Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

ArtWay 2010 - oživte českou scénu

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    ArtWay 2010 - oživte českou scénu

    Chci vás pozvat na

    ArtWay 2010 - Save The Compo

    - konanou v Tachově dne 2-5 července (pátek - pondělí)
    - jediná česká demoscene párty v Československu
    - buďte 4 dny s Amiga kamarády, které znáte
    - častá Amiga a PC demo projekce na plátno
    - multiplayer Amiga her na plátně (skidmarks, dyna blaster, worms, slamtilt, burnout, ...)
    - spousta místa pro kompy, spousta místa ke spaní
    - jídlo pití v nedaleké restauraci nebo pizzerii

    Soutěžní kategorie:

    Demo/Intro - Amiga nebo PC, prostě cokoliv co se jako demo tváří
    Muzika - trakovaná nebo streamovaná muzika
    Grafika - ruční práce nebo render (Amiga tvorba bude jasně potěžována)
    Fotografie - komu nejde kreslení, není nic lehčího než vyštrachat nějakou pěknou fotku, nebo vyfotit cokoliv ho napadne
    Ascii - pro toho, kdo si rád hraje se znaky, je toto kategorie přímo dělaná

    Podtitul jsme zvolili "Save The Compo". Mrzí nás, že u nás už skoro nikdo do scény nic nedělá a přitom to chce tak málo = na pár hodin sednout k mašině a je hotovo. PROSÍM ZKUSTE něco nakreslit, vyrenderovat, zhudebnit, nakódovat, poskládat ASCII nebo jenom vyfotit a přijeďte s tím, nebo pošlete na adresu artway.party@gmail.com

    Zde je oficiální pozvánka:

    youtube: https://www.youtube.com/watch?v=cnYkvIkA0FE
    exe pc demo: "ftp://ftp.untergrund.net/users/jack/...010_Invite.zip"

    Vy, co jste se již rozhodli přijet, podpořit scénu a pobavit se, zaregistrujte se na našem webu: http://artway.untergrund.net/cz/party.php

    Tady na konci je přiložený obrázek stvořený za pár hodin (berte to jako ukázku pro compo či banner na letošní akci)...
    Přiložené soubory
    Naposledy upravil DaMi; 11.08.2021, 11:24:19. Důvod: Odebrání již neplatného odkazu
    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

    #2
    Děkuju za poděkování. Ale mnohem více by mě potěšila vaše účast. Naše párty je 4 denní a velmi hezky se kryje s 2 dny svátku (Pondělí a Úterý 5. a 6.). Ideálnější termín snad není. ;o)

    Zkuste pánové, když nemůžete přijet, tak alespoň zaslat nějakou tvorbu do soutěže. Nebudou nikterak závratné ceny, nemáme sponzory a z obvykle chudé účasti se sotva zaplatí pronájem sálu a projektoru.

    • Foto, nebo ascii umí udělat každý. Není nic nejdnoduššího než zaslat nám to do soutěže ;o)

    • Grafikové (Boboo, pixie, Predseda, Blayen, ...), zkuste poslat nějaký pixel či podařený render nebo i starší (ovšem nezveřejněnou) prácičku.

    • Muzikanti (Balda, ni.q, Nooly, looke, ...) jistě máte něco v záloze s čím se dá soutěžit, nebo nápad, který jste se chystali realizovat. Teď je ten pravý čas ;o)

    • Demo jistě není v silách každého, ale máme tu karate engine. Wayne a Killjoy zřejmě budou mít Amiga demíčko z Karate a proto apeluji na GHH, nechceš také něco nascriptit?


    Podtitul naší akce je Save The Compo a není to jen tak. Prosím pomozte nám zachránit "compo", zachránit scénu, třeba se vám to začne "zase" líbit.
    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

    Komentovat


      #3
      Konkrétnější ten apel už nemohl být Skusim teda něco udělat. Kolik na to mám času, kdy je uzávěrka ?
      Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

      Komentovat


        #4
        Autorem citovaného textu je ghh Přejít na původní příspěvek
        Konkrétnější ten apel už nemohl být Skusim teda něco udělat. Kolik na to mám času, kdy je uzávěrka ?
        Uzávěrka je uvedená jako 2.7. čili první den akce, ale kdybys nestíhal nějak se dohodneme třeba na další den. Máš na to přesně 25 dní.

