset. Skusal som to zo 3krat a stale rovnaky vysledok. Tak som dal rychly format, ktory presiel a nasledne normalny format, ktory bol tiez uspesny. Od tedy funguje vsetko 100%.
                    A1200/KS3.1/34MB/030/50MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION/A1200/KS3.1/66MB/060/66MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION MK2/WHDLOAD REG/

                    Komentovat

                    Zpracovávám...
                    X