Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Čím vyčistit desku A500+

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Čím vyčistit desku A500+

    Cauky rozhodl jsem se ze dam lazen A500+ co jsem pred cca pul rokem dostal,po rozebrani jsem se zhrozil,vsude tabak,deska spinava,stineni necim polity,klavesnice naprosto zaprasena,plasty jsem vycistil a jsou uz vcelku pekny,i kdyz zluty a na jednom miste spaleny...Jenze,nenapada me cim na tu desku a na klavesnici,je mi jasny ze zubnim kartackem a jemne cistit,ale co na ten kartacek?Isopropylalkohol?
    A500 68010,A500+ 68010 KS3.1.4,A600 2MB CHIP KS3.1.4,A1200 Blizzard 1220/4 KS3.1.4,A2000,CD32.

    #2
    ano to je dobra volba. ono ani ten kartacik mozno nebude potrebny. na dhsi cas ponorit a pripadne premiessavat. dost veci pojde dle dobrovolne ci za pomoci stetca

    Komentovat


      #3
      Já osobně mám dobrý zkušenosti ještě s Ironem (okenou), ale nikdy jsem do nej nic neponořoval, čistil jsem jen hadříkem.
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #4
        Ja cistim komponenty Izopropylalkohol http://www.gme.cz/cz/s-izopropanol-400s-p744-029.html

        Komentovat


          #5
          Kluci tak mam problem,nic s izopropylalkoholem nemuzu nejak normalne sehnat a kdyz jo tak mi to nechtej poslat postou,zatim teda sonduju dal,ale kdyby to nevyslo,co dal s tim?Pribylo mi totiz TEZCE zubozeny C64 - z Aukra,fotky byly na nejaky pile a proti tomu je i ta A500+ jako nova,deska je desne zaprasena,plasty vypadaj vcelku dobre...Sice si myslim ze to C64 nepojede,ale i tak bych to chtel zkusit jak to s nim dopadne a potrebuju ho necim vycistit nez si troufnu ho vubec zapnout...BTW znate nekdo C64 ALDI?
          A500 68010,A500+ 68010 KS3.1.4,A600 2MB CHIP KS3.1.4,A1200 Blizzard 1220/4 KS3.1.4,A2000,CD32.

          Komentovat


            #6
            Neni Aldi to samy jako C64G, jenom v jinych barvach?
            A4KT(040) ,A4K Mirage Pro(060), A4KD(040) ,A2K(060), A1.2K(040), Atari, Sinclair, Sharp...

            Komentovat


              #7
              Syntari: Je i neni,ma vadu na user portu - neco s 9V,byl vyrobenej o dva roky driv nez G a snad udajne ma i desku z C64C ale jinak jako G vypada az na barvu,me bylo divny hodne dlouho proc jedno z mych trech C64G vypada uplne jinak sem az do vcerejska o C64 Aldi nemel ani tuseni.
              A500 68010,A500+ 68010 KS3.1.4,A600 2MB CHIP KS3.1.4,A1200 Blizzard 1220/4 KS3.1.4,A2000,CD32.

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je Sniper2003 Přejít na původní příspěvek
                Kluci tak mam problem,nic s izopropylalkoholem nemuzu nejak normalne sehnat a kdyz jo tak mi to nechtej poslat postou,zatim teda sonduju dal,ale kdyby to nevyslo,co dal s tim?
                4 z 5 Mrafů doporučují v nouzi požít okenu! Sám jsem s ní vyčistil už spostu věcí, není tak agresivní, dobře se odpařuje a když ji setřeš savým ubrouskem nenechává fleky ani na LCD monitorech. BTW: K tý poště Chain napsal komentář a nedá mi ho v téhle souvislosti necitovat - Co pošták to nejen zloděj, ale i neschopný lempl! a k tomu dodává: v roce 2012 bude za nebezpecny material prohlasen i papir, a teprve pak bude ceska posta spokojena
                www.oldcomp.cz
                party.oldcomp.cz

                Komentovat


                  #9
                  Starej_Mraf: No ja tu okenu alias iron zkusim kdyztak,nicmene blby je,ze ja do toho potrebuju tu desku polozit a nechat dlouho louhovat a bojim aby mi pak nezrezla
                  A500 68010,A500+ 68010 KS3.1.4,A600 2MB CHIP KS3.1.4,A1200 Blizzard 1220/4 KS3.1.4,A2000,CD32.

