Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Přenos dat PC - Amiga, hry z disku etc.

Sbalit
Téma je uzavřeno. Pokud se domníváš, že je vhodné jej znovu otevřít, kontaktuj některého z moderátorů.
X
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    To je mozny, to nevim, ale nide nevidim, jakej WB Sledgehewer ma.

    Komentovat


      #17
      A na ten paralelni laplink pozor, Amiga ma hodne nachylne paralelni porty, jestli jeden konec pripojis do Amigy a druhej hodis na koberec, tak mas velkou sanci ji usmrtit.

      Komentovat


        #18
        Amiga 600 a potencionalne problemy

        Tak to skusim zobrat po porade:
        1. tvoja amiga bez novsieho Kick Rom nepozna nielen disk ale ani PCMCIA
        2. ak aj prenesies na amigu obrazy diskiet nemas ich kam nahrat, mas len 1 MB ram
        3. ked budes kopirovat amiga diskety, budes ich menit 2x lebo mas len 1 MB, na A1200 na jeden sup.
        4. aj ked budes mat novsiu romku a pripojis disk alebo CF, z disku si hry nezahras aj tak, lebo po nabootovani do workbenchu budes mat malo pamate. Takze ich budes musiet spustat bez startup-sequence a datlovat cestu k hram.. Na Whdload rovno zabudni, minimum pre normalne pouzivanie je 4 MB ram.
        5. a kup si tu A1200

        No a ak ti to stale nestaci tak zacni takto: 1. romka (min. 37.350), CF redukcia, 1MB Chip Ram. Bez 2 MB ram to mas len na hranie z diskiet, ale na to prides aj sam, uvidis...
        A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

        Komentovat


          #19
          @Doda: Díky za upozornění na náchylnost paralelního portu, tímto si ho škrtám ze seznamu, na tyhle věci mám smůlu

          Nevěřili byste, ale známej si náhodou vzpoměl, že má doma plnou krabici disket s neznámým obsahem. Dovezl je, prohlídl jsem je a bingo, všechno pro Amigu. Plus mi zapůjčil sériový kabel. Takže jsem celej víkend protáčel disketovku a žhavil kabel v Amiga Exploreru

          Ad workbench: v tuhle chvíli mám na disketě 2.05, pokud se nemýlím. S mým Kickstartem zdá se vyšší verzi nepustím. Aspoň podle http://www.gregdonner.org/workbench/.

          @Voodoo: Díky za shrnutí a znovu ne, A1200 si teď nekoupím. Ale vím, že to se mnou myslíš dobře a za to ti budiž dík!

          No, jdu si nějak pořešit romku a cf redukci
          high-voltage.cz, retropolis.cz, doshaven.eu
          Amiga 600, ACA630/25, Indivison ECS, 4GB CF HDD

          Komentovat


            #20
            Klidne muzes pouzivat WB2.1 s ROM 37.299.
            I love Amiga

            Komentovat


              #21
              Ok, hned večer vyzkouším
              high-voltage.cz, retropolis.cz, doshaven.eu
              Amiga 600, ACA630/25, Indivison ECS, 4GB CF HDD

              Komentovat


                #22
                Pcmcia sram 1 mb

                Toto by sa ti mohlo hodit, aj ked je to len 1 MB:

                A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                Komentovat


                  #23
                  Tady máš 1MB Ram http://allegro.pl/item882164438_amig...1mb_a600f.html

                  Komentovat


                    #24
                    Na SRAM bacha - nemůžeš pak používat RAD nebo softkickovat jiný kickstart - ta paměť totiž není chráněná a tak ta data může přepsat kde co...

                    Komentovat


                      #25
                      Autorem citovaného textu je MisticJoe Přejít na původní příspěvek
                      Na SRAM bacha - nemůžeš pak používat RAD nebo softkickovat jiný kickstart - ta paměť totiž není chráněná a tak ta data může přepsat kde co...
                      To mi nejak vysvetli. Co tam neni chraneneho?

                      Komentovat


                        #26
                        No když jsem (shodou okolností i přesně tu, co je na Aukru) používal na A600, tak to vypadalo, že si systém adresovanou paměť PCMCIA neumí ohlídat tak, jak normální fast nebo chip. Když jsem třeba softkicknul 3.0, tak po naběhnutí systému mi to ukazovalo volnou RAM, jak kdyby nic takového neproběhlo - a stačilo pustit něco náročnějšího na RAM a systém letěl. To samé u RAD disku. Restart a obvykle už při nabíhání OSu se ukázal "read-write error"...

                        Komentovat


                          #27
                          Aha, tak to by me zajimalo skutecne proc. AmigaOS totiz nema ochranu pameti, takze ten duvod je nejaky jiny.

                          Asi je to tim, ze tahle pamet nema autokonfiguraci, proto pri startu systemu se o ni nevi, takze se z ni tezko muze natahovat ROMka nebo obsah RAD:. Ani jedno neni nastesti prilis dulezite.

                          Komentovat


                            #28
                            Ne, ne - tys mě špatně pochopil. Při softkicku se ROMka natáhla a fungovala, ale jak programy různě zabíraly paměť, tak se její obsah následně přepsal, což vedlo ke kiksu. Ale to už jsme OT.

                            edit:jenom podotknu, že nevím, jak je na tom AOS s ochranou paměti do mrtě, ale SKICK si jí umí chránit a u RAD taky musí být adresovaná RAM nějak ošetřená, aby do ní nic jiného nezasahovalo...
                            Naposledy upravil MisticJoe; 20.01.2010, 17:00:16.

                            Komentovat


                              #29
                              OT? Ale vůbec ne! Jak si ty cizí termity, který si přehazujete, googlim, dozvídám se spoustu zajímavého!
                              high-voltage.cz, retropolis.cz, doshaven.eu
                              Amiga 600, ACA630/25, Indivison ECS, 4GB CF HDD

                              Komentovat


                                #30
                                Autorem citovaného textu je MisticJoe Přejít na původní příspěvek
                                Ne, ne - tys mě špatně pochopil. Při softkicku se ROMka natáhla a fungovala, ale jak programy různě zabíraly paměť, tak se její obsah následně přepsal, což vedlo ke kiksu. Ale to už jsme OT.

                                edit:jenom podotknu, že nevím, jak je na tom AOS s ochranou paměti do mrtě, ale SKICK si jí umí chránit a u RAD taky musí být adresovaná RAM nějak ošetřená, aby do ní nic jiného nezasahovalo...
                                No mozna ze i tak je ten duvod stejny, nebo podobny. Ma ta SRAMka autokonfig? Ja s tim nikdy nepracoval.

                                AmigaOS ochranu pameti nema, vy smyslu na urovni podpory hardware. Kazdy program bezici v OS musi pochopitelne pozadat vzdy system o prideleni pameti, aby neco neprepsal (to je asi to co myslis), je to obecny princip vsude, ale AmigaOS nedokaze zabranit zadnemu programu prepsat celou pamet na nuly, pokud se k tomu rozhodne, nebo to udela kvuli nejake chybe.

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X