Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Pájení - tipy, triky, pomůcky, nářadí, postupy...

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    Elektricka odsavacka je k nezaplaceni. Zaroven nahreje cin a odcucne ho. Odsavat treba 68040 rucni odsavackou je kurevska prace. Staci si to vyzkouset na nejakych mrtvych PC motheboardech.
    I love Amiga

    Komentovat


      #17
      Mas pravdu, rucne odsavanie je o drsku.
      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
      Furiatune homepage

      Komentovat


        #18
        Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
        Idefix sem někdy dával odkaz na prodejce horkovzdušných páječek, včetně tý co si pořídil. Ale už to tady nemůžu nikde najít... Nemoh bys to poslat znovu???
        Jinak co říkáte na tohle??? Cenově by se mi to líbilo...
        na horkovzdusnu zabudni. Najprv sa nauc robit z klasickou pajkou. Horkovzdusna vyzaduje moc vela cvyku inak snou veci len pokazis. Navcyse je len par veci ktore sa nedaju robit z klasickymi pajkamyy a na tie je lepsie "pecenie"

        Autorem citovaného textu je Solaris104 Přejít na původní příspěvek
        Elektricka odsavacka je k nezaplaceni. Zaroven nahreje cin a odcucne ho. Odsavat treba 68040 rucni odsavackou je kurevska prace. Staci si to vyzkouset na nejakych mrtvych PC motheboardech.
        Tak teraz si ma dostal. Pookial viem su len odsavacky z ohrevom (a tam je prace obdobne ako z rucnou). alebo su vyfukoivacky (tie cin neodsaju ale dierku "prefuknu")

        A pokial sa ti neche hrat z odsavackamy a vyfukovackamy. su tu aj moznosty pouzit nizkotaviace zliatiny. (vyzera to ako "cin") ale po zliati z cinom to ostane tekute este pri velmi nizkych teplotach (odsajes to na supa cele. pripadne strasies)

        Komentovat


          #19
          No mel jsem moznost delat se 2 elektrickyma odsavackama. Ma pajeci hrot s dirkou uprostred. Jen nahreji, zmacknu cudl a dirou se ten cin odsaje. Nemusim se nic ucit levou rukou. Ja s klasickou odsavackou funguji tak, ze v levou rukou nahreji cin a pak rychle pravou odsaji cin klasickou odsavackou. Je to celkem komplikovane a pokud clovek neni zrucny, tak toho vice zmrvi. Radeji si zajdu za kamosem, ktery ma elektrickou odsavacku a je to rychle a profesionalni.

          Kamos ma i infra pajeci stanici a opravuje s tim napr. studenaky u cipu v bga. Celkem s ni opravil uz hodne notebooku, grafickych karet, LCD monitoru, ale chce to cvik a s ni se da zkurvit toho jeste vice .
          I love Amiga

          Komentovat


            #20
            Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
            Idefix sem někdy dával odkaz na prodejce horkovzdušných páječek, včetně tý co si pořídil. Ale už to tady nemůžu nikde najít... Nemoh bys to poslat znovu???
            Jinak co říkáte na tohle??? Cenově by se mi to líbilo...
            Takže odpájecí stanice : http://obchod.nedis.cz/signys/signys...03698000104376

            a pájecí : http://obchod.nedis.cz/signys/signys...03698000104412


            S tou odpájecí je sundání 040tky z Apolla otázkou cca 30ti minut... )

            Jinak tu co jsi si vyhlíd na GME - vypadá to celkem dobře a za tu cenu...

            Komentovat


              #21
              Autorem citovaného textu je Solaris104 Přejít na původní příspěvek
              Kamos ma i infra pajeci stanici a opravuje s tim napr. studenaky u cipu v bga. Celkem s ni opravil uz hodne notebooku, grafickych karet, LCD monitoru, ale chce to cvik a s ni se da zkurvit toho jeste vice .
              K IRDA mašině mám už také přístup (kámoš koupil rok starou za necelých 40cet litrů) a dostal k ní i celé "know-how" od původního majitele tzn. přednastavené ovládání teplot a časů pro různé akce přes PC.

              To je ofšem jiná klasa...

              Komentovat


                #22
                Autorem citovaného textu je IDEfix Přejít na původní příspěvek
                K IRDA mašině mám už také přístup (kámoš koupil rok starou za necelých 40cet litrů) a dostal k ní i celé "know-how" od původního majitele tzn. přednastavené ovládání teplot a časů pro různé akce přes PC.

