Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Dokončená instalace AmigaOS4 - i s fotodokumentací na Macu G4 1,5

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #31
    Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
    Pro ACube? Proč by to programoval na zakázku distributora systému. Trochu na hlavu, ne?
    Proc ? protoze pro Hyperion jako takovy uz pracoval na OS4, ale na OS4ForMac pracovat nemohl, tak to delal pro ACube

    Stejne tak je to videt na tom ze programatori casti OS4 nejsou oficialne zamestnanci Hyperion, resp. vzhledem k tomu ze he Hyperion uzavrena spolecnost, zatim nevime kdo vsechno vlastne pro nej dela

    Pro jistotu ze si pretim prehledl: http://it.linkedin.com/pub/andrea-vallinotto/7/990/72b

    Jinak celkem vtipne, ze v 2001 jeste jako student amigista, delal rozhovor s vyvojari OS4 Ted koukam ze jednim z nich byl Olaf Barthel ktereho sem zminoval nejen s CygnusEd4,5
    c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

    Komentovat


      #32
      No já vím, kdo je Andrea, že... Chápu, že to nemohl dělat přímo pro Hyperion, protože probíhal soudní spor a portace na jiný HW nebyl právně možný. Já se jen divím, že to dělal "oficiálně" pro distributora. Každopádně je vidět, že rozjet na Macu to jde, ale jde o očividně mrtvou, opuštěnou cestu. Mě to připadá jako snaha vnutit berle beznohému
      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

      Komentovat


        #33
        No kdyz to chapes, tak proc si se ptal ? stavba vety vypadala ze mi neveris, resp. ze jsi prehledl odkaz na jeho zivotopis, kde to ma uvedene

        Takze mozna jen k tomu tucnemu distributorovi.... kdyz znas Andrea, znas lidi v pozadi A-Cube, a vis ze to nejsou stejni lide jako v Hyperionu ? (ja nevim, nepatral sem, ale predstavit si to dovedu..)

        A nejde o to ze to rozjet jde.... natoz nejake berle...
        Muzu sebevic chapat tve pohnutky tohle napsat, ale to tak proste neni, ten HW JE kvalitni, je ho vsude celkem dost za levno, nebo zadarmo... Ve vetsine pripadu mnohem vykonejsi nez vse co doposud bylo na poli Amiga PPC HW pouzito... vis co ? nahod nejakou testovaci aplikaci a ja to odzkousim na MacMini a ty na SAM, ok ?
        c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

        Komentovat


          #34
          Co treba Blender ?

          Komentovat


            #35
            Doda: to me napadlo hned kdyz sem na nej narazil ten den co vysel pro OS4, ale bohuzel potrebuje 4.1Update1, nerikam ze je nemozne to do MacMini dostat, ale nepodarila se mi uplne ani 4.1, resp. s kernel jsem kvuli problemum zustal u 4.0, a posledni dobou sem se k tomu moc nedostal... ale hlavne k 4.1.1 maji pristup jen registrovani uzivatele...
            c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

            Komentovat


              #36
              Dost blba vec je ten chybejici driver na sitovku, ze je to OS4 by jeste slo, ja mam na A4000 taky jen OS4 a je mi to (az na vyjimky) fuk, ale bez site by to neslo.

              Komentovat


                #37
                sem asi mimo, co by bez site neslo ?
                c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

                Komentovat


                  #38
                  Mozna jsem mimo ja, ale myslel jsem, ze na mini-jablku nejde v OS4 sitova karta.

                  Komentovat


                    #39
                    malem bych zaponnel... rychlost na MacMini startu OS...

                    protoze bootloader ma zakompilovanou pouze podporu pro CDBoot, resim start OS4 kernelu z HD pomoci emulace jako CD, je to mnoooohem pomalejsi nez kdyz se nacita kernel z CD, ale kdyz se nacte ?

                    cca 2s problikne diagnostika
                    za cca dalsi 2s je nabehlej OS
                    za cca 1 se zmneni kurzor na nepracujici

                    za 5s mi nabehne OS4... cetl jsem ze na nejrychlejsim dostupnem HW se 4.1.1 staruje napodruje (tedy kernel uz je nacten) 15s... pokud si odladi s-s... ja nic neladil
                    c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

                    Komentovat


                      #40
                      edit: reset nemuzu odzkouset, protoze se po resetu kernel neudrzi v pameti...
                      c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

                      Komentovat


                        #41
                        tak to sme mimo oba ) ona nejde, ale ja netusil ze by Blender potreboval sitovou kartu
                        c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

                        Komentovat


                          #42
                          Autorem citovaného textu je kedar Přejít na původní příspěvek
                          cetl jsem ze na nejrychlejsim dostupnem HW se 4.1.1 staruje napodruje (tedy kernel uz je nacten) 15s... pokud si odladi s-s... ja nic neladil
                          15s se mi to nestartuje ani na A4000.
                          Naposledy upravil Doda; 20.01.2010, 23:42:15.

                          Komentovat


                            #43
                            Autorem citovaného textu je kedar Přejít na původní příspěvek
                            tak to sme mimo oba ) ona nejde, ale ja netusil ze by Blender potreboval sitovou kartu
                            No ja nemyslel Blender, ale obecne, fungujici sit je tak pul zabavy, co s tim clovek zazije. Data tam cpes tak, ze to vypalis na CD?

                            Komentovat


                              #44
                              btw: jako FS na system pouzivam FFS, abych se dostal na interni rdb disk za pomoci Ubuntu PPC na USB disku... co treba nejaky test s diskem ve FFS ktery je pomaly atd ? jak se projevi berlickovejmacmini
                              c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

                              Komentovat


                                #45
                                uff, uz sem v obraze ) no jasne, kdyby mi sla sit, tak uz snazim mit OS4 odladenej do maxima a pouzivam jako primarni home pc...
                                takhle to resim pro jednoduchost vypalenim na cd z notasu co mam vedle, nebo viz #44
                                c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X