Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Dokončená instalace AmigaOS4 - i s fotodokumentací na Macu G4 1,5

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #76
    "Veřejně dostupná", to asi myslíš tu uniklou verzi z torrentů, že jo? Ale nebudu tě tady chytat za slovíčko Co napsat přímo Andreovi v jakém stavu to skončilo a jestli se s tím počítá?
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #77
      Ja se tady hrozne bavim touto diskuzi. Prober navrhoval, at napisete clanek o instalaci OS 4 unikle verze na MacMini. Treba by to zajimalo vlastniky MacMini a chteli by si to zkusit. Misto toho tu s prominutim prndate nesmysly, jak je sqely a rychly OS 4 na MacMini a jaky to je idealni nastroj pro vyvojare. Myslim, ze takove reci by mely smysl, kdyby byl na MacMini plne funkcni OS4.1.
      Zaverem chci rict, udelejte neco pro komunitu, zkuste napsat clanek o instalaci a Prober to rad vystavi na portalu. Hlavne zanechte tech nesmyslnych sporu. Pokud bude MacMini oficialne podporovanou platformou, uvita to spousta lidi.
      Naposledy upravil Solaris104; 22.01.2010, 15:22:24.
      I love Amiga

      Komentovat


        #78
        Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
        "Veřejně dostupná", to asi myslíš tu uniklou verzi z torrentů, že jo? Ale nebudu tě tady chytat za slovíčko Co napsat přímo Andreovi v jakém stavu to skončilo a jestli se s tím počítá?
        To by nebylo spatne, treba bychom se dozvedeli, jak to bylo a jestli se s necim pocita do budoucna.
        I love Amiga

        Komentovat


          #79
          Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
          "Veřejně dostupná", to asi myslíš tu uniklou verzi z torrentů, že jo? Ale nebudu tě tady chytat za slovíčko Co napsat přímo Andreovi v jakém stavu to skončilo a jestli se s tím počítá?
          Ano samozrejmne sem myslel tu, ale nejde o to ze bych se za neco schovaval, je to FAKT, to co muzu zkouknout je to co je verejne dostupne, nemuzu zkouknout to co je interni, stejne jako se nedostanu k databazi os4 souboru pro AmiUPDATE... moralni aspekt toho ze se dle verejne dostupnych informaci od vyvojare jedna o rozpracovany produkt z ukradeneho notebooku jsme tu uz probirali pred pul rokem

          Jinak... je to pelnej nesmysl, pokud by vyvojar mel odcizen notebook, byli by tam hlavne ZDROJAKY, a pokud by zlodej dokazal najit nekde na disku adresar nebo iso s os4moana, nasel by tedy i ty zdrojaky, ktere se na net nedostali...

          Napsat mu muzu, ale pochybuju ze by si mohl dovolit mi dat pravdivou odpoved, ale ok, uvidime proste jen jak zareaguje...
          c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

          Komentovat


            #80
            Solaris104: Mas asi podivnej smysl pro humor, nebo nevim....

            20.1. 7:26 - Prober
            Dejte to dohromady jako článek, bude to užitečnější než hromada informací na fóru

            20.1. 11:28 - kedar
            Sniper2003: jinak pokud by Ti to nevadilo, navrhuju toto a me puvodni vlaknou o os4&macmini sloucit a dokumentaci jak navrhoval Prober dat dohromady jako clanek, technicke veci si muzu vzit na starost, protoze sem se v tom hrabal v dobe kdyz na netu se o tom nic moc najit ani nedalo

            20.1. 20:43 Prober:
            .... jde o očividně mrtvou, opuštěnou cestu. Mě to připadá jako snaha vnutit berle beznohému .......

            21.1. 19:11 - Prober:
            ...... Je to už mrtvá větev, proč pořád taháš toho neboštíka z hrobu? .....

            22.1. 11:53 - Prober:
            ....... je to opravdu jako když dáš děcku mrtvou kočku na hraní....

