Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Draco

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Draco

    Hlásím se jako nový a hrdý majitel Drakouše! Nemějte obavy, dostal se do dobré Amiga family . Odpoledne budu instalovat WB3.1 + MovieShop.
    reKTor
    Amiga 3000, Mirage Tower, Cyberstorm PPC604/233, 060/60, 146MB RAM, CybervissionPPC, MediatorPCI 3000D, 80GB UWSCSI HDD, Ariadne, Catweasel MKII, Oktagon2008+ SD R/W, PCI cards...

    #2
    Tak to gratuluji ke koupi. Proc si nenainstalujes AmigaOS 3.9? Musi se ta instalacka nejak modifikovat nebo jede na Dracovi?
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      Taky gratuluju .

      Ta instalačka os3.9 je modifikovaná.
      Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
      -----------------------------------------------
      Líbí se mi Retropolis

      Komentovat


        #4
        Tak jsme celé odpoledne s Amigounem bojovali s Drakem .

        Ani jeden z nás moc nemusíme OS3.9 a tak bylo rozhodnuto - nainstalujeme WB 3.1, který je z našeho pohledu nejsvižnější, nejkompatibilnější a vůbec nejlepší. Přidali jsme šedesátkovou knihovnu (draco jí ignoruje a funguje i bez ní, pravděpodobně to má ošetřené přímo v ROM), grafickej systém Picasso96 (CybergraphX, se nezdařil - což je divné, ale už máme ňáké teorie čím by to mohlo být a jak to napravit...), dále AHI a pár drobnejch vychytávek systému. WinAMP pro přehrávání MP3 - 16bit zvuk je naprosto čistý, procesor stíhá v pohodě.

        Dnešní boj jsme zakončili instalováním MovieShopu 4.3. Byli jsme příjemně překvapeni SoftKicknutím ROM z verze 1.3 na 1.5. S novou ROM Drakouš občas při bootu zatuhne, ale dokáže spustit i nejnovější verzi MovieShopu! K vlastní práci se střihem videa jsme se zatím nedostali.

        A perlička na závěr: Během formátování diskety drakouš téměř zamrzne a není schopen ani pořádně hýbat s kurzorem myši. Holt se chová jako obyčejný běžný počítač a k výkonu Amigy má hodně daleko... V této souvislosti si vzpomínám na recenzi Meka Quadry, jak při formátování disku zcela zatuhl, což zhruba 40x pomalejší Amiga 500 zvládne levou zadní.
        reKTor
        Amiga 3000, Mirage Tower, Cyberstorm PPC604/233, 060/60, 146MB RAM, CybervissionPPC, MediatorPCI 3000D, 80GB UWSCSI HDD, Ariadne, Catweasel MKII, Oktagon2008+ SD R/W, PCI cards...

        Komentovat


          #5
          Proč movieshop 4.3 když DaMi tam měl 5.xx ?
          Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

          Komentovat


            #6
            V Draku byla flašnutá ROM 1.3 a novější verze MovieShopu nefungovaly. Teď tam mám ROM 1.5 a mohu spouštět novější verze.

            2ghh: Jakou máš verzi ROM?
            reKTor
            Amiga 3000, Mirage Tower, Cyberstorm PPC604/233, 060/60, 146MB RAM, CybervissionPPC, MediatorPCI 3000D, 80GB UWSCSI HDD, Ariadne, Catweasel MKII, Oktagon2008+ SD R/W, PCI cards...

            Komentovat


              #7
              Měl jsem za to, že tam byla verze 1.6, ale možná se mýlím. Pravděpodobně jsem ji neúmyslně vypnul, když jsem rozjel podporu usb dostupnou hned po bootu... (přes highway)
              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
              -----------------------------------------------
              Líbí se mi Retropolis

              Komentovat


                #8
                Možná se ROM 1.6 nainstaluje společně s MovieShopem 5.x, ale někde jsem četl, že 1.5 je poslední - uvidíme...

                Jinak všechny problémy o kterých jsem včera psal se podařilo úspěšně odstranit. Chyba byla v šedesátkové knihovně, kterou Drakouš nesetpatchne jako Amiga, ale musí se použít specielní utilita přímo pro Drako. Instalace CGX pak byla bez problémů. Zátuhy při bootu byly způsobeny Filesystémem. PFS ve verzi 060 to nebere, ale verze pro 020 je v pohodě.

                Drakouš se rozkoukává
                reKTor
                Amiga 3000, Mirage Tower, Cyberstorm PPC604/233, 060/60, 146MB RAM, CybervissionPPC, MediatorPCI 3000D, 80GB UWSCSI HDD, Ariadne, Catweasel MKII, Oktagon2008+ SD R/W, PCI cards...

