Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Dokončená instalace AmigaOS4 - i s fotodokumentací na Macu G4 1,5

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #46
    edit: *.. a zatim sem si nainstaloval Dopus, prolezl celej system, konfiguraci, strukturu disku atd... par utilitek si natahal... treba sem byl v soku z AddMenu.rexx od AlexC...
    jako Systemovejs uz to nejde kdysi sem to resil uz ani nevim MPC nebo cim

    btw:... k vanocum nam dal svuj server na domene stejneho jmena jako firma stojici za zcasti A1000.... (tohle je skryta reklama na trhead o MAP balicek X s nekolika jeho zatim nevydanejma vecma... http://metacomco.com/X.lha

    no tech 15s psal nekdo nekde po uvedeni 4.1.1 a psal ze orezas s-s, jinak psali prumerne 30 tusim... nevim co Prober ? kazdopadne zkusim orezat s-s
    c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

    Komentovat


      #47
      edit: .... k vanocum nad dal NA svuj server... server uz davno bezi
      c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

      Komentovat


        #48
        zkusil sem Blender a zahryz pozaduje 4.1.1 s MiniGL 2.2..
        c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

        Komentovat


          #49
          Howto: Start OS4 Kernelu z USB HDD, a OS4 Systemu z IDE HDD pomoci OpenFirmware:

          devalias cd /pci@f2000000/usb@1b,1/disk@1
          setenv boota-device cd:
          boot cd:\slb_v2
          c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

          Komentovat


            #50
            Me spis stve zvuk jinak popravde vcelku nic.Rychlost na G4 1,5 je dokonala,to nikdo s PPC ani SAM ani Pegasos ani AmigaONE nezazije
            A500 68010,A500+ 68010 KS3.1.4,A600 2MB CHIP KS3.1.4,A1200 Blizzard 1220/4 KS3.1.4,A2000,CD32.

            Komentovat


              #51
              no zvuk je urcite nejhorsi, a pak ethernet... kvuli inetu.
              c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

              Komentovat


                #52
                Skoda, ze je ten port tak nedodelany. Chybejici ovladac na zvukovku a sitovku by me stval a nemoznost nainstalovat OS4.1 tez. Oficialniho portu 4.1 se asi nedockate a neoficialniho asi taky ne
                I love Amiga

                Komentovat


                  #53
                  Autorem citovaného textu je kedar Přejít na původní příspěvek
                  No kdyz to chapes, tak proc si se ptal ? stavba vety vypadala ze mi neveris, resp. ze jsi prehledl odkaz na jeho zivotopis, kde to ma uvedene

                  Muzu sebevic chapat tve pohnutky tohle napsat, ale to tak proste neni, ten HW JE kvalitni, je ho vsude celkem dost za levno, nebo zadarmo... Ve vetsine pripadu mnohem vykonejsi nez vse co doposud bylo na poli Amiga PPC HW pouzito... vis co ? nahod nejakou testovaci aplikaci a ja to odzkousim na MacMini a ty na SAM, ok ?
                  Já se ale neptal, já se udivil, že to programoval na zakázku distributora systému, že ano. Já zase chápu rozjet nedodělaný port na levném MacMini, je to levné, je toho všude hromada, běží na tom MorphOS. Ale dokud to nebude oficiálně podporovaná platforma OS4, tak to pořád bude jen nedokončený projekt.

                  Situace je ale taková, že Hyperion plánuje X1000, jako lowend řadu zvolit desky Sam440, proto by byla portace na MacMini zcela proti dasavadním informacím. Nikdo neříká že to nejde, Andrea udělal kus dobré práce, ale v součastnosti si opravdu nemyslím, že by se port na MacMini objevil.

                  Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                  Dost blba vec je ten chybejici driver na sitovku, ze je to OS4 by jeste slo, ja mam na A4000 taky jen OS4 a je mi to (az na vyjimky) fuk, ale bez site by to neslo.
                  Nevím jak je to u MacMini s PCi sběrnicema, ale nešla by použít klasická WIFI PCI síťovka s prism2 driverem?

                  Autorem citovaného textu je Sniper2003 Přejít na původní příspěvek
                  Me spis stve zvuk jinak popravde vcelku nic.Rychlost na G4 1,5 je dokonala,to nikdo s PPC ani SAM ani Pegasos ani AmigaONE nezazije
                  No já to budu mít raději trochu pomalejší, ale plně funkční. Onanie nad benchmarky není všechno
                  Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                  Komentovat


                    #54
                    Autorem citovaného textu je Sniper2003 Přejít na původní příspěvek
                    Me spis stve zvuk jinak popravde vcelku nic.Rychlost na G4 1,5 je dokonala,to nikdo s PPC ani SAM ani Pegasos ani AmigaONE nezazije
                    Já bych ty A1, Samy a Pegasose až tak nepodceňoval. Rychlost systému není ničím brzděná, spuštění aplikace je otázka sotva vteřiny, internet je okamžitý, stejně na rychlém pc třeba v opeře, gamesy typu quake 3 běhají skvěle i ve vysokém rozlišení. To jsou mé zkušenosti s OS4.1 ne Peg2. Blender jsem ale nezkoušel .
                    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                    -----------------------------------------------
                    Líbí se mi Retropolis

                    Komentovat


                      #55
                      Prober: MacMini bohuzel zadne PCI nema, uvnitr je to fantasticky namackane, ze se tam nevejde uz nic. Uvnitr je SIMM (normalni DDR) a je pres celou delku pocitace.