            Ja nemel tendence zacinat nesmyslne diskuze, ja tu postoval sve zkusenosti, rady, nebo spekulace ze si myslim ze OS4Mac bude v MAP...

            Prober kdyby me chapal, mi nemusel gratulovat ze sem prolejzal informace... protoze o to neslo, ja pouze psal cemu me to pomohlo, ja taky nenapadam jeho zkusenosti o ktere se s nami na foru podeli.... nelituju ani chvilky kterou jsem MacMini venoval, protoze mi to ukazalo spoustu vlastnosti ktere OS4 ma, nebo do par mesicu mit bude...

            Timto resignuju na jakekoliv dalsi reakce, krome rad a poznatku ktere budu psat pro ty ktere to zajima...
            c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

            Komentovat


              #81
              poslal jsem Andreovi mail, jestli odpovi dam vedet
              c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

              Komentovat


                #82
                mail nedorucitelny
                c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

                Komentovat


                  #83
                  Pravdu povediac mi zmysel tejto hadky unika. Nechapem, preco sa za kazdu cenu snazite Kedarovi znechutit cely vysledok jeho snahy. Pretoze ste za svoj HW dali desattisice a on par stovak? S prepacenim mi to pripada, ako ked som ja sam raz dementne zareagoval na prispevok Ghh o tom, ako strihal video na Amige tym, ze sa s tym nema trapit, lebo na PC to ide pohodlnejsie...
                  ???

                  Komentovat


                    #84
                    Ja se musim pridat k Wolfusovi. Na jedne strane vidim cloveka, ktery ma radost z neceho, co se mu podarilo rozchodit a nad cim muze badat a na druhe strane lidi, kteri mu pisi, ze je to k nicemu. Ale o to prece vubec nejde. Rika vam neco napis 'Hello world'? Kdyz se tohle poprve objevilo treba na PSP, bylo to na neco? A kdyz tak nad tim premyslim, rozjezd portalu a jeho provozovani na amaterske bazi, bez redakcniho systemu za statisice a armady placenych redaktoru? Vzdyt v podstate delate to same akorat na jine platforme. A o tom to je, diky tomu nejsme opice (aspon ne vsichni ).

                    Komentovat


                      #85
                      Nebral jsem to jako hadku, snazil sem se uprimne reagovat i na opakujici se OT... na to uz kaslu, ohledne MacMini budu dal prispivat... nicmene aby Prober, a ostatni co nejen jemu dekovali pochopili co sem myslel svejma reakcema...

                      Jako dlouholetej Palmista jsem jednou narazil na zminku ze se nekdo snazi rozhodit LinuxKernel na Palm Tungsten TT3 (ARM 400MHz,64MB RAM, SD, BT,IRda)

                      Nejakou dobu sem sledoval prvni krucky, vse testoval, pozdeji si zprovozdil SDK pro crosscompilace, snazil sem se radit lidem ve foru co to testovali, aby se dostali vubec do stavu ze uvideji par radku textu na LCD...
                      Kdyz sem se citil zorientovanej, kontaktoval me jeden clovek s PalmT3 ze by rad zalozil nejake ceske forum, ktere by se tomu venovalo, on se postaral o hosting, system, zprovozneni, ja napsal prvni clanky kde sem zhodnotil v tebo ziskane zkusenosti s Linuxem a Palm T3... zaroven sem se snazil odpovidat na vsemozne problemy ve foru..

                      Po case sem zacal delat neoficialni build, protoze sem nechtel naborovat system kterym bylo smerovano, kde sem si testoval ladeni kernelu na miru pro Palm T3, zacal sem puvodni startovaci script v initrd (neco jako pomocnik kernelu pro start OS) upravovat az sem ho zmnenil v nepoznani pridanim vsemoznych moznosti a pozdeji se muj neoficialni build, zacal povazovat za oficialni pro T3, pozdeji sem upravil script na fungovani na vsech ostatni PalmOS5 a udelal univerzalni build pro nekolik palmu (T3 ma jine CPU nez vetsina ostatnich)..