                To je ofšem jiná klasa...
                Vlastnenie profi kladiva profi kovaca neroby

                Komentovat


                  #23
                  Ono vsetko je to zalozene na tom, kto na co sa ako citi. Dlhodobo som pouzival Rework Station (horko vzdusna stanica) no casom som sa vratil ku klasike mikropajka a vylepsil som si techniku prace. Moja idea je zalozena na co najlepsim vysledku i za cenu dlksieho casu, pokial dosiahnem kvalitnejsi vysledok tak idem touto cestou. Tych sposobov je vela ako pracovat z urcitou technikou, niekomu vyhovuje viac mikropajka lebo je zrucnejsi a druhemu moze teplovzdusna stanica lebo ma odhad a cit. Pri oboch treba hlavne vela praxe, bez toho to nejde!
                  Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                  Furiatune homepage

                  Komentovat


                    #24
                    Jenže já jsem si kdysi u bráchy v práci moh vyzkoušet odpájení s elektrickou odsávačkou. U švábu s 10 a více nožičkama to prostě význam má. Nehledě na to, že mi tenhle typ odpájení přišel šetrnější k né zrovna kvalitním a nebo zachovalým plošňákům. Hrot hřál a zároveň odsával, což způsobilo, že v dírkách nezůstávaly malý zbytky cínu, které se mi ručně málokdy daří zcela odstranit a šváb potom nešel ven. Klasiku, včetně mikropájky s regulací i bez mám. Automatika je holt automatika. Horkovzdušná pájka je v tomhle případě bonus, který se mi časem může hodit....
                    www.oldcomp.cz
                    party.oldcomp.cz

                    Komentovat


                      #25
                      Ono jestvuju medene odsavacie pasky, ktore su velmi setrne k doske aj suciastkam. Odsanie podla mojho subjektivneho dojmu je este cistejsi ako z odsvackou. Ako som pisal, vratil som sa spat k mikropajke spolu s odsavacim pasikom sa daju robit takmer zazraky, pre lepsiu ucinost pasik namacam este do kolofonie. Zatial mi to postacuje, ale do buducna by som si zakupil aj elektricku odsvacku.

                      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                      Furiatune homepage

                      Komentovat


                        #26
                        Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
                        Ono jestvuju medene odsavacie pasky, ktore su velmi setrne k doske aj suciastkam. Odsanie podla mojho subjektivneho dojmu je este cistejsi ako z odsvackou. Ako som pisal, vratil som sa spat k mikropajke spolu s odsavacim pasikom sa daju robit takmer zazraky, pre lepsiu ucinost pasik namacam este do kolofonie. Zatial mi to postacuje, ale do buducna by som si zakupil aj elektricku odsvacku.l

                        Odsávací lanko je naprosto k nezaplacení...

                        Já kupuju tohle : http://obchod.nedis.cz/signys/signys...05543400100317

                        15 metrů za 48,- bez daně... )

                        Jo, a taky jsem přišel na to, že když ho namočím do fluxu ( http://www.gme.cz/cz/s-future-rework...-p745-037.html ) kterej ředím lihem, tak to dokáže vycucnout i vodu z kolena.
                        Naposledy upravil IDEfix; 20.07.2010, 21:19:19.

                        Komentovat


                          #27
                          Pouzitie medenej odsavacej pasky.



                          Oprava dosky A500+, poskodena zbernica DATA PATH. Obvody su prispajkovane z oboch stran,
                          pomocou odsavacej pasky sa da doska pekne docista vykuchat, bez poskodenia PCB alebo suciastok.



                          Ani zo spodu nie su prekovovane prechodne otvori poskodene, ale su ciste



                          A tu su obvody z dosky, tiez su tiez cistucke a neposkodene
                          Tato technika prace je trosku viac narocnejsia na cas, ale vysledok stoji za to!


                          PS:Odspajkovane casty dosky su vycistne po praci s paskou technickym liehom a zubnej kefky (stredna makost).
                          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                          Furiatune homepage

                          Komentovat


                            #28
                            Tohle lanko mám doma už asi 2 měsíce, ale ještě jsem ho nevyzkoušel...
                            www.oldcomp.cz
                            party.oldcomp.cz

                            Komentovat


                              #29
                              tohle je uz vyssi divci... ja umel kdysi pajet maximalne ockovou pajkou a to jeste vypadalo jako vod prasete

                              Komentovat


                                #30
                                Kvalitní trafopájka je náhodou k nezaplacení, já s ní běžně opravuji M/B...
                                Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X