Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Apple PowerMac G4/400 + MorphOS ?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Apple PowerMac G4/400 + MorphOS ?

    Zdravim vsechny,
    pobezi MorphOS na PowerMac-u G4/400MHz ? Sehnal jsem funkcni kousek pres eBay, ma to 384MB RAM a 15GB disk, ATI Rage128 a Audiophile 24/96 zvukovka... akorat to CPU je single-jadro na 400 MHz. Je tam Mac OS X 10.1. Je to porad na ceste, akorat jsem chtel vedet, jestli se to hodi i pro MorphOS 2.x...

    V clanku od Probera (http://www.amigaportal.cz/index.php?...&Itemid=200260) jsou jen modely od 867MHz a lepsi. Ma s tim nekdo skusenosti ?

    Predem dik za odpovedi
    A500 ~ 2x A600 ~ 2x A1200 ~ Didaktik ~ ZX Spectrum ~ Mato ~ Apple ~ PS2 ~ XBOX 360 Kinect ~ AROS on Acer One ~ WHDLoad and Cubic IDE registered user ~ Amiga OS 3.1 and 3.9 user

    #2
    Pokud vím pro tuhle verzi zatím ofiko MOS není.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    Komentovat


      #3
      Jo, no nevadi, ja to koupil protoze to je v skvelem stavu a chci mit nejakeho Mac-a na "hrani" pro deti .
      A500 ~ 2x A600 ~ 2x A1200 ~ Didaktik ~ ZX Spectrum ~ Mato ~ Apple ~ PS2 ~ XBOX 360 Kinect ~ AROS on Acer One ~ WHDLoad and Cubic IDE registered user ~ Amiga OS 3.1 and 3.9 user

      Komentovat


        #4
        To je nejaka systemova chyba, alebo si konvertoval na cestinu?
        ???

        Komentovat


          #5
          Nevim jestli je to ještě aktuální ale já teˇd jedu MorphOS 2.6 na PowerMacku G4 350 MHz. První verze AGP graphic (Sawtooth). Fakt paráda !
          Na stole EUAE a WinUAE, exA1200 se slušnou výbavou, exA2000 HD 20MB a exA500 2x, aktuální jabka sem snad ani vypisovat nebudu

          Komentovat


            #6
            Zdravim, vcelku rad by som sa dozvedel, ako dostanem MOS na svoj Power Mac G4/450MHz s 768MB RAM, ATI RagePro grafikou a 40GB diskom. Mam tam osadenu DVD mechaniku, ale ziadny funkcny system na disku a pouzivam len PC USB klavesnicu a neviem donutit toho Mac-a aby nabootoval z DVD.

            Kazda rada je vitana, takto mi to len lezi pod stolom, bez vyuzitia.
            A500 ~ 2x A600 ~ 2x A1200 ~ Didaktik ~ ZX Spectrum ~ Mato ~ Apple ~ PS2 ~ XBOX 360 Kinect ~ AROS on Acer One ~ WHDLoad and Cubic IDE registered user ~ Amiga OS 3.1 and 3.9 user

            Komentovat


              #7
              U mně to nebyl problém. Stačilo nabootovat z CDčka s MorphOSem. Při startu podržíš ALT a dostaneš na výběr média ze kterých můžeš startovat (typicky HD a po načtení i CD). Měl sem kapku problém s tim že jablečný mechaniky nečtou většiinou CDRWčka (DVDčko bych ani nezkoušel i když to je DVD mechanika). Takže sem to napodruhý vypáli na obyčejný CDR, podržel alt, vybral pro start to CDčko a MorphOS už najel. pak vybereš instalaci a OS se pohodlně nainstaluje na HD (kterej si i sám rozdělí a naformátuje tak jak potřebuje)
              A ačkopiv mam jablěčný klávesnice tak jediná spolehlivá zkratka na změnu bootovacího média je držet ten ALT. Zbytek funguje dost sporadicky (kor ty slvaný jablečný troj a čtyřhmaty za který by měli někoho zavřít)
              Na stole EUAE a WinUAE, exA1200 se slušnou výbavou, exA2000 HD 20MB a exA500 2x, aktuální jabka sem snad ani vypisovat nebudu