                      Obecne cely projekt Linuxu na Palmu, byl zameren na regulerni reverze enginering, protoze dokumentace nebyla k nicemu od nikoho, a pritom netrvalo dlouho a z par radku na LCD se stal vystavni stanek s vetsinou PalmOS5 pristroju na prestizni evropske vystave LinuxExpo... kde bezelo nekolik ruznych distribuci pro ARM cpu. Vse bylo o radosti z dokazani nemozneho a dovedeni celeho usili do uspesneho konce, radost s prichodem kazde zmneny, kazdeho noveho ovladace..

                      Oficialni server tymu HackNDev stojicim za linuxem na palmu


                      Cesky portal pro Palmlinux:


                      Stranky pro neoficialni T3 build


                      Me clanky a vlakno:
                      2006 brezen - Jak zprovoznil Linux s grafickym prostredim GPE na T3 ?

                      2006 duben Linux na Palm T3 i bez PC ?

                      2006 prosinec - Vlakno pro T3 build: novy neoficialni T3 build, nyni s BFUGarux

                      mrzi me ze sem se tu musel rozepisovat o vecech s amigou nesouvisejicich, ale byl sem dlouho nakrev amigistou, mel sem 10let nechtenou pauzu, OS4 na youtube byl prvnim impulsem, dalsi byl Proberuv portal, pak MacMini... pak MAP... ctu si tu na portalu vse a jedine co sem necet bylo predstaveni uzivatelu, chtel sem citit znovu nakrev ten pocit, nez se Vam tu predstavim, a neprislo mi vhodne si cist do te doby o Vas... macmini jsem poridil pote co jsem ziskal do sbirky zakladni vetsinu classik amig vicemene hole, zvolil sem si to misto SAM, nakonec jsem neodolal a poridil MacMini jen pro OS4 potreby, i presto ze sem nevedel jak co bude, ale byla to vyzva a hlavne sahnul sem si poprve na OS4, uzasny system na dnesni pomery, a co vic, v zaklade je to porad to same jako byla ma prvni amiga 500 s 1.3... http://www.amigaportal.cz/forum/imag...tumbleweed.gif

                      muj podil na celem projektu byla jen mala cast, urciteho zamereni, ale popisoval sem to ze sveho pohledu, stejne tak jako z meho pohledu byli vsechny me predchozi reakce

                      nemate nekdo nejaky novejsi PPC Apple notebook ? v praze ?

                      nemyslim na prodej, jen na zkousku Moany, moc si od toho neslibuju, ale je to take tim e nemam informace... pro zacatek pokud by nekdo mel, stacilo by mi kdyby si stahnout nejake LiveCD PPC GNU/Linuxu, napr. Ubuntu PPC
                      Naposledy upravil davesade; 25.01.2010, 08:22:01.
                      c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

                      Komentovat


                        #86
                        Kedar: Ja s tebou souhlasim ano musime si priznat ze tady na Amigaportalu je obcas "hustsi" atmosfera,viz muj prispevek ze muzu nabidnout k odprodeji MacMini 1.25 za 5000...Hned reakce ze ve smyslu (jak jsem to pochopil) ze na tom chci vydelat a tak podobne i kdyz to tak vubec neni....To same byla moje nabidka na ten M-Tec...Muj pocit je takovy,ze uz nikde na forech nenabidnu nic k prodeji,protoze se to vzdy obrati proti prodejci...Ja beru Amigu jako konicek,ne jako smysl zivota a tak beru i tuto plodnou diskuzi ohledne MacMini.Ze mam 1.5Ghz 64MB VRAM byla OBROVSKA nahoda...
                        A500 68010,A500+ 68010 KS3.1.4,A600 2MB CHIP KS3.1.4,A1200 Blizzard 1220/4 KS3.1.4,A2000,CD32.