        Bylo by to opravdu skvělé, kdybys stihl něco nascriptit. Díky předem
        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

        Komentovat


          #5
          ja jsem na tohle kopyto ale obdivuju lidi co neco podobneho umi

          Komentovat


            #6
            Zdarec ... bych prosil nikoliv "ni.q" ale uz jen a pouze "uzeroniq" a nekdy "uzeroniq/poxoft" - bohuzel jsem zjistil jiz pred casem, ze neco jako NiQ uz existuje, takze tohle uz nepouzivam vic jak rok. Na AW urcite jedu, nebo to aspon mam v planu, snad se nic nepo.... Do compa dam urkite fotku, na miste zase spacham nakou muziku a demo (pro Spectrum) jsem zase nestih dodelat, ale jisty jiny interaktivni programovaci prispevek jsem dotah az do vitezneho konce a ten videt bude Takze - Spectru Zdar, Amize zvlast

            Komentovat


              #7
              uzeroniq: Jdeš příkladem Díky a těšíme se na tebe.
              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

              Komentovat


                #8
                Heh, zase jsem ozivil oldskooldemomaker tj. OSDM - to pro dost lidi namet udelat vcelku zajimavej projekt. Tady je fakt nutny akorat neco vymyslet, vsechno se potom udela strasne jednodusse. Akorat musite udelat grafiku a muziku - kuknete, jaky vsemozny hudebni formaty to umi prehrat - parada To jest widle ... Pro Amigu vidim asi tak dve moznosti - bud zas nakej demomaker tj. starej znamej RSI-Demomaker nebo Karate, coz uz drobet programovani je, ale ve stylu HMTL, no nebudu srovnavat, proste skripty, ktery dodneska neumim, takze proc o tom vlastne pisu Anebo teda pak uz programovat, zde lze doporucit starej znamej Blitz nebo AmiBlitz, prakticky totez, ale .... no, tak teoreticky a skoro prakticky. Pak uz mate akorat C a ASM, coz je na dlouhej loket. Ja zastavam takovej nazor, ze programovat demo v programovacim jazyku je cesta akorat pro ZX Spectrum, kde jest ASM vcelku jednoduchej, jasnej a hlavne mame paradni ceskou dokumentaci - staci akorat premejslet v ASM a neztratit se v registrech - je to nejvetsi klasika.

                Komentovat


                  #9
                  Podle mě je problém apleovat na lidi měsíc před akcí. Příští rok na to zkusíme jít nějak jinak a můžeme nahodit nějaké návody pro úplné začátečníky. Sám se na to chystám už hodně dlouho, ale totálně v tom plavu.
                  Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                  Komentovat


                    #10
                    Tak 3D na PC veci je vic nez dost, takze ja vidim dobrej flashback prave ke klasice - 2D grafika, barevny prechody se zmenou palety ala copper - to se nam na Amize prece vzdycky libilo, vsemozny scrollery, pixel art a hlavne cipova hudba, ikdyz muze byt podlozena realnejsimi nastroji - ja proste nechapu, jak muze nekdo k demu namontovat country, folk, hard rock, tak jeste toleruju metal Hudba ma byt takova ta klasicka pocitacova, elektrarna, narez a hlavne pokud mozno scenicka a hodici se k dane veci. Jo, OSDM by si ceskej help zaslouzil, hlavne programovani tzv. casove osy, coz je tady opet neco jako skript. O dokonalem popisu Karate pro Amigu ani nemluve, par tech skriptu jsem teda videl, ale zatim jsem do toho moc nestoural. Netreba nutit lidi moc programovat, ikdyz lze tvrdit, ze ta vnitrni radost je pak vetsi a okolni obdiv by mel by taky, kdyz se objevi demo skutecne naprogramovane bez uziti demotoolu. Ja treba C/C++ neresim, bych se musel zblaznit, drobet jsem cuch ASM na Amize, bohuzel ASM na Amize svadi nebo lepe receno nuti pouzit knihovny, takze je to takovej strojak nestrojak. Jakoze sorry, takovej ten klasickej hardware je pro me Spectrum, kde je sice taky ROMka s rutinama (obdoba knihoven) a daji se pouzivat, ale pro ten nejvetsi for je lepsi napsat si to komplet sam, protoze to byva rychlejsi a vim presne, co to udela - pro ROM rutiny se musim drzet toho, co chce a jaky registry do ni poslat- Vec nazoru, na druhou stranu se zase setri pamet. Pri tvorbe multicoloru zazivam nirvanu, kdyz presne sledujes a ridis program podle toho, jak se vykresluje paprsek na obrazovku. Nedavno jsem si hral v Basicu na kalkulacce Sharp PC1246, kde je k dispozici neco pres 1200 bajtu - da se udelat dost, prikaz zabere bajt. Misto monitoru jeden radek x 16 znaku - masakr

