Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Pájení - tipy, triky, pomůcky, nářadí, postupy...

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #91
    O: Pájení - tipy, triky, pomůcky, nářadí, postupy...

    Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
    Tak jsem koupil tohle. Doufám, že bude sloužit dobře, od stejného výrobce mám už i odsávací stanici s pájecí. Teď už pořídit jen nějaký dobrý flux. Máte někdo tip?
    Dobrá volba, mám podobnou (i když si myslím, že střeva budou naprosto stejný...) a flux používám tento - http://www.gme.cz/cz/s-future-rework...-p745-037.html

    Komentovat


      #92
      O: Pájení - tipy, triky, pomůcky, nářadí, postupy...

      Pomalu mi dochazi zasoba olovnate pajky. Jsem se dival a porad lze loupit cin s obsahem olova, i kdyz vsichni propaguji bezolovnatou pajku. Do ktere pajky mam podle vas jit?
      I love Amiga

      Komentovat


        #93
        O: Pájení - tipy, triky, pomůcky, nářadí, postupy...

        Bez olovnate spajkovanie, je jedna zo smernic EU. Precital som si okolo toho niekolko roznych publikacii, bez olovnate spajkovanie je ekologicke, ale to je vsetko. Prinasa to vsak rozne problemi ako krehkost spajkovanych spojou, vysia pretavovacia teplota okolo 290°C (u olova 216°C) tym viac sa namahaju suciastky pri pajkovani. Olovo ma dobru vlastnost aj ako vodic a je pruzny, bezolovnata spajka ma nahradu za olovo - striebro+med.
        Naposledy upravil Boboo; 13.02.2013, 10:53:21.
        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
        Furiatune homepage

        Komentovat


          #94
          O: Pájení - tipy, triky, pomůcky, nářadí, postupy...

          Diky, potvrdil jsi mi muj nazor na bezolovnatou pajku. Koupim nejakou s obsahem olova.
          Naposledy upravil Solaris104; 13.02.2013, 11:17:34.
          I love Amiga

          Komentovat


            #95
            O: Pájení - tipy, triky, pomůcky, nářadí, postupy...

            Nad tim jsem nikdy nepremyslel, mam cinu tolik, ze mi nikdy nedojde . Myslel jsem si, ze se pouziva olovo pro snizeni bodu taveni (asi taky), ale jak na to ted koukam, olovo se pouziva pravdepodobne jen kvuli tomu, ze je levnejsi nez cin, coz pro klempire, ktery spotrebuji kilo cinu, asi ma nejaky vyznam, ale v mikroelektonice zrejme uz ne, takze bych si poridil nejakou "PBFREE" s nizsim bodem tani.

            Komentovat


              #96
              O: Pájení - tipy, triky, pomůcky, nářadí, postupy...

              Ja som tiez proti pouzivaniu cistej cinovej pajky. Kto pozna termin "cinovy mor", vie preco ju nepouziva.
              Cisty cin je nachylny na teplotne zmeny okolo bodu mrazu. Jeho krystalicka struktura pri tychto teplotach podileha zmenam a dosledkom je rozpad. Ani cinova pajka vsak nie je cista, pridava sa do nej med a striebro, co moze mat vplyv na chovanie pajky pri nizkych teplotach.
              Naposledy upravil rok; 13.02.2013, 11:11:52.
              A1200, Vampire V1200, 64GB CF, IndyAGA MK3, PCMCIA WiFi, 27" LCD

              Komentovat


                #97
                O: Pájení - tipy, triky, pomůcky, nářadí, postupy...

                @rok
                mas pravdu, to co pises sa deje pri teplote +13°C, olovo je olovo.

                Podiel cinu a olova poda starej CSN je tusim 60% cin a 40% olova, ak si dobre pamatam.
                Naposledy upravil Boboo; 13.02.2013, 14:10:36. Důvod: Chyba v znamienku -/+
                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                Furiatune homepage

                Komentovat


                  #98
                  O: Pájení - tipy, triky, pomůcky, nářadí, postupy...

                  Actually.... teploty pod +13.2°C, ale proces vyrazne akceleruju vyrazne nizsie teploty ako tato hranicna.
                  Kedze robim v telekom. biznise aj stavby outdoor kabinetov s technologiou, stretol som sa aj s tymto trivialnym problemom.... mali sme jednu varku dosiek do mini DSLAMu od Huawei a dosky odchadzali v zime jedna za druhou... analyza ukazala prave nevhodnu pajku, aby cinania vyhoveli RoHS Cipy ako take si vyrobili sami dostatok tepla, ale na konektoroch dosiek uz tak teplo nebolo a vznikali tam studaky. Zdovodnili to ako "omyl pri vyrobe". Zaujimava skusenost v kazdom pripade....
                  A1200, Vampire V1200, 64GB CF, IndyAGA MK3, PCMCIA WiFi, 27" LCD

                  Komentovat


                    #99
                    O: Pájení - tipy, triky, pomůcky, nářadí, postupy...

                    Jak mi napsal elektroguru Martin: "Cin:Olovo cca v pomeru 3:2, jestli je to plusminus jeste nejake procento a je v tom nejake procento medi je asi fuk."

                    Komentovat


                      O: Pájení - tipy, triky, pomůcky, nářadí, postupy...

                      Kdo nečte oldcomp.cz, tak možná neví, že jde koupit elektrická odsávačka za hubičku. Na výměnu vadných elektrolytických kondenzátorů nebo švábů ideální.
                      I love Amiga

                      Komentovat


                        O: Pájení - tipy, triky, pomůcky, nářadí, postupy...

                        Tohle jako nouzovka se dá použít, ale ten zpětnej ráz při odsátí je docela kurva...

                        A bohužel nejde regulovat teplota...

                        Komentovat


                          O: Pájení - tipy, triky, pomůcky, nářadí, postupy...

                          Vsetky odsavacky na baze mechanickej pumpe nie su prilis vhodne, spatny naraz poskodi dosku plosneho spoja.
                          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                          Furiatune homepage

                          Komentovat


                            O: Pájení - tipy, triky, pomůcky, nářadí, postupy...

                            Přesně tak... A tenhle porichtunk má ještě ke všemu oproti klasické odsávačce s teflonovým koncem kovovou hlavici a to je o dost větší šance, že se něco domrví...

                            Komentovat


                              O: Pájení - tipy, triky, pomůcky, nářadí, postupy...

                              Hadam sa uz konecne tento mesiac dostanem ku svojej stanici. Rozmyslam o tejto variante : http://aukro.cz/pajeci-stanice-wep-8...458529528.html
                              a tieto hroty - http://aukro.cz/sada-hrotu-pro-pajky...453075224.html

                              Vie mi niekto poradit ci sa to oplati?

                              Popripade este zhanam dobru celenku s lupou alebo okularie
                              Naposledy upravil venox; 10.08.2013, 16:01:27.
                              WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

                              Komentovat


                                O: Pájení - tipy, triky, pomůcky, nářadí, postupy...

                                A teraz jedna trošku iná otázka. Čím opravujete vodivé cestičky ? Nemyslím jej náhradu za novú, ale pri oddelení od plošáka, čím ju prilepíte naspäť ? Materiál, postup, návod (kľudne aj YouTube video).
                                A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X