Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Přenos dat PC - Amiga, hry z disku etc.

Sbalit
Téma je uzavřeno. Pokud se domníváš, že je vhodné jej znovu otevřít, kontaktuj některého z moderátorů.
X
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Přenos dat PC - Amiga, hry z disku etc.

    Zdravím, moudří mužové!

    Je to pár dní, co jsem si pořídil svou první Amigu a upřímně řečeno, mám z toho hlavu jak pátrací balón a dotazů tolik, že nevím kde začít. Prosím tedy ty z vás nadané svatou trpělivostí o rady a nasměrování na vhodné zdroje

    Mám Amigu 600, Kickstart 37.299. V tuto chvíli řeším přenos dat mezi PC a Amigou, jako nejlepší mi vychází kabel (http://www.aukro.cz/item879250130_pr..._amiga_pc.html) a software Amiga Explorer, který by podle všeho poměrně intuitivně měl umožnit přenos ADF souborů z PC na disketu v Amize. Je to vhodné? Nebo je nějaký lepší způsob?

    Další věc: disk. 37.299 s diskem neumí, to už jsem se dočetl, seženu si tedy novější (nemá náhodou někdo? . Jak jsem se dál dočetl, většinu her si na A600 z disku nezahraji, protože jsou na disketě uložené tak, že jednoduše na disk přetáhnout nejdou. A že jediná možnost je o paměť upgradovaná A600 a utilitka WHDLoader, která poté umí pracovat s obrazy disket. (a že i tak je to na hraně a A1200 je na podobné kousky mnohem vhodnější) Mám pravdu?

    Tolik pro začátek, další várka bude nepochybně následovat Díky
    high-voltage.cz, retropolis.cz, doshaven.eu
    Amiga 600, ACA630/25, Indivison ECS, 4GB CF HDD

    #2
    Rozhodne doporucuji koupit ROM 37.350, dokoupit CF-IDE redukci a PCMCIA-CF adapter pro prenos dat mezi PC a Amigou. Pak si pohodlne vyrobis diskety z adf souboru na Amize.

    Pro hrani WHD her bys musel dokoupit asi 1MB pridavne pameti a asi i nejakou SRAM.
    I love Amiga

    Komentovat


      #4
      Díky za odkazy Takže dokud neseženu ROMku (plánuju toto https://www.vesalia.de/e_kickstart%5B154%5D.htm), vypadá to na použití Amiga Exploreru, kablíku a kupy prázdných disket. Pak na CF adaptéry.
      high-voltage.cz, retropolis.cz, doshaven.eu
      Amiga 600, ACA630/25, Indivison ECS, 4GB CF HDD

      Komentovat


        #5
        Jeste nedavno meli ROM 37.350 skladem za cca 250,- a Janacek jich taky par mel. Ted je ale vsude vyprodana. Na ebay jsem je videl strasne draho. Ta 3.1 ROM pro A600 bude mit vyhodu v moznosti pouziti WB 3.1.

        Pry funguji 4GB CF karty na IDE i s 37.300, pokud si je pripravis predem CF ve WinUAE. To nemam ale odzkousene. Kdysi jsem si z Vesalie koupil tu 37.350.
        I love Amiga

        Komentovat


          #6
          asi před rokem jsem stejný propojovací kabel kupoval tady mnohem levněji. Jsou ale na objednávku. Jak píše Solaris, nejjednodušší přenos je ale přes CF-PCMCIA redukci.

          BTW: Vítej a chválím tvé webovky .
          Naposledy upravil DaMi; 14.01.2010, 15:51:56.
          Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
          -----------------------------------------------
          Líbí se mi Retropolis

          Komentovat


            #7
            Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
            asi před rokem jsem stejný propojovací kabel kupoval tady mnohem levněji. Jsou ale na objednávku. Jak píše Solaris, nejjednodušší přenos je ale přes CF-PCMCIA redukci.

            BTW: Vítej a chválím tvé webovky .
            Á ha. No tak jestli je to klasickej laplink, tak ten by se mi někde doma dokonce měl válet, používám ho občas na přenos dat do obzvláště archivních notebooků. Já tak nějak automaticky předpokládal, že kabel pro přenos mezi Amigou a PC bude trochu jinak zdrátovanej. Skvělé, stáhnu večer zkušební verzi Amiga Exploreru a zkusim to propojit

            A díky za pochvalu webu! .)
            high-voltage.cz, retropolis.cz, doshaven.eu
            Amiga 600, ACA630/25, Indivison ECS, 4GB CF HDD

            Komentovat


              #8
              Aha, tak mám jen paralelní, který evidentně k přenosu jde použít taky, ale musel bych nejdřív do Amigy dostat nějakej SW. A to nemám jak. To JE ale trnitá cesta
              high-voltage.cz, retropolis.cz, doshaven.eu
              Amiga 600, ACA630/25, Indivison ECS, 4GB CF HDD

