Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Pár užitečných klávesových zkratek

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Pár užitečných klávesových zkratek

    V manuálu k OS4.0 jsem našel celkem užitečné zkratky:
    • Držení HELP během bootu zobrazí Early Startup Menu (Stejné jako držení obou tlačítek myši)
    • Držení ALT+SHIFT během bootování spustí systém bez WBStartupu
    • Držení CTRL před a během bootu spustí systém bez Startup-Sequence
    • Držení CTRL+ALT ve WB umožní změnu velikosti okna kdekoli na hraně nebo rohu (nejen vpravo dole)
    • Držení LAmiga ve WB umožní posunout screen myší dolů nebo nahoru
    • Držení SHIFT a uchopení screenu zcela nahoře umožní posunout screen kterýmkoli směrem
    • Držení SHIFT+LAmiga umožní posunout screen myší kdekoli kterýmkoli směrem
    • Držení RAmiga umožní posouvat ikony pouze horizontálně nebo vertikálně
    • Držení prostředního tlačítka myší po bootu spustí systém bez podpory Picasso96 grafického ovladače (asi jen pro A1)


    Vyzkoušeno na a4k a OS4.0.
    Naposledy upravil DaMi; 17.01.2010, 18:58:10.
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    #2
    Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
    [*]Držení CTRL+LAmiga umožní posunout screen myší kdekoli kterýmkoli směrem
    Tady si se asi preklep, CTRL+LAmiga umozni posunout OKNO mysi za kteroukoliv jeho cast
    c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

    Komentovat


      #3
      a jeste koukam, ze pokud s SHIFT posunu obrazovku horizontalne, dalsi drzeni SHIFT pote samo vycentruje a prepne zpatky pouze vertikalni pohyb
      c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

      Komentovat


        #4
        Nové a užitečné klávesové zkratky, které se objevily s příchodem operačního systému AmigaOS 4.x:
        • Shift + ikona pro změnu velikosti okna - maximalizace okna na celou obrazovku.
        • Shift - umožňuje přesouvat okna mimo obrazovku (pokud máte jejich přesouvání normálně vypnuto).
        • Ctrl + Amiga - možnost přesouvání okna s možností jeho uchopení na libovolném místě (užitečné zejména ve chvílích, kdy okno nemá lištu pro přesouvání).
        • Ctrl + Alt - změna velikosti okna pomocí uchopení za libovolný okraj okna.
        • RAmiga + tlačítko uzamykání - uzamknutí všech oken Workbenche.
        • RAlt - vypnutí přesouvání a změny velikosti okna s obsahem.
        • Help - jeho přidržením v průběhu restartu způsobí spuštění Early Startup Menu (zde se lze dostat samozřejmě také starým způsobem, tzn. přidržením obou tlačítek na myši).
        • Ctrl - přidržení při restartu způsobí spuštění systému bez startup-sequence.
        • Ctrl + LAlt + RAlt - tvrdý reset (kromě jiného odstraní Kickstart z paměti).
        • Ctrl + Alt + M - USB Massstorage GUI (umožňuje kromě jiného naformátování nosiče pod vybraným souborovým systémem).
        • LAmiga + A, přidržení klávesy Shift nebo prostředního tlačítka myši - změna způsobu přesunování obrazovky definované uživatelem - normální a alternativní.
        • LAmiga + klávesy na numerické klávesnici - tímto způsobem se je možné pohybovat po obrazovce, jejíž velikost je větší než momentálně používané rozlišení.

        AmigaOS Shell:

        • Shift + Ctrl + kurzorové klávesy - konec nebo začátek sloupce
        • Shift + kurzorové klávesy začátek následujícího nebo předchozího slova ve větě
        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

        Komentovat


          #5
          Autorem citovaného textu je kedar Přejít na původní příspěvek
          Tady si se asi preklep, CTRL+LAmiga umozni posunout OKNO mysi za kteroukoliv jeho cast
          To máš pravdu, měl to být SHIFT+LAmiga - kombinace umožní chytit myší screen a odhodit ho kterýmkoli směrem.
          Taky jsem zjistil, že v S:Arexx je nápověda k celému WB. Jmenuje se to WBHelp a jsou tam mj. vypsány všechny klávesové zkratky.
          Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
          -----------------------------------------------
          Líbí se mi Retropolis

          Komentovat


            #6
            WBHelp jsem měl po instlaci přímo v docku, ty ne?
            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

            Komentovat


              #7
              Já v OS4.0 taky, ale časem mi to tam překáželo, tak jsem to vyhodil a pak dlouho hledal, kde že to je uloženo .
              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
              -----------------------------------------------
              Líbí se mi Retropolis

              Komentovat

              Zpracovávám...
              X