Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Virtuální paměť pro A600

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
    Ze by vykon CPU?
    Tym to nebude vedia to aj horsie "sracky" (80286 napr)

    Autorem citovaného textu je MisticJoe Přejít na původní příspěvek
    Ono je mi to vůbec s tou virtuální pamětí pod AOS záhadou. Když uměl docela slušně swapovat i DOS (pod DOS4GW sic), jak je možné, že to dodnes Amiga pod 3.x a níže pořádně neumí... Že neni ani nějaká 100% funkční utilita? V čem je vlastně problém, ví to někdo?
    1.) Musis mat instrukcnu sadu navrhnutu tak aby si dokazal osetrit pristup do "diery" U motorol to vie 68010 a vissie. Jak som cital tak je ista sanca ze to svladne aj 68SEC000 ale tej chybaju niektore ulachcujuce funkcie.

    2.) predpokladam ze problemom bude CHIP ram. Jej obsluha a to ako je k CPU "pridratovana, moze degradovat swapovanie.

    Komentovat


      #17
      Autorem citovaného textu je MisticJoe Přejít na původní příspěvek
      Ono je mi to vůbec s tou virtuální pamětí pod AOS záhadou.
      Mozna to neni problem technicky, ale vylozene prakticky, protoze na Amize to proste nebylo potreba. Rekni mi, v jake situaci bys to pouzil? Me nenapada pripad, kdy by se mi to hodilo a to jsem vetsinu sve Amiga kariery mel A500 s 1.5MB RAM.

      Kdyz mas slaby CPU, staci ti malo RAM, protoze na tom stejne nejde delat nic narocneho na CPU, coz vetsinou bude narocne i na RAM a prave kdyz mas silne CPU, mas pravdepodobne i dost RAM, protoze docela urcite mas kartu, ktera ma fastRAMku.

      Vsechno smeruje k tomu, ze se to hodi spis uzivatelum, co maji hodne slabou Amigu, jenze prave na ni, to ma ten nejmensi smysl. CHIPku swapowat asi nepujde, protoze tam pracuji zakaznicke obvody (ale mozna by se nejaky postup nasel) a pro ten zbytek fast (slow) RAM uz to nema cenu. Navic na internim IDE radici by ta degradace rychlosti byla drasticka.

      v MS-DOSu to sice slo, ale neznal jsem vubec nikoho, kdo by to pouzil jinak, nez jen jako experiment, ze to fakt jde.

      Komentovat


        #18
        Tady jde nejspíš o to, že webtv má sice 4MB SRAM kartu, ale tu musí vytáhnout ve chvíli, kdy chce s Amigou na net. Co jsem se u něj díval, tak po spuštění Miami mu zůstane nějakých 300KB CHIP RAM a s tím už nejde nic moc dělat. Proto asi ta virtuální paměť. Tady se mi jeví asi jako nejrozumnější řešení FAST RAM karta od Boboo, ale kdo by mu jí postavil netuším.
        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

        Komentovat


          #19
          to pristup k netu je kvuli cemu? priohlizeni www nebo prenosu dat?

          Komentovat


            #20
            Většinou spíš na ten přenost dat. O nějakém kloudném prohlížení webu si můžeš nechat zdá až na nabušenější Amize. Ale FTP přenos zvládne skoro každá a je to asi nejpohodlnější způsob, jak data přetahovat.

            Komentovat


              #21
              No, spíše o ten internet. Na přenos má CF-PCMCIA redukci.
              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

              Komentovat


                #22
                taky to řeším CF-PCMCIA redukcí, to je podle mne nejrychlejší cesta
                pařba a flink chtěj celýho člověka...

                Komentovat

                Zpracovávám...
                X