Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Open Transport Tycoon OTTD Amiga 68k

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Open Transport Tycoon OTTD Amiga 68k

    Mistic mi nedávno napsal dobrou zprávu s tím, že se mi podařilo rozchodit OTTD na Amize (grafická karta). Jde o verzi z Aminetu:


    OTTD je free open source port originální hry, která ale potřebuje některé soubory z původní verze pro Windows (ne DOS) - postup je v readme popsaný.

    Pln radosti jsem to nasypal do WinUAE a co nevidím, že mi chybí něco s SDL. Takže pod AGA to asi nepojede - i když není nikde zmínka.

    Takže jsem si spustil WinUAE s P96 a koukám - hra se spustila, jde hrát, ale po ukončení hry se nejen zasekne emulace, ale již nejde podruhé spustit hra samotná - je nutno znova rozbalit soubory z LHA archivu.

    Při posledním pokus jsem si všiml, že i úspěšně spuštěná hra vygeneruje "Reboot - Suspend" hlášku.

    Takže otázka zní - zabýval se tím někdo v poslední době podrobněji? Vývoj OTTD pro 68k nepokračuje? AGA není podporována? Díky za rady a nápady!
    Přiložené soubory
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    #2
    Jo tak tohle hraju hodně, na A1200 s grafikou CGX4 se mi ta verze 0.3.3 z aminetu podařila rozhýbat, s tím, že mi to suspend-reboot hlásilo náhodně (nenašel jsem souvislost). Jó a je to relativně pomalý... Jednou jsem googlil asi hodinu, kvůli novější verzi a nic. AGA už vůbec ne... a je to škoda. Na MorphOSu vývoj ustrnul na verzi 0.6.3 - taky blbý, ikdyž je hra velice stabilní a rychlá, tak chybí novější verze kvůli hraní na internetu (jasně s kámošem se lze dohodnout, ale na běžících serverech si už neškrtneš). Pro AmigaOS4.1 existuje verze 0.7.1, ačkoliv os4depot i aminet suveréně uvádí 7.2. Jedná se o víceméně náhodnou kompilaci z řady, kdy se kompilovalo v době, když byla aktuální zrovna 0.7.1. Narozdíl od stařičké verze 0.4.8, která byla k dispozici ještě před půl rokem je tahle super stabilní. Ale jakýkoli vývoj pro Amigu + příbuzné prostě chybí.

    Jo kdybych tak uměl kompilaci udělat... tohle je hra do který bych se určitě pustil a ikdybych to uměl, tak by určitě bylo potřeba upravit nějaký zdrojáky
    Naposledy upravil Starej_Mraf; 26.02.2010, 15:16:14.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    Komentovat


      #3
      No asi to tak bude - kdyby šlo jen o kompilaci *nixové verze, tak to klidně udělám taky. Ale pravda je, že jsem to nezkoušel. Možná až budu mít chvilku. Jinak za mě musím říct, že WarpOS verze, která je součástí toho balíku taky, běhá nádherně. 68k verzi jsem pustil na 060tce (na 040 to podle mě neběží, alespoň pustit se mi to před tím půl rokem nepodařilo) a zas tak hrozný to není. Pohyb po mapě je sice sběsilý, ale když si člověk zvykne na pohyb klikáním na minimapu, tak to jde. Taky si můžu vygenerovat menší mapu, třeba jen s pěti městy a tím pádem se procesoru výrazně odlehčí.
      Suspend-reboot mi to ještě nenahlásilo, ale stalo se, že mi soubory zařvaly jen tak a musel jsem je z Win verze natáhnout znovu. Mimochodem já mám v adresáři data jak Win, tak DOS soubory. A když se přepíšou v "data" ty tři, které jsou dodávané s LHA archívem, tak se na hlavní obrazovce neobjeví to rozjuchané město (které 060ce opravdu zatápí), ale jen oceán, což výrazně urychlí pohyb v menu.
      Já jedu pod OS3.9 a CGX4 (no možná tak 3,5, protože update na verzi 4 asi neproběhl zcela korektně).
      ps: wos verze je plynulá i v 800x600, což je podle mě naprosté minimum na hraní OpenTTD

      ps2: Dave, když tam necháš jazyk defaultní, s kterým se to spustí a nebudeš ho měnit na CZ, tak to hodí reboot?
      Naposledy upravil MisticJoe; 26.02.2010, 18:32:16.

      Komentovat


        #4
        Volba jazyka nemá evidentně na nic vliv. Výchozí mám german (z nějakého důvodu), zkoušel jsem english, czech - to samé.
        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

        Komentovat


          #5
          Já jen, že mě se to sesypalo jednou právě po změně jazyka. Ale asi to nemělo souvislost.

          Komentovat

          Zpracovávám...
          X