Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Jak uložit již opatchovaný Kickstart z RAM na disk?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Jak uložit již opatchovaný Kickstart z RAM na disk?

    Zkusil jsem poměrně dost programů, ale ty vždycky uloží jen obsah ROMky bez patchů. Nějaká rada nebo nápad?
    Remus a Romsplit mi neraďte, ty na to jdou jinak než bych aktuálně pro své pokusy potřeboval.
    Naposledy upravil Starej_Mraf; 07.06.2010, 11:08:54.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    #2
    Ja myslim, ze to treba ani neni mozne. Inicializace ROMky nejspis vytvori v RAM skokovy vektor na jeji funkce. Ruzne patche tenhle vektor meni a presmerovavaji funkce na sve upravene podprogramy, jenze tohle se nijak nedotkne samotne ROM, protoze ta je obvykle read-only, tak by do ni stejne nejspis neslo zapisovat. Pak nejaky ROM grabber proste vezme zacatek ROM, zjisti jeji delku a ulozi ji, pricemz predpoklada, ze je to linearni.

    Analyzovat, kde je co napatchovane, co k tomu vsechno potrebuji a jak to poskladam do 512KB ROM by asi bylo velice slozite. To by mohla jit ulozit ROMka treba se spustenym MCP, ktere ji zcela urcite take patchuje, coz asi nepujde.
    Naposledy upravil Doda; 07.06.2010, 09:55:53.

    Komentovat


      #3
      Hm chápu, takže on ten Remus nakonec bude opravdu jediný použitelný. Měl jsem zato, že když je ROM přemapovaná do MAPRAM (třeba u blizze), tak že se úpravy dějí přímo. Nedějí, protože ve chvíli, kdy není k dispozici mapram, setpatch stejně funguje (a pochybuju, že by na to šel jinak v rámci dvou popsaných případů). Takže teď musím studovat dál...
      Víceméně jde o to, že jsem u Remusu nějak nepochopil kde mám vzít ty části KS pro verzi 3.9 .
      Naposledy upravil Starej_Mraf; 07.06.2010, 11:26:22.
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #4
        Ty bych rekl jsou na disku normalne jako soubory. Tedka z hlavy nevim, ale umi to natahnout treba i blizzkick, co jsem pouzival misto te veci v systemu (ted fakt nevim, co tam presne patchuje ROMku a zpusobuje u OS39 ten prvni reset).

        Koukni na te blizzkick, je to tam nejak popsane a snad tam jsou i nejake utility. Me se to povedlo rozchodit. Pouzival jsem ho proto, ze jsem nektere ty patche nechtel a zaroven jsem chtel udelat maprom a natazeni patchu v jednom resetu.

        Komentovat


          #5
          Jo v blizkicku na to utilita je. Ještě projdu OS39 CD a boingbagy, třeba je to tam ve správnym formátu.
          www.oldcomp.cz
          party.oldcomp.cz

          Komentovat


            #6
            Me se to tim nejak relativne snadno podarilo vydolovat a ty moduly pouzivat, urcite to nebylo moc slozite.

            Komentovat


              #7
              Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
              Hm chápu, takže on ten Remus nakonec bude opravdu jediný použitelný. Měl jsem zato, že když je ROM přemapovaná do MAPRAM (třeba u blizze), tak že se úpravy dějí přímo. Nedějí, protože ve chvíli, kdy není k dispozici mapram, setpatch stejně funguje (a pochybuju, že by na to šel jinak v rámci dvou popsaných případů). Takže teď musím studovat dál...
              Víceméně jde o to, že jsem u Remusu nějak nepochopil kde mám vzít ty části KS pro verzi 3.9 .
              Aktualizované části pro KS3.9 jsem tahal přímo z boing bagů. Po instalaci BB1 a BB2 jsou v DEVS: nejake update nebo upgrade soubory a v nich je vsechno potřebné. Ty pak jdou normálně rozdělit Romusem. Já tak dkysi používal upravenou ROM přímo ve winuae a jelo to. Teď jsem to zkoušel nedávno znovu a nedařilo se mi tam všechno vecpat.
              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

              Komentovat

              Zpracovávám...
              X