              Komentovat


                #8
                No kazdopadne to dnes vyskusam, ale mam len stary MOS 1.4, snad sa nieco udeje. Ked nie, tak sa budem pytat dalej. Toho PowerMac-a som dostal ako dar, bol tam MacOS 10.3, ale ten disk, na ktorom to bolo sa odporucal po mesiaci do hardwaroveho neba, takze som tam dal 40GB z mojich zasob. Odvtedy sa mi ale nedari na ten Mac dostat ziadny OS...
                A500 ~ 2x A600 ~ 2x A1200 ~ Didaktik ~ ZX Spectrum ~ Mato ~ Apple ~ PS2 ~ XBOX 360 Kinect ~ AROS on Acer One ~ WHDLoad and Cubic IDE registered user ~ Amiga OS 3.1 and 3.9 user

                Komentovat


                  #9
                  Problem moze byt vo fakte ze pouziva inu tabulku particii.

                  skus: http://www.sysresccd.org/forums/view...php?f=11&t=109 ci vobec vidis diska podobne (bacha je to linux)

                  Komentovat


                    #10
                    musíš tam dát nejnovější MOS 2.6 , starší MOSy nemají podporu PowerMACků
                    A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                    Komentovat


                      #11
                      Jo verze 1.x nemaj cenu. Koukni sem:



                      je tam i odkaz na stažení verze 2.6. Krom toho sem narazil na problém s blbě najumperovanym diskem při instalaci. Hadr jsem měl samostatně na kabelu a byl jako slave. MorphOSu to vadilo, OS X jsem na něj v pohodě dostal. Když sem disk nastavil jako master tak už instalace OK.
                      Na stole EUAE a WinUAE, exA1200 se slušnou výbavou, exA2000 HD 20MB a exA500 2x, aktuální jabka sem snad ani vypisovat nebudu

                      Komentovat


                        #12
                        Takze som to skusil, napalil MorpOS 2.6 na CD, donutil Power G4 bootnut z CD, zacalo startovat a dostal som len hlasku

                        Quark/OpenFirmware
                        console failed

                        Hladal som nejake rozumy na google, ale zatial nic rozumne nemam. Nejaky pokec o tom je, ale z toho, co som nasiel, mi nic nepomohlo.
                        A500 ~ 2x A600 ~ 2x A1200 ~ Didaktik ~ ZX Spectrum ~ Mato ~ Apple ~ PS2 ~ XBOX 360 Kinect ~ AROS on Acer One ~ WHDLoad and Cubic IDE registered user ~ Amiga OS 3.1 and 3.9 user

                        Komentovat


                          #13
                          Jaky mas presne model Power Maca G4? Identifikator? MorphOS 2.6 podporuje Power Mac G4 modely s identifikatorem 3,x, jsou pak ale dalsi Power Mac G4 s identifikatorem 1,x (Power Mac G4 PCI) a nebo 5,x (Power Mac G4 Cube) a ty podporovany nejsou - napise to napr. na Cube presne to samy - console failed.

                          Zkusim se jeste optat.
                          Mac Mini G4 1.5 GHz, 1 GB RAM, ATI Radeon 9200 64MB VRAM, CD-RW, MorphOS 2.6
                          PowerMac MDD 2003 G4 1.25 GHz, 1 GB RAM, ATI Radeon 9000 Pro 64MB VRAM, MorphOS 2.6

                          Komentovat


                            #14
                            Takze nic, nakoniec je to verzia, ktora nie je podporovana. Nahodil som tam Mac OS 10.4 a kaslem na vec. Mac-a dostali deti a ja si zozeniem alebo Pegasa2 Efiku. Dik vsetkym za odpovede.
                            A500 ~ 2x A600 ~ 2x A1200 ~ Didaktik ~ ZX Spectrum ~ Mato ~ Apple ~ PS2 ~ XBOX 360 Kinect ~ AROS on Acer One ~ WHDLoad and Cubic IDE registered user ~ Amiga OS 3.1 and 3.9 user

                            Komentovat

                            Zpracovávám...
                            X