                        Komentovat


                          #87
                          Autorem citovaného textu je Wolfus Přejít na původní příspěvek
                          Pravdu povediac mi zmysel tejto hadky unika. Nechapem, preco sa za kazdu cenu snazite Kedarovi znechutit cely vysledok jeho snahy. Pretoze ste za svoj HW dali desattisice a on par stovak?
                          O to vůbec nejde, o hádku už vůbec ne. Kedarova snaha je fajn, ale z mého pohledu se vydal na cestu se slepým koncem. Rozhodně nejde o znechucení něčí snahy něčeho dosáhnout, protože těch aktivních je tady sakra málo. Pokud Kedar dokáže dát dohromady nějaké informace na článek, historii vývoje Moany, instalaci, typi a triky, tak to lze jako zajímavost zveřejnit na portálu. Tohle jsem psal už někde v předu.

                          Tady jde o to, že si Kedar není ochoten připustit, že AmigaOS 4.x pro MacMini je za současné situace mrtvou vývojovou větví systému. Pokud to Hyperion dotáhne do konce, sám si MacMini koupím, už kvůlu možnosti spuštění MorphOS.

                          A o penězích se tady snad nemusíme bavit, vímě kolik každý z nás už do Amig navrážel peněz.

                          Autorem citovaného textu je Sniper2003 Přejít na původní příspěvek
                          Kedar: Ja s tebou souhlasim ano musime si priznat ze tady na Amigaportalu je obcas "hustsi" atmosfera,viz muj prispevek ze muzu nabidnout k odprodeji MacMini 1.25 za 5000...Hned reakce ze ve smyslu (jak jsem to pochopil) ze na tom chci vydelat a tak podobne i kdyz to tak vubec neni....To same byla moje nabidka na ten M-Tec...Muj pocit je takovy,ze uz nikde na forech nenabidnu nic k prodeji,protoze se to vzdy obrati proti prodejci...Ja beru Amigu jako konicek,ne jako smysl zivota a tak beru i tuto plodnou diskuzi ohledne MacMini.Ze mam 1.5Ghz 64MB VRAM byla OBROVSKA nahoda...
                          Snipere promiň, ale teď mi připadáš jako ubrečené děcko. Tohle už jsem tady zažil několikrát a pořád je to stejné. Někdo napíše, že se mu něco nelíbí a hned se objeví další a další, co doposud němeli žádný problém a začínají si stěžovat jak je to tady na hovno.

                          Pokud máš ve svém inzerátu příspěvky co tam nechceš, můžeš se obrátit na moderátory (případně na mě) o jejich smazání. Na portálu visí moje kontaktní údaje, tak se nebojte na nás obrátit.
                          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                          Komentovat


                            #88
                            Prober: tak v necem mas pravdu v necem zase ne... jen strucne:

                            o hadku nejde = true

                            A schvalne nam tedy rekni, o co Tobe jde, kdyz ne o znechuceni ?

                            Kategorie informaci ktere si vypsal na clanek nevidim zadny problem, a jak sem psal v reakci na to co pises ze si psal... ja nabizel technicke zazemi, ale cas venuju necemu jinemu nez clanku momentalne... to ale neznamena ze to v hlave mam bylo ve stejnem prispevku kde jsem na zaklade Tveho navrhu na clanek a zaroven pro prehlednost navrhoval slouceni vlaken... to ze misto slouceni vlaken se puvodni zamknulo je vec kterou sem raci ani nezminoval, ale kdyz se zminujes o moznosti se obratit....


                            Nejsem si to ochoten pripostit = true

                            Psal si o komplikovanosti s MacMini, odpoledne Ti sem postnu v ramci TEMATU postup na upgrade OS4.1 Systemu na MacMini, bude to pro Tve instalacni CD 4.1 co mas doma... a postup opravdu blbuvzdorny, svoji jednoduchosti... ano nebude to kompletni a urcite se v urcitych ohledech bude chovat hure nez OS4.0 ale jen proto ze ten navod bude fakt BFU

                            Ubrecene decko je dalsi termin... za chvilku dame dohromady Prober slovnik jako databazi pro nejaky AmigaOS Freeware slovnik, ze ?


