Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Přenos dat PC - Amiga, hry z disku etc.

Sbalit
Téma je uzavřeno. Pokud se domníváš, že je vhodné jej znovu otevřít, kontaktuj některého z moderátorů.
X
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #31
    Jak vytvořit na PC diskety pro Amigu

    Zdravim.

    Nechtěl jsme zakládat nové fórum a více méně to souvisí stímto vláknem.

    Po 12 letech jsem si opět pořídil Commodore Amiga 500 a strašně jsem se tešil jak si na tom zahraju všechny staré dobré hry. Můj problém je v tom že nevím jak mám hry stažené z internetu na určené pro amigu dostat na diskety (amigovský formát DD) na mém PC. BOhužel vdo A500 nelze dostat pevný disk.

    Můžete mi někdo prosím poradit ?

    Díky moc

    Komentovat


      #32
      U hole A500 je nejlepsi vzit diskety a jit si je nahrat k nejakemu Amigistovi ve tvem okoli
      I love Amiga

      Komentovat


        #33
        Způsobů je hodně. Samozřejmě nejjednodužší je požádat někoho v okolí, zda by ti nějaké hry nenahrál. Ta A500 má alespoň 1MB Ram, nebo je to holá 512kB? Pokud máš ten 1MB, tak za pomoci crossdosu můžeš přenést alespoň ty hry, které se ti v DMS vejdou do paměti tak, abys mohl obraz ještě rozbalit na fyzickou disketu (zpravidla archív DMS nesmí přesánout 600kB). Můžeš také propojit PC a Amigu kablíkem a za pomoci Ami2PC "připojit" PC HDD. Zapátrej na portálu, článků je tam na toto téma dost.

        Komentovat


          #34
          Autorem citovaného textu je partyk Přejít na původní příspěvek
          Zdravim.

          Nechtěl jsme zakládat nové fórum a více méně to souvisí stímto vláknem.

          Po 12 letech jsem si opět pořídil Commodore Amiga 500 a strašně jsem se tešil jak si na tom zahraju všechny staré dobré hry. Můj problém je v tom že nevím jak mám hry stažené z internetu na určené pro amigu dostat na diskety (amigovský formát DD) na mém PC. BOhužel vdo A500 nelze dostat pevný disk.

          Můžete mi někdo prosím poradit ?

          Díky moc
          Tady je návod pro začátečníky, snad Ti to pomůže při orientaci v problému.
          www.oldcomp.cz
          party.oldcomp.cz

          Komentovat


            #35
            Mě se pro mé začátečnické laborování naprosto ultimátně osvědčil Amiga Explorer a sériový kabel. Propojení s PC je v cuku letu a na straně Amigy není potřeba nic. Což mě osobně přijde naprosto fascinující. Stačí disketa s Workbenchem Pak jen v PC přetáhneš stáhnutý adf na ikonku diskety a během 5-7 minut je zkopírováno. Jediný problém je absence sériového portu v moderních PC. (Naštěstí mám v bytě odhadem 5 starých mašin, na kterých je jak sériový port, tak nějaká verze windows )
            high-voltage.cz, retropolis.cz, doshaven.eu
            Amiga 600, ACA630/25, Indivison ECS, 4GB CF HDD

            Komentovat


              #36
              Jen mě teda mate jedna drobnost: Neregistrovaný Amiga Explorer má v popisu uvedeno omezení na přenosy souborů do velikosti 1kB. Ale mě bez problémů fungujou celý adf soubory. A přísahám vačku, že jsem nic necrackoval!
              high-voltage.cz, retropolis.cz, doshaven.eu
              Amiga 600, ACA630/25, Indivison ECS, 4GB CF HDD

              Komentovat


                #37
                No problém bych u AE viděl právě v té době přenášení. Ami2PC to zvládne několikrát rychleji a můžeš mít i HDD pod Amigou (onehdá jsem měl udělanou na A500 disketu, která se postarala o všechny assigny a pak už to běželo všechno bez potřeby diskety )... Problém je ovšem obdobný - moderní PC často už LPT port nemají a pokud ano, tak komunikace nefunguje úplně korektně. Ideální jako slave je nějaké Pentium s Win95...