              Komentovat


                #9
                Amiga jo

                Máš nějaký diskety? Zatim bys mohl alespoň hrát hry z disket.
                Aha teď jsem si přečet že jich máš jen pár. Pražáku někdy by si měl přijít do hospody a tam to můžem poladit.. http://www.amigaportal.cz/forum/showthread.php?t=1401
                Naposledy upravil ghh; 15.01.2010, 00:09:27. Důvod: Až teď
                Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                Komentovat


                  #10
                  A600 alebo lepsia je ina Amiga

                  Autorem citovaného textu je sledgehewer Přejít na původní příspěvek
                  Aha, tak mám jen paralelní, který evidentně k přenosu jde použít taky, ale musel bych nejdřív do Amigy dostat nějakej SW. A to nemám jak. To JE ale trnitá cesta
                  Ahoj, ak mas kupovat rom 3.1 a pamatovku 1 MB Chip a este Sram kartu, tak sa na to rovno vyser !!!

                  Kup si A1200 (ked tak predaj A600) a budes mat hned 2 MB chip, omnoho rychlejsi procesor (checht), romku ktora vie obsluhovat disk aj PCMCIA. A ked budes chciet dokupit dalsiu pamat (FAST) tak podstatne lacnejsie ako SRAM pre A600.

                  Mozno to nebude taka "sranda" ako dovybavovat A600, ale usetris si kopec nervov. Volba je na Tebe
                  A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                  Komentovat


                    #11
                    To musim souhlasit, vybavena A600 vyjde draz nez A1200
                    I love Amiga

                    Komentovat


                      #12
                      Autorem citovaného textu je ghh Přejít na původní příspěvek
                      Pražáku někdy by si měl přijít do hospody a tam to můžem poladit.. http://www.amigaportal.cz/forum/showthread.php?t=1401
                      Což mi připomíná, že sme se minule domlouvali na leden. Tak já du mrknout na termíny...
                      www.oldcomp.cz
                      party.oldcomp.cz

                      Komentovat


                        #13
                        @Voodoo: Člověče, díky za radu, ale nevyseru ) Netvrdim, že budu kupovat tohle všechno a jestli jo, tak časem, jak budou finance. Ta A600 se mi prostě líbí a nechám si jí!

                        @ghh: Disket plná krabice, ale většina z nich kaput. Pokud nepočítám magazíny AMI a GURU, ty fungujou (asi je předchozí majitel málo četl

                        Nakonec jsem se pustil do rozkrádání majetku v kapitalistickém vlastnictví a vypůjčil si z práce pár starých sériových kabelů, uvidíme o víkendu, jestli se některý z nich chytí
                        high-voltage.cz, retropolis.cz, doshaven.eu
                        Amiga 600, ACA630/25, Indivison ECS, 4GB CF HDD

                        Komentovat


                          #14
                          Ja bych na to teda sel jinak. Myslim ze primo na nektere WB diskete je mountlist (je to v /devs/dosdrivers, pripadne /storage/devs/dosdrivers), ktery se jmenuje PC0:, nebo PC1:, coz ti umozni cist DOSsove diskety. Timhle si akorat preneses driver pro PCMCIA+CF karta, ktery ti zase umozni okamzite ty data prenaset mnohem pohodlneji. Najdes to na Aminetu, jmenuje se cfd.lha, Potrebujes jeste fat95.lha pro cteni FAT32, na ktere jsou CF karty naformatovane (tohle je vsechno popsane na odkazu, ktery sem dal Solaris nekde vyse).

                          Tim ti vznikne vlastne harddisk, sice ne bootovatelnej, ale nektere WHD hry ti pujdou i tak a muzes to spoustet primo z CF karty, nebo si budes delat diskety z ADF souboru. Pritom si to tam pohodlne nakopirujes na PC ve ctecce.

                          Ale jak rikaji ostatni, S A1200 je vsechno mnohem jednodussi nemluve o tom, ze to ma AGA. WHDload je dneska zaklad pro hrani her, nikdo to uz nehraje jinak a na A600 (i treba vybavene), toho docela hodne proste nespustis. Ale chapu ze se ti libi, jen ten zacatek bude pro tebe mnohem tezsi tim spis, ze je to tvoje prvni Amiga.
                          Naposledy upravil Doda; 15.01.2010, 13:32:54.

                          Komentovat


                            #15
                            K tomu potrebuje myslim WB 2.1, WB 2.0 neobsahuje device PC0.
                            I love Amiga

                            Komentovat

                            Zpracovávám...
                            X