                Komentovat


                  #9
                  Já mám verzi 1.3. V bootmenu mám nastavenej softkick na 1.5. Podívej se na všechny ty DraCo tools a bootmenu (CGX emulation apod.). Toho MovieShopu 5 bych se nevzdával je mnohem lepší než 4.6 co mám já. Pokud možno používej šedesátkový verze programů atd.
                  Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                  Komentovat


                    #10
                    Tak jsem si po týdnu opět udělal čas na Drakouše. Během té "dlouhé" doby jsem si rozmyslel, co všechno od něj budu požadovat a co budu instalovat.

                    V první řadě na něm chci stříhat video, takže jsem začal MovieShopem a to rovnou verzí 5.2. Po drobných problémech s instalací (chyby ve scriptu a hledání klíče) se vše zdařilo jak mělo. Jako vstupní zařízení jsem přes S-Video připojil Amigu CD32, výstup jsem propojil s LCD TV. Nedělo se nic, tak jsem zkusil přehodit kabely a hned bylo veseleji - Drakouš měl obrácený popis konektorů. Otevřel jsem nový projekt, pohrál si s nastavením a začal digitalizovat úvodní intro z CD32. Dále jsem připojil DVD přehrávač a digitalizoval také z něj. Film jsem zkoušel různě stříhat a editovat. Připadal jsem si jako profesionální střihač videa a spokojeně jsem se pustil do instalování dalších programů.

                    Dále jsem chtěl na Drakoušovi kvalitně emulovat 68k Meka, neboť svými HW parametry k tomu přímo vybízí. 060/50, 128 MB RAM, SCSI, Grafická a zvuková karta - prostě parádní Mek. Fusion nefunguje vůbec, Shapeshifter pouze částečně. Systém se spustí bez problémů, ale dál toho moc nefunguje. Zkoušel jsem Legends of Kyrandia 1 a hned na začátku to hlásilo chybný přístup do paměti. Možná se obrací na čipku, která je v Drakovi emulována grafickou kartou, je mnohem rychlejší, ale né moc kompatibilní. Se Shapeshiftrem budu dál experimentovat, snad z něj něco vymáčknu...

                    Dále se chystám nainstalovat kvalitní samplovací software - nejspíš SoundFX a pár grafických programů. Jsem zvědavý co půjde a co ne...
                    reKTor
                    Amiga 3000, Mirage Tower, Cyberstorm PPC604/233, 060/60, 146MB RAM, CybervissionPPC, MediatorPCI 3000D, 80GB UWSCSI HDD, Ariadne, Catweasel MKII, Oktagon2008+ SD R/W, PCI cards...

                    Komentovat


                      #11
                      TVPaint, ImageFX, ADPro, MorphPlus, Wildfire, Samplitude Opus, Samplemanager, ProStation Audio....
                      Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                      Komentovat


                        #12
                        A co takhle po roce zase nějaký fajn článek o Dracu pro Amiga Times Magazin, Rektore?
                        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                        Komentovat


                          #13
                          Velmi rád napíšu, jen jestli bude trochu času a také až se s Drakoušem víc naučím. Zatím vylaďuji systém a hledám kvalitní komponenty. Také chci zprovoznit kameru přes FireWire, kterou zatím ani nemám...

                          Máš pravdu, že Amiga Times Magazin v poslední době moc neaktualizujeme. Naštěstí to není tím, že by nebylo o čem psát - poslední dobou nám s Amigounem prošlo rukama hodně zajímavého hardwaru, ale času je bohužel málo...

                          Co si však určitě nenechám ujít je 20. výročí uvedení Amigy 3000 - chystám MEGA recenzi.
                          reKTor
                          Amiga 3000, Mirage Tower, Cyberstorm PPC604/233, 060/60, 146MB RAM, CybervissionPPC, MediatorPCI 3000D, 80GB UWSCSI HDD, Ariadne, Catweasel MKII, Oktagon2008+ SD R/W, PCI cards...

                          Komentovat


                            #14
                            Mrkněte na Amiga Times
                            reKTor
                            Amiga 3000, Mirage Tower, Cyberstorm PPC604/233, 060/60, 146MB RAM, CybervissionPPC, MediatorPCI 3000D, 80GB UWSCSI HDD, Ariadne, Catweasel MKII, Oktagon2008+ SD R/W, PCI cards...

                            Komentovat


                              #15
                              Super nedělní počteníčko, ale koukám ještě to není dokončené a chybi obrázky. Ale zatím je to perfektní, dej echo až to bude dokončené ;o)
                              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X