Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

A500 - problém s 1,8MB Fast RAM

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    A500 - problém s 1,8MB Fast RAM

    Tak jsem vyčistil A500 v horentní víře, že párty ve Vraném bude, což tedy nakonec asi nebude, rozchodil disketovku a tak vůbec si pohrál. Ale přišel jsem na zajímavý problém. Když jsem instaloval 1,8MB Fast RAMku, tak jsem se vyprdnul na Gary adaptér (nebo co to je za ten drátek s paticí). Na daném švábu mám totiž už jedno patro díky A-Tonce a další by se tam nevešlo. Navíc v systému se hlásilo celých 1,8MB, tak jsem si říkal, že to nebudu řešit. Nicméně nyní, když jsem Amigu víc testoval, tak jsem zjistil, že v systému po dosažení určité hranice ve Fastce celý systém slítne a hodí to guru s 8000000B (či kolik je tam těch nul). Zvláštní je to z toho důvodu, že třeba takoví Hired Guns nebo Perihelion, kteří si seberou RAMky kolik je k dispozici, běží naprosto bez problémů.
    Ptám se tedy - co má za úkol ten adaptér? A mám ho tedy začít hledat? (přecijen instalace do Amigy proběhla tak před rokem a půl a nenapadá mě moc míst, kam jsem ten adaptér mohl vrznout...)

    #2
    Ten je naprosto nutny, rozsiruje se tim adresovani, bez nej se ti bude zrejme stejna cast pameti zrcadlit na dve ruzna mista v Amigovske pameti soucasne. Proto system detekuje tu pamet jakoby celou, protoze tam je, ale co zapise do jedne pulky, je i v druhe a opacne, takze to castecne jede.

    HiredGuns a Perihelion zas tolik pameti neberou, mozna ze maji velky pozadavek na CHIPku, kterou stejne nemas, nebo delaji detekci pameti jinym zpusobem a vubec ji nedetekuji. Kazdopadne ten bazmek potrebujes.
    Naposledy upravil Doda; 25.05.2010, 19:21:44.

    Komentovat


      #3
      Jo, rozdělal jsem amigu a světe div se, měl jsem ten adaptér uvnitř. Takže nakonec to bylo jinak, má vlastní paměť mi už blbě slouží. Vyhodil jsem ten bazmek, co tam mělo A-Tonce. Nicméně jsem tím kablíkem neměl adaptér propojený s kartou v trapdooru (proč ne, to je mi záhadou) - už se to chová stabilněji, nicméně SKick se mi stejně nedaří zprovoznit... Tentokrát už projde celý proces, ale při "kicking" dojde ke žluté blikačce...

      Komentovat

      Zpracovávám...
      X