                    Komentovat


                      #11
                      Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                      Podle mě je problém apleovat na lidi měsíc před akcí. Příští rok na to zkusíme jít nějak jinak a můžeme nahodit nějaké návody pro úplné začátečníky. Sám se na to chystám už hodně dlouho, ale totálně v tom plavu.
                      S Waynem chystáme na Artway party 2 semináře. Nemůžu mluvit za něho, ale já jsem připravený ukázat tutorial tvorby dema a intra na PC pod Werkkzeugem. U Wayna je to otázka času a priorit, ale mohl by taktéž ukázat totéž pro Amigu, čili tvorbu dema v Karate enginu.

                      Takže kdo má vážný zájem naučit se dělat dema a intra na PC a Amigu, nechť přijede
                      http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                      Komentovat


                        #12
                        zkusim udelat MOD, ale koukam, ze uz ted cas tlaci :/ ale 2 patterny mam :]

                        moc me tesi ochota venovat energii k zachrane sceny, ale nevim, jestli to nejsou predsmrtny krece; treba ja se ted musim vylozene nutit a premlouvat, driv jsem to delal (jako mnozi dalsi) sam od sebe a tuze rad. kez by to tak bylo i dnes...

                        Komentovat


                          #13
                          Autorem citovaného textu je ni.q music Přejít na původní příspěvek
                          Tak 3D na PC veci je vic nez dost, takze ja vidim dobrej flashback prave ke klasice - 2D grafika, barevny prechody se zmenou palety ala copper - to se nam na Amize prece vzdycky libilo, vsemozny scrollery, pixel art a hlavne cipova hudba, ikdyz muze byt podlozena realnejsimi nastroji - ja proste nechapu, jak muze nekdo k demu namontovat country, folk, hard rock, tak jeste toleruju metal Hudba ma byt takova ta klasicka pocitacova, elektrarna, narez a hlavne pokud mozno scenicka a hodici se k dane veci. Jo, OSDM by si ceskej help zaslouzil, hlavne programovani tzv. casove osy, coz je tady opet neco jako skript. O dokonalem popisu Karate pro Amigu ani nemluve, par tech skriptu jsem teda videl, ale zatim jsem do toho moc nestoural. Netreba nutit lidi moc programovat, ikdyz lze tvrdit, ze ta vnitrni radost je pak vetsi a okolni obdiv by mel by taky, kdyz se objevi demo skutecne naprogramovane bez uziti demotoolu. Ja treba C/C++ neresim, bych se musel zblaznit, drobet jsem cuch ASM na Amize, bohuzel ASM na Amize svadi nebo lepe receno nuti pouzit knihovny, takze je to takovej strojak nestrojak. Jakoze sorry, takovej ten klasickej hardware je pro me Spectrum, kde je sice taky ROMka s rutinama (obdoba knihoven) a daji se pouzivat, ale pro ten nejvetsi for je lepsi napsat si to komplet sam, protoze to byva rychlejsi a vim presne, co to udela - pro ROM rutiny se musim drzet toho, co chce a jaky registry do ni poslat- Vec nazoru, na druhou stranu se zase setri pamet. Pri tvorbe multicoloru zazivam nirvanu, kdyz presne sledujes a ridis program podle toho, jak se vykresluje paprsek na obrazovku. Nedavno jsem si hral v Basicu na kalkulacce Sharp PC1246, kde je k dispozici neco pres 1200 bajtu - da se udelat dost, prikaz zabere bajt. Misto monitoru jeden radek x 16 znaku - masakr
                          Tak přibližně od třetí věty ti nerozumím skoro nic, ale nechci vypadat jako blbec Jak to dopadlo nakonec s MarKem, plánovali jste spolu přece udělat pár návodů pro PowerD...