                            Jako ubrecene decko ? To je vazne uz trochu ulet... Vzdyt se tak chovas Ty, Sniper se zachoval normalne, jednak VYLOZENE v zavorkach uvedl ze mu to tak mozna pripadalo, asi se obaval nejake nesmlslne reakce od Tebe A kazdopadne nikdo nevite dopredu proc takovou cenu nabizi, ale hned mate jasno ze to bude podraz...

                            Na hovno si muze nekdo zacit stezovat az to tak bude, zatim mas moznost se nad urcitejma vecma zamyslet, jestli se prece jen v ramci slusnosti neni vhodnejsi chovat jinak, co myslis ? zvladnes to ? a Jan Tleskac ?
                            c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

                            Komentovat


                              #89
                              Autorem citovaného textu je kedar Přejít na původní příspěvek
                              A schvalne nam tedy rekni, o co Tobe jde, kdyz ne o znechuceni ?
                              O realistický pohled na věc?

                              Autorem citovaného textu je kedar Přejít na původní příspěvek
                              Kategorie informaci ktere si vypsal na clanek nevidim zadny problem, a jak sem psal v reakci na to co pises ze si psal... ja nabizel technicke zazemi, ale cas venuju necemu jinemu nez clanku momentalne... to ale neznamena ze to v hlave mam bylo ve stejnem prispevku kde jsem na zaklade Tveho navrhu na clanek a zaroven pro prehlednost navrhoval slouceni vlaken... to ze misto slouceni vlaken se puvodni zamknulo je vec kterou sem raci ani nezminoval, ale kdyz se zminujes o moznosti se obratit....
                              Sloučení vláken je teď už pasé, protože je to už moc nepřehledné. Proto ten článek.

                              Autorem citovaného textu je kedar Přejít na původní příspěvek
                              Ubrecene decko je dalsi termin... za chvilku dame dohromady Prober slovnik jako databazi pro nejaky AmigaOS Freeware slovnik, ze ?
                              Ubrečené děcko je normální termín, není třeba zakládat slovník. Možná si stačí soplnit slovní zásobu

                              Autorem citovaného textu je kedar Přejít na původní příspěvek
                              Jako ubrecene decko ? To je vazne uz trochu ulet... Vzdyt se tak chovas Ty, Sniper se zachoval normalne, jednak VYLOZENE v zavorkach uvedl ze mu to tak mozna pripadalo, asi se obaval nejake nesmlslne reakce od Tebe A kazdopadne nikdo nevite dopredu proc takovou cenu nabizi, ale hned mate jasno ze to bude podraz...
                              To co mu na to napsal Doda, napsal Doda. Pokud se hned někdo cítí ukřivděn mnou nebo celým portálem, tak to je úlet pro mě. Reakci na Snipera si přečti znovu, pomaleji a nereaguj na něco, co není určeno pro tebe.

                              Autorem citovaného textu je kedar Přejít na původní příspěvek
                              Na hovno si muze nekdo zacit stezovat az to tak bude, zatim mas moznost se nad urcitejma vecma zamyslet, jestli se prece jen v ramci slusnosti neni vhodnejsi chovat jinak, co myslis ? zvladnes to ? a Jan Tleskac ?
                              No vážně začínám uvažovat nad tím, že si tady od vás už nechávám srát na hlavu příliž dlouho. Takže se opravdu asi začnu chovat trochu jinak.
                              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                              Komentovat


                                #90
                                Kedare, resis fakt kraviny. Narozdil od tveho velice zajimaveho pocteni o A1 X1000 mi tohle prijde jako fakt blbost a jeste se zbytecne poustis do Probera kvuli jinymu nazoru. Mi taky trochu mrzi ze os4 neni ofiko pro nejakou levnejsi platformu, ale pak by se zas neprodavaly SAM440 a celej vyvoj by moh jit do kopru... Proste jsem rad, ze jde koupit HW + OS41 novej, celkem drahej, ale ne zas uplne nedostupnej, na SAM440 se usetrit da a porad je to levnejsi nez shanet puvodni PPC HW pro beh OS4.
                                www.oldcomp.cz
                                party.oldcomp.cz

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X