                Komentovat


                  #38
                  No, přenos trvá dlouho, to jo. Ale člověk si aspoň vypije kávu, skoukne několik motivačních videí na youtube a až pak se správně naladěn chopí joysticku! A opravdu je často nejlevnější rešení nějaká stará pixla, která serial / paralel má. Osobně mi služby zajišťuje AMD K6-2 / 333MHz! Dalším řešení jsou řadiče do PCI, které vesměs fungují ještě poměrně rozumně. Každopádně bych zapoměl na USB-LPT a USB-COM redukce, to sem v životě neviděl fungovat korektně (příjemné vzpomínky na zástupy nasraných zákazníků třímajících redukci v ruce jedné a letitou tiskárnu v ruce druhé! .
                  high-voltage.cz, retropolis.cz, doshaven.eu
                  Amiga 600, ACA630/25, Indivison ECS, 4GB CF HDD

                  Komentovat


                    #39
                    Kávu? U takového Monkey Islandu 2 aby sis rezervoval celý víkend Já to chápu tak, že AE je především na přetažení nejdůležitějších disket s podpůrnými programy (Workbench s Ami2PC, CrossDos, DMS, případně transadf) ve chvíli, kdy jiná možnost není.

                    Komentovat


                      #40
                      Díky za rychlé odpovědi.

                      Zkusim se stim nějak prokousát a uvidíme. Každopádně někde schánět kabel + staré PC tak to opravdu nevim. Myslel jsem si že vše pujde nějak zvládnout softwarově na PC, ale jak to tady čtu tak to bude pro pěkný hračičky. Jinak ještě doplňuji že mám holou A500 a nemám ktomu ani worbench. Silně zvažuji že ji hodim na Aukro a zkusim někde sehnat A1200 + HD. Zde by to snad šlo tahat po HDD nebo CF kartách. Každopádně bych dotoho nechtěl moc finančně zahučet (manželak mi hlídá výdaje a už teď řve že mám novej krám kničemu) . Každopádně budu rád za každou pomoc.

                      Díkes

                      Komentovat


                        #41
                        Tohle nebo tohle nebo tohle jde taky použít, není to nejrychlejší, zkoušel jsem to sice jen s Amiga Explorerem, ale nemusíš mít starý počítač. Taky je možnost si naházet to co chceš nahrát na diskety na nějaký CD nebo flashku a stavit se, z Poděbrad to ke mně nemáš až tak daleko... 50 disket se s catweaselem dá zvládnout tak za hodinku a kousek.

                        Manželce vysvětli, že když si nepořídíš A1200, tak se zboří svět
                        www.oldcomp.cz
                        party.oldcomp.cz

                        Komentovat


                          #42
                          Tak to by bylo super. Kdyby jsi byl tak ochotnej tak určitě bych si něco nechal nahrát. Dáš mi na sebe kontakt ? Muj email je (Email se posílá do Soukromých Zpráv, na fóru ho neuveřejňuj). (Už jsem se ozval)

                          Díky

                          Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
                          Tohle nebo tohle nebo tohle jde taky použít, není to nejrychlejší, zkoušel jsem to sice jen s Amiga Explorerem, ale nemusíš mít starý počítač. Taky je možnost si naházet to co chceš nahrát na diskety na nějaký CD nebo flashku a stavit se, z Poděbrad to ke mně nemáš až tak daleko... 50 disket se s catweaselem dá zvládnout tak za hodinku a kousek.

                          Manželce vysvětli, že když si nepořídíš A1200, tak se zboří svět
                          Naposledy upravil Starej_Mraf; 02.02.2010, 14:35:36.

                          Komentovat


                            #43
                            A co takhle koupit HXC emulator.Propojit s PC a nemusíš diskety vůbec používat.
                            A500,2xA500+(020),A600,CDTV,CD32,4xA1200(030),A400 0(040),komplet ATARI 8/16/32/64-bit,Didaktik192,Maťo,SharpMZ800,4xC64,C128

                            Komentovat


                              #44
                              A kde to mohu koupit? Nanetu jsem našel jenom návod jak so to sestavit.

                              Autorem citovaného textu je trafo Přejít na původní příspěvek
                              A co takhle koupit HXC emulator.Propojit s PC a nemusíš diskety vůbec používat.

                              Komentovat


                                #45
                                Tak! 3.1 ROMka a 1MB chipram se flákaj někde v německym DPD depu, doufám, že dorazí zítra! CF-IDE redukce a 512MB karta jsou připraveny, PCMCIA CF karta se objeví snad v tejdnu. Plus mi možná přijde i 15" LCD monitor v bílé barvě. Snad na něm obraz lezoucí z composite -> VGA konvertoru bude aspoň trochu koukatelnej, 19" je na ty neostrosti trochu velká Něco mi říká, že mě čeká zajímavý týden, nebo aspoň víkend. Wish me luck!
                                high-voltage.cz, retropolis.cz, doshaven.eu
                                Amiga 600, ACA630/25, Indivison ECS, 4GB CF HDD

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X