Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

MorphOS vs AmigaOS

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    MorphOS vs AmigaOS

    Zajimalo by me, jestli Amiga OS 4.1 update 1 srovnava krok s MorphOS 2.4 na Pegasosu II nebo porad vyrazne zaostava.
    I love Amiga

    #2
    OS4 krok nesrovnal, ale přiblížil se. Subjektivně to teď odhaduju tak, že os 4.1.1 je na cca 75% výkonu mos2.4. MOS je prostě lépe napsaný a optimalizovaný. Ale OS4.1.1 je taky super . Běžný uživatel při práci se systémem ale nic nepozná. Jsem zvědavý na nějaké další testy .
    BTW: Pegasos2 je dle mého názoru to nejlepší, co může amigista, který požaduje výkon, dnes pořídit.
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    Komentovat


      #3
      Myslis vykon? To by me zajimalo taky.

      Predpokladam, ze "workbench" se asi nezmenil, ten je v MOSu pomerne prijemny, v OS4 je to derivat stareho WB31, coz je taky dobre, je v tom videt ta Amiga.

      Komentovat


        #4
        OS4.1 (před updadem) podle těch testů v porovnání s mosem dopadla prachbídně, teď je to výrazně lepší.
        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
        -----------------------------------------------
        Líbí se mi Retropolis

        Komentovat


          #5
          Nevím proč je pořád snaha OS4 a MorphOS srovnávat. Jsou to dva rozdílné systémy, mající v obecné rovině hodně společného. Nicméně zase musím upozornit, že hlavní výhoda MorphOSu je v plném využití Altivecu. Což nevím jak moc využívá AmigaOS 4.1.1 pro Pegasos II.
          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

          Komentovat


            #6
            Vzdyt je dobre vedet, ze AmigaOS prochazi vyvojem a optimalizuje se.
            I love Amiga

            Komentovat


              #7
              Tak jasně, ale tohle neustále srovnávání AmigaOS4 a MorphOSu sebou nese pořád ty stejné diskuze, hádání, kraviny.
              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

              Komentovat


                #8
                No pokud z toho srovnani nevznikne flame, tak je to nakonec celkem uzitecny. Nakonec Mac Mini OS4kari si mohou precist, ze tu maji ofiko dostupny kompletni system, ktery se amigaos hodne podoba, vychazi z nej a plne a ofiko podporuje mac mini.
                www.oldcomp.cz
                party.oldcomp.cz

                Komentovat


                  #9
                  Pokud bych koupil MacMini mohu přenést registraci MOSu z Efiky nebo se musí zakoupit nová registrace přímo pro MacMini?
                  A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                  Komentovat


                    #10
                    To nevím, zkoušel to MarK, ale nevím výsledek.
                    www.oldcomp.cz
                    party.oldcomp.cz

                    Komentovat


                      #11
                      Nejde to - mam regnutej MOS na Pegině a na Efice mi ten key nejede...

                      Maj to holt ošetřený...

                      Komentovat


                        #12
                        To jsem nemyslel, MarK si zadal u MorphOS teamu.
                        www.oldcomp.cz
                        party.oldcomp.cz

                        Komentovat


                          #13
                          Jak jsem někde četl, tak jeden hardware = jeden klíč. Ale jestli je možná přeregistrace na jinou platformu, to netuším. O tom by mohl vědět více Luky.
                          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                          Komentovat


                            #14
                            Jj, máš recht, Luky by to mohl vědět...

                            Komentovat


                              #15
                              MarK přesně tohle zkoušel, takže ten to bude taky vědět.
                              www.oldcomp.cz
                              party.oldcomp.cz

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X