Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Rozlišení a TV

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Rozlišení a TV

    po delší době jsem si zapnul amču abych ji trochu poladil na párty (truchu jsem ji zanedbáva,l ale to bylo tím že jsem se věnoval C64 )

    mám ji píchlou k monitoru commodore 1942 a rozlišení mám multiscanroductivity 640x480 60Hz
    chtěl jsem ji připojit k TV pomocí scrat kabelu, ale TV píše no signál (kabel funguje) zkoušel jsem změnit rozlišení v prefs->SrceenMode, ale ani to nepomohlo máte nějaké rady?
    pařba a flink chtěj celýho člověka...

    #2
    Najde ani při nastavení PAL screenmodu?
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #3
      Kabel scrat

      To bude urcite kablom scrat, preto to nejde Ale nie robim si
      Musis si zmenit screenmode na pal, inak ti TV rozlisenie 640x480 ktore mas nastavene nezobrazi. Musi byt pal a musis mat devs/monitors nakopirovany pal. Ak tam mas len dblpal a multiscan productivity, nemusi to ist. Skontroluj a napis ci to bolo tym ale je sabaka zahrabana niekde inde.

      Lahko skusis amcu, ked ju pripojis cez composite vystup (zlty cinch).
      A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

      Komentovat


        #4
        Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
        Najde ani při nastavení PAL screenmodu?
        ne
        pařba a flink chtěj celýho člověka...

        Komentovat


          #5
          Mas TV prepnutou do rezimu AV/RGB?
          I love Amiga

          Komentovat


            #6
            Vyzkoušej připojení cinchem, pokud jede tak je chyba buď ve scart kabelu (upadlý drátek nebo něco takovýho). 2 možnost je, že ti z amigy nejde +12V, ale to by zase nepsalo no signal, jen by byl celý černý obraz. Taky si ve SCARTu zkontroluj ty plíšky, jestli nezajely moc dovnitř, u levnějších SCART konektorů se to stává.
            www.oldcomp.cz
            party.oldcomp.cz

            Komentovat


              #7
              Autorem citovaného textu je Solaris104 Přejít na původní příspěvek
              Mas TV prepnutou do rezimu AV/RGB?
              na to se kouknu

              kabel se zdá být v pořádku

              jestě upřením že se jedná o LCD TV Samsung
              pařba a flink chtěj celýho člověka...

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je voodoo Přejít na původní příspěvek
                To bude urcite kablom scrat, preto to nejde Ale nie robim si
                Musis si zmenit screenmode na pal, inak ti TV rozlisenie 640x480 ktore mas nastavene nezobrazi. Musi byt pal a musis mat devs/monitors nakopirovany pal. Ak tam mas len dblpal a multiscan productivity, nemusi to ist. Skontroluj a napis ci to bolo tym ale je sabaka zahrabana niekde inde.

                Lahko skusis amcu, ked ju pripojis cez composite vystup (zlty cinch).
                pal tam mám
                pařba a flink chtěj celýho člověka...

                Komentovat


                  #9
                  2Lasice: A dříve ti to jelo? Protože moje Amiga na mé Samsung LCD TV také nejede. Mraf mi poradil nějakej trik, že se do SCART kabelu vloží 1,5 V AA tužková baterka na zvýšení napětí.

                  Já mám 2 SCART vstupy, z toho jeden RGB. V prvním scartu vidím zmrzlej obraz (refresh po přepnutí kanálů) a na druhém mám šedej obraz s těžko patrnými obrysy oken.

                  Takže jsem si koupit scandoubler .
                  Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                  Komentovat


                    #10
                    přes cinch to jde, přes scart kabel stále ne, nastaveno pal low-res
                    jelo to na staré TV na LCD jsem to ještě nezkoušel (jsem nemocen tak jsem doma hraju si stím když je mladá v práci)
                    pařba a flink chtěj celýho člověka...

                    Komentovat


                      #11
                      nie kazdy SCART televizor vie aj RGB vstup.

                      Komentovat


                        #12
                        změna: teď mám přes scrat šedou obrazovku

                        zz_indigo: to bude asi ono, budu hrát na monitoru no a našetřím na scandoubler
                        pařba a flink chtěj celýho člověka...

                        Komentovat


                          #13
                          Mám LCD TV Sony a amiga jede bez problémů, jen musí být na pinu 16 1-3V blanking signal. O to se obvykle strá jen odpor zapojený na +12V, které jdou z amigy. Dle chaina je lepší použít odporový dělič (když tady pohledáte, tak to info najdete). Sám jsem dělal ještě verzi kabelu, kde k pinu 16 byla připojená tužková baterie, což je nutné pro amigy, kterým nefunguje na videokonektoru +12V.
                          www.oldcomp.cz
                          party.oldcomp.cz

                          Komentovat


                            #14
                            Autorem citovaného textu je Lasice Přejít na původní příspěvek
                            změna: teď mám přes scrat šedou obrazovku
                            Ten kabel máš odkud? Existovaly totiž kabely, které neměly blanking signal na PIN 16 vůbec zapojený - většinou byly pro C= a Philips monitory se scartem vzadu. Na některých TV to jede, na některých ne. Nebo ti na konektor nejde +12V, což je prý poměrně častá závada (a obvykle i docel lehce opravitelná, vyhnilý spoj se nahradí drátkem).
                            www.oldcomp.cz
                            party.oldcomp.cz

                            Komentovat


                              #15
                              já ho mám od Dejva odkud ho měl Dejv netuším
                              pařba a flink chtěj celýho člověka...

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X