Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

LS120 jako náhrada disketovky v Amize

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    LS120 jako náhrada disketovky v Amize

    Už nějaký čas se mi doma válí nevyužítá mechanika LS120. Dneska jsem si o ní zjišťoval pár věcí a měla by být plně kompatibilní i s klasickými DD a HD disketami. Nezabýval se tady někdo možností, kdyby jí bylo možné použít místo klasické disketovky v Amize 1200?

    Je mi jasné, že se připojuje pomocí klasického 3,5" IDE kabelu, ale ta emulace disketovky mě dost mate.
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    #2
    Myslim, ze tam nactes tak maximalne diskety v PC formatu.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      Tak nemusela by. Ale mě jde hlavně o to, jestli by Amiga vůbec uměla komunikovat s disketovkou jako takovou skrze IDE rozhraní.
      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

      Komentovat


        #4
        V systemu proc ne, na Aminetu je nejaky mountlist jako df4:
        I love Amiga

        Komentovat


          #5
          Jasně, ale ten umí pracovat jen s LS120 disketama - PC i Amiga formát FFS (pomocí HDToolBoxu). Mě jde právě i o využití disketovky jako takové. Pro mě má smysl jí použít jen jako interní mechaniku, nechci vyvádět z kastle IDE kabel jako za starých dobrých časů
          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

          Komentovat


            #6
            Podle me na ni neprectes vubec Amiga diskety 880KB a 1,76MB. Maximalne se to hodi nekomu do toweru jako raritka.
            I love Amiga

            Komentovat


              #7
              přesně tak, jediné využití je pro načítání PC HD disket (diskety 120MB téměř k nesehnání a nejsou tak spolehlivé jako ZIPky), připojení na FLOPPY kabel možné není a Amiga formát disket nenačte.. Ale v době, kdy se tahal soft z PC na Amigu po DD disketách byla tahle mechanika k nezaplacení
              A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

              Komentovat


                #8
                Ak si dobre, pamatam tak FastATA4000 Z3 podporuje LS120 aj ZIP100 ako autoboot. Isteho casu som pouzival ZIP100 ako rescue disk k Amige naformatovanu pod FFS. System som bootoval priamo zo ZIP, myslim, ze z LS120 to bude nieco obdobne. V systeme se hlasi toto zariadenie ako DF4, myslim, ze by tato mechanika pomocou FastATA by mala fungovat ako aj HD floppy, treba si nastudovat guide k tomu radicu.
                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                Furiatune homepage

                Komentovat


                  #9
                  Já ze ZIPky bootuju normálně ...já vim, mimo mísu, jen jsem chtěl trochu zaprovokovat

                  Komentovat


                    #10
                    sak je to HDD ako kazdy ini. (teda az nato ze si vie vymenit media)

                    Komentovat


                      #11
                      Jardo,vspomen si,když Tě Manžel o tuto maličkost žádal,že by i od Tebe koupil.Prej že jo,ale to bylo asi před půl rokem , měli Jsme zato,že to někde už vyhodil , sorry že se připomínám !

                      Komentovat


                        #12
                        Já si zase nevzpomínám, že bych vám jí nabízel nebo sliboval k prodeji. Takže není třeba se připomínat, protože není k čemu.
                        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                        Komentovat


                          #13
                          Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                          Já si zase nevzpomínám, že bych vám jí nabízel nebo sliboval k prodeji. Takže není třeba se připomínat, protože není k čemu.
                          Bylo to v souvislosti s nějakým NoteBookem,kterej Ti doma zavazí,nějaké pouze torzno s TouchPadem a tenkráte padla zmínka i na právě tuto LS-120 i s jedním mediem ! Ale už to neřeš,to už je tak dávno .....to bylo ještě v dobách,kdy Šemík byl jako hříbě !

                          Komentovat


                            #14
                            Jo, o noťasu vím. Dokonce bych ho tady ještě někde vyhrabal. Ale LS120 jsem vám vážně nesliboval, to zkoušíš špatně. Bavili jsme se o ní, to ano.
                            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                            Komentovat


                              #15
                              Takže abych to nějak uzavřel. V desktop A1200 je mi tohle totálně k ničemu.
                              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X