Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Diabol

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #91
    Tak polovičaté řešení to určitě je - otázkou ale zůstává, za kolik tu SRAM do PCMCIA můžeš mít. Jestli za 2 stovky 2MB nebo třeba i zadarmo, tak se to rozhodně vyplatí. Ale dávat třeba 700 za něco, co za chvíli strčíš do toho šuplíku a už nikdy to nevytáhneš - to je vysloveně škoda. Ano, u WHD her to pomůže... U nějakých nenáročných 3D stříleček taky... Ale jinak je lepší dát ty peníze k balíčku "turbína"...
    Jinak pokud do Amigy píchneš SRAM, nezapomeň, že jakékoliv softkickování odlišného kickstartu (1.3 nebo 3.1 - jiné nemá smysl) do Fast RAM nemá smysl - i když zaškrtneš ochranu daného bloku paměti, po resetu ti ho přepíše kde co...

    Komentovat


      #92
      Díky moc - JJ - máš úplnou pravdu - raději to fakt přidám do prasátka s nápisem Turbínka a pak budu mít stoprocentní řešení ... Jediné, kčemu by ta redukce na CF kartu byla dobrá, je přenos souborů z a do PC, ale jinak to opavdu nemá cenu... Ano - již jsem dokonce několikrát i úspěšně softkickoval - na 1.3 Kickstart a super - povedlo se mi tak krásně spustit Cannon Fodder I nebo i Street Rod II ... Jinak používám BOOT menu a tím se mi také podařily některé hry rozjet ... Jinak takový dotázek do éteru - jak se dají nastavit graf. detaily ve hře Elite II: Frontier? Mám AGA verzi - a funguje dobře, ALE na planetě je to strašně trhané - jakože opravdu hodně - a tak bych tomu nějak pomohl ...
      A-500 (+), 2 MB Chip-ram, 1.3 ROM, ECS Chipset - můj miláček ...

      Komentovat


        #93
        Pokud už půjdeš k EXOvi, tak místo SRAM karty si od něj raději kup klasickou RAM kartu. V době kdy jsem ještě neměl turbínu mi jí nabízel za 1.000,- což je asi nejrozumnější řešení ze všeho. I jen FAST RAM ti Amigu celkem zrychlí. Určitě bude mít doma i pár turbín, ale nebudu tě obírat o ten šok při otevření jeho šuplíků

        Pokud by ti byl ochoten dodat i KS3.1, mohl bych ti na tu CF kartu hodit hned komplet systém. Ale to se dohodnem ve čtvrtek.
        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

        Komentovat


          #94
          Hm, já si budu ale stát za tím, že 030/50 je pro A1200 minimální řešení Rozšíření pouze RAM má cenu ve chvíli, kdy bude opravdu za babku.
          Ohledně toho Frotiera - potvrdit by to měl Dave, jestli to tak je, nebo ne, ale já sám za sebe si myslím, že nastavení ohledně detailů grafiky nemá...

          Komentovat


            #95
            030/50 není minimální, ale ideální řešení. Minimální je právě ta ram karta.
            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

            Komentovat


              #96
              Takže, pánové, šetřím na minimální-ideální turbínku - 1230/40 ...
              A-500 (+), 2 MB Chip-ram, 1.3 ROM, ECS Chipset - můj miláček ...

              Komentovat


                #97
                Správně...

                Komentovat


                  #98
                  Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                  Já už musím šetřit pomalu na dvdčka
                  no to je to samé, teda skoro ne?
                  Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                  Komentovat


                    #99
                    Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                    tak bych ti mohl věnovat CF/IDE redukci včetně 4GB karty
                    to by měl pan exa radostr. venovat

                    Komentovat


                      ... Už mi ji věnoval pan Prober - kterému velmi velmi děkuji ...
                      A-500 (+), 2 MB Chip-ram, 1.3 ROM, ECS Chipset - můj miláček ...

                      Komentovat


                        Věnovat nebo prodat. Věřím, že rozhodnout se může každý sám a pokud s tím má někdo problém, je to jeho věc. Navíc, CF redukce s kartou není tisícová položka, z toho se mi žíly nepřetrhají

                        Diabol jí využije rozhodně mnohem lépe
                        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                        Komentovat


                          taky si myslim )

                          Komentovat


                            Tak lidičky - už se mi právě naplnil můj další sen - ve středu mi přišla z polského obchodu eFUNZINe.com kartička Elbox 1230/40 MHz Turbo LC včetně FPU 40 MHz a 8 MB ram, neboť do této kartičky víc ani dát nelze... Ale to nevadí - jede fantasticky rychle ... Měl jsem ze začátku s ní problém, ale včera jsem ho spásně vyřešil - ramka na kartě kolidovala totiž se sériovým kabelem - neboť tak přetahuji data z PC. Kolidování se projevovalo absolutní nestabilitou a neustálými pády systému - nejdřív jsem tomu vůbec nerozumněl a zkoušel různé možnosti a varianty a nakonec jsem už byl domluvený s Proberem, že se na to spolu podíváme a že je možná vadná simmka - ale ještě včera jsem si říkal, že zkusím jednu variantu, kterou jsem ještě nezkoušel - odpojit sériový kabel a voalá - krásně to potom jelo bez pádů - úplně v pohodě ... Ani nevíte, jak jsem byl šťastný ...

                            Takže jsem pak hned udělal řadu testů, u kterých mi to předtím zaručeně spadlo hned a vše fungovalo perfektně - tak jsem pak ještě pořádně otestoval WHDLoad a také super ... Takže do budoucna pořeším přetahování souborů redukcí CF karet do slotu PCMCIA ... Akorát tato turbokartička koliduje s PCMCIA, pokud má nastaveno 8 MB RAM, ALE jumperem se dá nastavit i poloviční kapacita a s tou to jede bez problémů ...

                            Dělal jsem rychlostní testy a v programu Sys Info mi to ukazovalo cca 7000 drhystones - takže úplná paráda - jede kartička přesně jak má ...
                            Naposledy upravil Diabol; 31.07.2010, 10:48:25.
                            A-500 (+), 2 MB Chip-ram, 1.3 ROM, ECS Chipset - můj miláček ...

                            Komentovat


                              CDTV - A1200 - 1230/40. Slušně jsi se (znovu) rozjel, tak to má být
                              Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                              Komentovat


                                Díky moc
                                A-500 (+), 2 MB Chip-ram, 1.3 ROM, ECS Chipset - můj miláček ...

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X