Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

A500 rev. 8a 1MB chip onboard + případná úprava na plnohodnotnou A500+

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    A500 rev. 8a 1MB chip onboard + případná úprava na plnohodnotnou A500+

    Já mám taky drobný problém... Worms vyžadují, alespoň ti, co mám, 1MB Chip... A já mám jen 512kB. Není něco jako FakeMEM, co by místo falešné Fastky udělalo falešnou Chip? Pochybuju totiž, že během týdne seženu někoho, kdo by mi dobastlil (a měl) dalších 512kB na desku...

    #2
    8a.1 s volnejma pozicema na dalších 512kB.

    2 reKTor: to je možné - z podobného důvodu mi po updatu na 2.04 přestal fungovat F1GP... Btw: DC jsou jenom AGA, ne?

    Komentovat


      #3
      A500, rev. 8a, 1MB chip onboard
      No ono dopájení těch 4 pamětí na rev 8a je docela v pohodě. Má to několik úskalí. U rev. 6a to šlo snadno, neměl jsem tam zacínovaný ty dírky pro paměť a pak už jsem jen předělal switche posle návodu z aminetu. Dál jsem nepočítal s žádnou kartou do trapdooru. U revize 8a jsou zaplácaný cínem ty dírky (což je hroznej vopruz to odsát aby se tam docvakly paměti), za druhý nevím jak se v tom případě bude chovat cokoli připojená v trapdooru (na eab je sice popis, ale to by chtělo trochu laborování) navíc jsem nikde nenašel info o nějakém switchování (třeba není potřeba). Našel jsem ale popis, jak tuhle revizi upravit tak aby se chovala jako plnohodnotá A500+ (tj. 2MB chip 1+1v trapdooru). Osobně by mně spíš zajímalo, jestli by nešla udělat úprava na 1MB Chip + nějaká fast (u nižší revize desky to řešil tady a na EAB Chain).
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #4
        No ona je to defacto deska z A500+. Switchování podle všeho opravdu třeba není, pouze byl nutný pro 1MB Chip Fat Agnus a ten tam už mám. Osobně si myslím, že pokud se nebude snažit fastka v trapdooru naadresovat někam do top toho mega, tak by neměl být vůbec žádný problém.
        ps.: prosím adminy o přesunutí do samostatného topicu - Mraf to ještě neví, ale určitě ho na tuhle úpravu zneužiju, samo že ne zadarmo

        ps2: díkes za přesun
        Naposledy upravil MisticJoe; 31.05.2010, 09:42:38.

        Komentovat


          #5
          To vlakno o 1MB Chip + Fast je tady, neni to tak primitivni. Spis doporucuji osadit interne na 1MB CHIP a vyvest si prepinac 1MB CHIP - 0,5MB CIP + 0,5MB FAST.
          I love Amiga

          Komentovat


            #6
            2 Solaris: já mám 1,8MB Fast, čili ne tu bogo od Commodoru...

            Komentovat


              #7
              No na eab jsem našel i informaci jak to udělat jen na jeden MB, ale to je trochu škoda(nejela by paměť v trapdooru). Doplnil bych 74F139 a bude se to paměťově chovat jako regulérní plusko!
              Naposledy upravil Starej_Mraf; 31.05.2010, 09:48:45.
              www.oldcomp.cz
              party.oldcomp.cz

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je Solaris104 Přejít na původní příspěvek
                To vlakno o 1MB Chip + Fast je tady, neni to tak primitivni. Spis doporucuji osadit interne na 1MB CHIP a vyvest si prepinac 1MB CHIP - 0,5MB CIP + 0,5MB FAST.
                http://www.amigaportal.cz/forum/showthread.php?t=1628
                Jo, ale to se týká verze 6a u desky a my tu probíráme rev. 8a, která toho umí o moc víc.
                www.oldcomp.cz
                party.oldcomp.cz

                Komentovat


                  #9
                  Tak z toho udelat klasicke Plusko 1MB CHIP na desce a 1MB CHIP na karte.
                  I love Amiga

                  Komentovat


                    #10
                    Možná i s přepínačem CHIP/FAST na kartě... musím sestudovat to co je na eab.
                    www.oldcomp.cz
                    party.oldcomp.cz

                    Komentovat


                      #11
                      Jo, u 8čky tam píšou, že se dá defacto udělat 2MB Chip za pomoci trapdooru. Ale stejně bych tím přišel o 0,8MB Ram... Ale co si tak pamatuju, tak kámoš měl kdysi rozšířené svoje plusko právě trapdoorem ještě o 1,5MB... Ale jestli to byla Fastka přímo pro plusko, tak to už ze mě nikdo nevydoluje...

                      ha! Tak jsem našel, že memory expansoins s gary adaptérem fungují v A500+!
                      Naposledy upravil MisticJoe; 31.05.2010, 10:03:04.

                      Komentovat


                        #12
                        V plusku, pokud vím, jedou i něktré A500 512kb paměti, ale bez úpravy amigy se chovají vždy jako chipmem.
                        www.oldcomp.cz
                        party.oldcomp.cz

                        Komentovat


                          #13
                          No já jsem právě na EABu narazil od někoho na info, že exp. s gary adaptérem se v A500+ chovají jako Fast. Ale už jsem si debil to okno zavřel

                          Komentovat


                            #14
                            Tak napiš co přesně máš za paměť, to půjde dohledat.
                            www.oldcomp.cz
                            party.oldcomp.cz

                            Komentovat


                              #15
                              No tos mi teď dal Z hlavy to samozřejmě nevím. Musim se tedy podívat až doma.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X