                  Komentovat


                    #10
                    Hele, jestli je ten MB hodně zasviněnej, tak se s tím prostě neser, hoď si do lavóru horkou vodu s jarem, zubní kartáček jak na vojně a hrr na ně!!! Až to budeš mít, nech lehce odkapat, rozehřej si doma troubu tak na 50-70 stupňů a na půl hoďky zapeč (Na pekáč si hoď 4-5 alobalovejch kuliček a na to tu desku polož, aby byla ve vzduchu).

                    A deska bude jak nová!


                    Místo trouby můžeš použít i fén, ale je to delší a může ti někde pár kapek zůstat skryto...

                    Komentovat


                      #11
                      Mne osobne sa osvedcilo presne to, co pise Vezir, ale trubu nepouzivam - radsej to len ofenujem a potom to necham par dni postat na radiatore (v zime) alebo len tak, nech sa to poriadne presusi prirodzenou cestou. I ked na to zapekanie som zatial pocul len samu chvalu...
                      ???

                      Komentovat


                        #12
                        Takze to dopadlo tak,ze jsem to vzal ironem,nechal to pusobit,pak sprcha a deska je jako nova potom jsem to asi hodinu drsne fenoval,aby to bylo suchy a hura C64 jede dokonce i plasty jsem vycistil a jsou vcelku pekny - aspon navenek,vevnitr chybej zobacky vzadu a jeden uchyt na sroub vepredu,takze je sesroubovany dvouma sroubama a zevnitr zezadu izolepa aby se nerozpadalo a zaroven to nebylo videt...Dalsi chybicka je ta,ze nejde mezernik na klavesnici,tu jsem samozrejme vykoupal taky,ale to uz je vcelku detail,ony jinak vsecky klavesy jsou ztuha vcelku...
                        A500 68010,A500+ 68010 KS3.1.4,A600 2MB CHIP KS3.1.4,A1200 Blizzard 1220/4 KS3.1.4,A2000,CD32.

                        Komentovat


                          #13
                          Autorem citovaného textu je IDEfix Přejít na původní příspěvek
                          Hele, jestli je ten MB hodně zasviněnej, tak se s tím prostě neser, hoď si do lavóru horkou vodu s jarem, zubní kartáček jak na vojně a hrr na ně!!!
                          A ta vodna kupel nevadi ani napr. nozickam kondenzatorov, odporov a podobne, ci inym plechovym/kovovym castiam pevne uchytenym ku doske, nezacne to potom casom hrdzaviet?

                          Pytam sa preto, lebo mam jednu naozaj velmi znecistenu dosku z A2000 (mam ju nafotenu, ak by mal niekto zaujem, ale pozor, len pre silne zaludky!), kde su neskutocne zanesene spinou aj Zorro sloty a mam obavu, aby ta vodna kupel nenarobila viac skod ako uzitku, je to pre mna dost vzacny kus hardveru inac doska je v poriadku a slape
                          Commodore 64I, 64II | Commodore SX-64 | Commodore 128, 128D | Amiga 500 | Amiga 600 | Amiga 2000 68030 | Amiga 1200+Blizzard 1230 IV | Amiga 1200 E/BOX+Blizzard 1240 | Amiga 4000 040/25 | Amiga CD32 | Commodore CDTV | Atari 800XL, 800XE | Atari 130XE | Atari 1040STe | Apple Power Macintosh 9600, G3

                          Komentovat


                            #14
                            Ked to ususis problem nieje. ak sa bojis hrdze tak namiesto susenia fenom/trubou. Umytu dosku namoc do liehu (ten vlhkost nsaje do seba.) Potom len dkapkat a je. Pripadne zanesene kontakty vycistit Kontoxom/kontaktom ci inom svinstvom na kontakty.

                            Komentovat

                            Zpracovávám...
                            X