Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Vytvoření diskety pro Amiga Explorer

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    až budeš mít někdy cestu do prahy, dej vědět, pokud budu moct i já, rád ti to dám do kupy. amiga explorer mám, kabel taky, spojení mezi mým pc a amigou funguje, tak můžeme testovat .

    Nebo až dáme někdy amiga sraz v kolowratu, můžeme to udělat tam, pujčíme si jejich televizi
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    Komentovat


      #17
      Do prdele, zase jsem zapoměl mrknout na to nastavení sériový portu, hlava děravá Roztáčel jsem celej večer WHDload, dorazila mi 2bm sram karta, takže sem si na to ani nevzpoměl. Dneska! Už! Píšu si upomínku

      Snad to nebude v tý USB-serial redukci, ale já jim prostě nevěřim...
      high-voltage.cz, retropolis.cz, doshaven.eu
      Amiga 600, ACA630/25, Indivison ECS, 4GB CF HDD

      Komentovat


        #18
        Tak to by bylo super. Dělám na andělu tak bych se mohl někdy stavi po práci . AMigu hodim do baťůžku a notebooka přes rameno a hurá .

        Bohdan

        Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
        až budeš mít někdy cestu do prahy, dej vědět, pokud budu moct i já, rád ti to dám do kupy. amiga explorer mám, kabel taky, spojení mezi mým pc a amigou funguje, tak můžeme testovat .

        Nebo až dáme někdy amiga sraz v kolowratu, můžeme to udělat tam, pujčíme si jejich televizi

        Komentovat


          #19
          Autorem citovaného textu je partyk Přejít na původní příspěvek
          Články jsem prolít ale nějaký speciální návod jsem nenašel.
          Amiga Explorer (Cloanto)
          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

          Komentovat


            #20
            USB>RS232 redukce je pro tenhle program v pohodě. V rámci Widlí se chová jako COM port se vším všudy a AExplorer s ním komunikuje v úrovni ovladače.
            www.oldcomp.cz
            party.oldcomp.cz

            Komentovat


              #21
              Díky za link, ale tenhle článek je spíš informace o AE co umí a kde jej lze rozchodit než rada jak to nastavit.

              Komentovat


                #22
                Tak to potom vídíme každý něco jiného:

                "Pokud se rozhodnete použít sériový kabel, tak po instalaci na PC proběhne automatická instalace serverové části na skutečnou Amigu (ta musí být nejdříve spuštěna s nahraným Workbenchem). Pokud se rozhodnete použít TCP/IP protokol, musíte mít na straně Amigy nainstalován nějaký TCP/IP stack kompatibilní s knihovnou bsdsocket.library (např. AmiTCP/IP, Miami, GENESiS, UAE).

                Rychlost přenosu pomocí sériového kabelu

                Nyní se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu - k přenosové rychlosti. Na nejpomalejších systémech s procesory 68000 (A500 atd..) se standardní rychlost pohybuje přibližně na hranici 19.2 kbit/sec. U standardní Amigy 1200 s procesorem 68020 se mi podařilo dosáhnout na již použitelných 57.6 kbit/sec (pamatujete na doby modemů???). Štastní majitelé počítačů Amiga 3000 a Amiga 4000 s procesory 68030 by se měli dostat až na 115.2 kbit/sec, což však nemám na čem vyzkoušet. Samozřejmě, toto jsou výsledky při použití standardního sériového portu Amigy a zařízení serial.device. Za zmínku také stojí, že výkon sériového portu Amigy může ovlivnit také použité rozlišení obrazovky a její barevné hloubky. U Amigy 500 lze toto pozorovat již u obrazovek s více než osmi barvami. Pokud však používáte grafickou kartu, tak se podobného spomalení nemusíte bát vůbec.

                Rychlost přenosu pomocí sériového portu můžete zkusit ovlivnit nastavením vyrovnávací paměti. Zkuste spustit systémové nastavení "Serial Preferences", kde v položce "Buffer Size" nastavte hodnotu 4096 bytů. Pokud byste nastavili nižší hodnotu, mohlo by docházet k problémům při přenosech u vyšších rychlostí. Pokud jste však majitelem starší Amigy s procesorem 68000 a systémem Workbench 1.2, měl byste mít hodnotu nastavenu na 512 bytů, jinak můžete narazit na řadu problémů.

                Číslo COM portu a rychlost přenosu se nastavuje ve vlastnostech PC ikony programu Amiga Explorer. (možnost "Properties"). Pokud dochází k problémům, můžete zkusit vybrat jiný COM port a nebo nastavit nižší rychlost (základní nastavení je 19.2 kbit/sec)."
                Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                Komentovat


                  #23
                  Díky za radu dneska to provětrám a dám vědět.

                  Komentovat

                  Zpracovávám...
                  X