Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Willem - EPROM programátor

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Willem - EPROM programátor

    Sice nejsem nějaký super bastlíř, ale řek sem si, že bych asi tenhle programátor uživil... V ČR je docela drahý, ale na ebay jsem u ťamanů našel tenhle stroj za poměrně super ceny 32-50$ včetně poštovnýho a případně i nějakýho PLCC adaptéru. Jestli ho někdo má, je to taková bomba jak se skoro všude píše a nebo to není nic moc? A pro začátečníka, je nějak extra složitý se s ním naučit? To že se připojuje na paralelní port mi nevadí.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    #2
    Hlavne aby umel nahravat ty obvody co potrebujes, jinak o nic nejde.

    Komentovat


      #3
      No tak na to jsem koukal, jde mi o to, že občas by se mi hodilo nahrát nějakou tu eprom, obvykle 27c... . A590 poslední FW, někdy bych rád zkusil patchnutý KS z OS39, ZX +3e, MDOS 2.1, jiná verze Romky do Sam coupé, C= 2090, který mi nejede jenom protože mu chybí romka, kterou někdo vydláb. Možná časem i nějaký ten PIC a podobně. No já jen jestli to není nějaký bazmek, který zvládne ovládat jen nějaký guru... Když jsem koukal na softy, který s tím chodí, tak všechno vypadá přívětivě a zhruba 600kč není až tak velká investice.
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #4
        No tak to Mrafe držim palce. Pak bych se stavil, abys mi přesmažil ROMku na Človek verze 2.1 - tuhle verzi mají totiž jen ti nadmíru úspěšní miliardáři mezi námi a mě se jí pořád nedaři implementovat na můj HW

        Komentovat


          #5
          Willem programator ma jednu zaludnost a tou je ze ho musis pren vlastnim napalovani, "prednastavyt" a ak sa pomylis tak so mozu diat "veci". Rovnako mozu byt problemy z LPT portom ....

          Tiez sposob akym pracuje nevykazuje ziadne obrovske vykony pri napalovani.

          Na druhu stranu. pokial to chces na prilezitostne napalenie pameti je jeho pomer cena/vykon bezkonkurencna.

          Komentovat


            #6
            No právě, kolik těch věcí za rok budu potřebovat doopravdy naprogramovat? 10? 20? Jasně, že ze začátku si pohraju se vším možným, ale jen abych se to naučil nebo vyzkoušel.
            www.oldcomp.cz
            party.oldcomp.cz

            Komentovat


              #7
              Ak mas plnohodnotny LPT port. tak preco nie.

              Komentovat


                #8
                Jojo, plnohodnotný LPT mám.
                www.oldcomp.cz
                party.oldcomp.cz

                Komentovat


                  #9
                  To je dobre levo USB to LPT redukcie nejdu

                  Komentovat


                    #10
                    Hm, to vim, ty USB redukce jedou jen s nejakyma tiskarnama...
                    www.oldcomp.cz
                    party.oldcomp.cz

                    Komentovat


                      #11
                      neni lepsi si priplatit na USB verzi? Ta cena zase neni tak hrozna
                      I love Amiga

                      Komentovat


                        #12
                        USB konektor tam je jen kvuli dodatecnemu napajeni (ale bacha, napajeni z pocitace pres USB to stejne neutahne, musi se tam dat externi zdroj 12VDC aspon 1000mAh). Datova komunikace probiha pres LPT port.

                        Komentovat


                          #13
                          Zabudnite na LPT, do buducnosti Vam to bude sposobovat iba dalsie problemi. Sam som uvazoval nad WILLEMom ked som si to zratal, pre a pro, kupil som si nieco co uz ma lepsiu uroven a to USB WELLON. Dokonca ani USB to Parallel prevodniky Vam nezarucia spravnu funkcnost, naco sa vystavovat problemom.
                          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                          Furiatune homepage

                          Komentovat


                            #14
                            Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
                            Hm, to vim, ty USB redukce jedou jen s nejakyma tiskarnama...
                            Ja len pre istotu lebo nie kazdy to vie.

                            Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
                            Zabudnite na LPT, do buducnosti Vam to bude sposobovat iba dalsie problemi. Sam som uvazoval nad WILLEMom ked som si to zratal, pre a pro, kupil som si nieco co uz ma lepsiu uroven a to USB WELLON. Dokonca ani USB to Parallel prevodniky Vam nezarucia spravnu funkcnost, naco sa vystavovat problemom.
                            Nezabudaj ze nie kazdy to chce na serioznu pracu. A poto aj nutna kupa PCI LPT portu k tomu willemovy vyde lacnejsie ako kupit kvalitny USB programator.

                            Komentovat


                              #15
                              Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
                              Zabudnite na LPT, do buducnosti Vam to bude sposobovat iba dalsie problemi. Sam som uvazoval nad WILLEMom ked som si to zratal, pre a pro, kupil som si nieco co uz ma lepsiu uroven a to USB WELLON. Dokonca ani USB to Parallel prevodniky Vam nezarucia spravnu funkcnost, naco sa vystavovat problemom.
                              Až se v problematice budu orientovat zpoloviny jako ty, klidně si koupím i něco dražšího než je Wellon. LPT v PeCi mám a mít budu (i ta pci lpt karta, která z něčeho zbyla mi doma někde leží). Výsledná cena je 550Kč a na cca 10-20 naprogramovaných epromek za rok to bohatě stačí, ale už je to zas levnější než když bych dal za každé naprogramování stovku.
                              Naposledy upravil Starej_Mraf; 26.03.2010, 21:47:09.
                              www.oldcomp.cz
                              party.oldcomp.cz

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X