                          Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
                          Takže kdo má vážný zájem naučit se dělat dema a intra na PC a Amigu, nechť přijede
                          No já zájem mám, ale prostě se tam nedostanu. Budete to točit na video?

                          Autorem citovaného textu je Nooly Přejít na původní příspěvek
                          zkusim udelat MOD, ale koukam, ze uz ted cas tlaci :/ ale 2 patterny mam :]

                          moc me tesi ochota venovat energii k zachrane sceny, ale nevim, jestli to nejsou predsmrtny krece; treba ja se ted musim vylozene nutit a premlouvat, driv jsem to delal (jako mnozi dalsi) sam od sebe a tuze rad. kez by to tak bylo i dnes...
                          Tak kdysi byla úplně jiná doba, kdy to člověk dělal v rámci své skupiny a byla v tom i jistá soutěživost mezi sebou navzájem. Dneska, když tak kontaktuju lidi z bývalé scény, tak na ty doby vzpomínají všichni jen v tom nejlepším. Ale vrátit zpátky se nechce nikdo, až na malé vyjímky.
                          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                          Komentovat


                            #14
                            Autorem citovaného textu je Nooly Přejít na původní příspěvek
                            zkusim udelat MOD, ale koukam, ze uz ted cas tlaci :/ ale 2 patterny mam :]

                            moc me tesi ochota venovat energii k zachrane sceny, ale nevim, jestli to nejsou predsmrtny krece; treba ja se ted musim vylozene nutit a premlouvat, driv jsem to delal (jako mnozi dalsi) sam od sebe a tuze rad. kez by to tak bylo i dnes...
                            Česká scéna je možná v posmrtné křeči, ale ne ta světová. Ale i s tou českou se dá něco dělat, stále se dají lidi motivovat a získávat nováčky. Však já se za nováčka považuju, demo jsem se odvážil udělat až poté, co jsem viděl, že minulý Breakpoint 2009 naprosto SUCKED.

                            Během pár měsíců jsem si osvojit demotool a pak stačí mít musiku a dobrý nápad a demo je na světě. Během minulého půlroku jsem udělal 2 dema a tenhle rok to nebude méně. Stále se učím nové věci, demotool je rozsáhlý. Musím bohužel přiznat, že jediné, co mě v tuto chvíli brzdí je muzika ;°o(

                            Upřímně potřeboval bych od vás muzikantů alespoň 5 modulů dopředu, nebo nějaký archiv, ze kterých bych si mohl vybírat a ke každému z nich zkomponovat demo. Nápadů mám celý papírový arch, mám ho vždy po ruce a jakmile mě napadne nějaký demo nápad, zajímavá scéna či objekt, načrtnu si to pro pozdější zrealizování. A když přijde na to udělat demo či intro, prolistuju arch, vyberu pár nápadů a poskládámto aby to mělo hlavu a patu.

                            Muzika v demu pro mě znamená víc než si kluci možná myslíte. Když ji slyším a zavřu oči, začínají mě napadat vizualizace a v mozku už si začnu skládat jednotlivé scény za sebou. Já muziku potřebuju dřív, než začnu demo/intro dělat. Teď nemám jinou možnost, než prolézat weby s XM modulama a hledat mód, který svou velikostí splňuje kritéria a jehož autor mi dovolí ho použít. Zatím jsem nenašel žádný a to mám rozdělaná dvě 64k intra.

                            Nakonec si nahraju tracker a zkusím se to naučit sám...
                            http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                            Komentovat


                              #15
                              Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                              No já zájem mám, ale prostě se tam nedostanu. Budete to točit na video?
                              Ne, ale jestli máš zájem začít dělat něco ve wercajku, tak ti pak pošlu tutoriály a třeba "zdrojáky" k mojemu poslednímu demu Artway party 2010 Invitation. V tom se naučí každej, pak je jen otázka, jestli to dotyčného bude bavit nebo ne.
                              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X