                      Takze kdyz to shrnu.... nejde sit, nejde zvuk, nejde usb, je to "pouze" verze 4..... teda sorry, ale aktualne mi to prijde hodne mizerne (hodne malo Amiga). Rychlost je sice argument, ale kde to je konkretne videt?

                      Komentovat


                        #56
                        Autorem citovaného textu je Sniper2003 Přejít na původní příspěvek
                        Rychlost na G4 1,5 je dokonala,to nikdo s PPC ani SAM ani Pegasos ani AmigaONE nezazije
                        Podle me to zazijou vsichni v podstate stejne. Proc si myslis ze ne? Mas to s cim porovnat?

                        Komentovat


                          #57
                          Doda: neni to mizerne, pro testery, vyvojare, senzmeni s OS4 je to bezkonkurecni, ja bych se k OS4 jinak nedostal... a hlavne nemohla se vypustit uplne funkcni verze...

                          Dami: ja je a1,peg,sam nezatracuju, jako non clasik amiga je to porad uzasnej HW.

                          Prober: nejde o onanii... timto pohledem by X1000 nevnikla... ale uz Te asi chapu... ja SAMOZREJMNE neberu MacMini jako aktualni spicku, ale jako HW na ktery az to BUDE ofiko, si OS4 okamzite koupim... navic SAM NEBYLA oznamena jako lowend.... a MacMini (a dalsi PPC macky) naopak vidim jako lowend-lowcost.. a Andrea verim ze udelal celou praci.

                          Solaris104: skoda to je, ale musime hold pockat do predstaveni kompletniho MAP
                          c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

                          Komentovat


                            #58
                            senzmeni=seznameni
                            c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

                            Komentovat


                              #59
                              kedar: Mam problem s Tvou radou ohledne bootovani z HDD pomoci CD.Nastavil jsem v mediatoolboxu prioritu HDD na 20.OS4 mam nainstalovany na prvni partition pojmenovanou DH0.Pokud restartuju macka,ukaze mi obrazek slozky s otaznikem a nebootuje z CD ktere mam v mechanice.Ani kdyz drzim C po bootu.
                              A500 68010,A500+ 68010 KS3.1.4,A600 2MB CHIP KS3.1.4,A1200 Blizzard 1220/4 KS3.1.4,A2000,CD32.

                              Komentovat


                                #60
                                Autorem citovaného textu je kedar Přejít na původní příspěvek
                                Doda: neni to mizerne, pro testery, vyvojare, senzmeni s OS4 je to bezkonkurecni, ja bych se k OS4 jinak nedostal... a hlavne nemohla se vypustit uplne funkcni verze...
                                Na seznámení se systémem je to úplně k ničemu, pokud někdo uvidí, že na tom nefunguje vůbec nic, kromě extrémně rychlého přesouvání ikonek. Je to už mrtvá větev, proč pořád taháš toho neboštíka z hrobu?

                                Autorem citovaného textu je kedar Přejít na původní příspěvek
                                Dami: ja je a1,peg,sam nezatracuju, jako non clasik amiga je to porad uzasnej HW.
                                Tak A1 rozhodně a Sam440 s přimhouřeným okem lze celkem dobře považovat za Amigu, což o MacMini fakt říct nejde.

                                Autorem citovaného textu je kedar Přejít na původní příspěvek
                                Prober: nejde o onanii... timto pohledem by X1000 nevnikla... ale uz Te asi chapu... ja SAMOZREJMNE neberu MacMini jako aktualni spicku, ale jako HW na ktery az to BUDE ofiko, si OS4 okamzite koupim... navic SAM NEBYLA oznamena jako lowend.... a MacMini (a dalsi PPC macky) naopak vidim jako lowend-lowcost.. a Andrea verim ze udelal celou praci.
                                "While the entry level is currently well catered for by ACube's SAM motherboard, it is this return of AmigaOS to the high-end that truly ushers in a new beginning."

                                No nic no A to je ten rozdíl... Ty doufáš ve verzi pro MacMini jako oficiální, já to nevidím stejně. Situace je taková, že nikdo tady nepotřebuje další, příliž levnou (), konkurenci pro desky Sam a X1000. AOS4 na tom není s dostupným HW tak bídně jako MorphOS. Ale tahle diskuze je zbytečná, zažil jsem jich už plno
                                Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X