Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Diabol

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Diabol

    Zdravím vás pánové, navážu na vlákno ohledně koupě Amigy. Zakoupil jsem tady od Josky jeho CDTV s jednou externí mechanikou navíc. Těším se, až mi dorazí ...

    Pár slov o mně: žil jsem 30 let v Ostravě-Krásném Poli a letos jsem se přestěhoval do bytu v Ostravě-Porubě.

    Na počítačích jsem vyrůstal již od svých sedmi let - bylo to Atarko 800XL s kazeťákem, pak přišla právě Amiga 500 a pak už to jelo celkem svižně - Amiga 2000 - dvě floppyni, 3 MB ram, pak se tam souběžně s A2000 mihla A600, pak několik A1200 i s HDD a po té A4000, která mněla v sobě profesionální karty na zachytávání videa a dokonce i časosběrné snímání.

    A nyní k tomuto seznamu přibude CDTV - moc se těším ...
    A-500 (+), 2 MB Chip-ram, 1.3 ROM, ECS Chipset - můj miláček ...

    #2
    Tak vítám dalšího Ostraváka mezi námi... Já si říkal, kam se všichni ti lidi poděli
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #3
      Děkuji moc za přitvítání

      Není nad Amigy - mají své nekonečné kouzlo
      A-500 (+), 2 MB Chip-ram, 1.3 ROM, ECS Chipset - můj miláček ...

      Komentovat


        #4
        Já si zas říkal, kde jsou všechny ty A4000 a ono je má na ostravsku snad každej druhej...

        Vítej v klubu...
        Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

        Komentovat


          #5
          ... No - už A4000 nemám... Vlastně zase začínám "Amigistit" a to právě s CDTV - až dorazí...
          A-500 (+), 2 MB Chip-ram, 1.3 ROM, ECS Chipset - můj miláček ...

          Komentovat


            #6
            Popiš trochu víc tu tvoji bývalou A4000. Profesionální karty na zachytávání videa je rajská hudba pro moje ucho
            Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

            Komentovat


              #7
              - JJ - byla super ... Byla to klasická A4000/040, mněla dva HDD - jeden cca 1GB a druhý 1,5GB, který byl zapojen přímo do té zachytávací karty a sloužil čistě k nahrávání videa. Videokarty byly dvě - jedna vstupní a druhá výstupní, obě s konektory BNC, S-video, a s redukcí z BNC na cinch... Používal se program PAR a druhý monitor se hodil do výstupu té zachytávací karty a sloužil jako náhledový monitor. V PARu se dal nastavit mimojiné i čas snímání - takže krásně plynule fungovalo i časosběrné snímání.
              Tato Amiga byla původně v ČT Ostrava a podařilo se ji odtamtud odkoupit za super cenu a pak několik let fungovala v našem studiečku... Fungovala perfektně bez jakéhokoliv problému...

              Nikdy jsem na ni nevyzkoušel žádnou hru - což mně trošku teď mrzí - oproti klasické "pětistovky" by to bylo v některých hrách - např. Gunship 2000, nebo Tornado - velmi zajímavé ...
              A-500 (+), 2 MB Chip-ram, 1.3 ROM, ECS Chipset - můj miláček ...

              Komentovat


                #8
                Nebylo to náhodou QQ Studio?
                Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                Komentovat


                  #9
                  Neee - QQčko to nebylo, ale také o tu Amigu tenkrát mněli zájem - to je fakt ...
                  A-500 (+), 2 MB Chip-ram, 1.3 ROM, ECS Chipset - můj miláček ...

                  Komentovat


                    #10
                    Diabol : CDTV je vyborna masinka,nicmene podle me,na hry uplne nepouzitelna pokud k ni teda aspon nemas adapter na klasicky joy a mysi.Ja mam interni adapter Vector,nicmene mi nejde do CDTV nasadit,se tam proste nevejde - prekazi mi tam jedna podlouhla cerna soucastka cca o 1mm a bojim se ji ohnout,je nejaka citliva.A na dalkaci me desne stve ze aspon ten muj nefunguje s nabijecima baterkama...Je to jediny zarizeni na baterky ktery mam doma kde nefungujou nabijeci a musim tam mit obyc tuzkovky navic te ceka boj u her,ktery chtej fastram,i kdyz to jde predelat podle navodu tady na portalu. ale i pres tohle vsecko,CDTV je moooc dobra vec.
                    A500 68010,A500+ 68010 KS3.1.4,A600 2MB CHIP KS3.1.4,A1200 Blizzard 1220/4 KS3.1.4,A2000,CD32.

                    Komentovat


                      #11
                      Supeeeer - už se těším ...

                      Budu u toho mít originál myšku přímo k CDTV a protože plánuju hrát na tom hlouběji defacto jen Gunship 2000 - tak si myslím, že to bude v pohodě na klávesnici... Teď ji totiž hraju ve WINUae také na klávesách a pohoda ...

                      Snad Gunship zrovna nepotřebuje Fastramku - ale to si ověřím hned na tom emulátoru
                      A-500 (+), 2 MB Chip-ram, 1.3 ROM, ECS Chipset - můj miláček ...

                      Komentovat


                        #12
                        Tak jsem si právě ověřil, že na Gunship 2000 je 1MB CHIP ram prostě málo ... píše to, že to má málo ramky ... Takže do budoucna budu uvažovat u nějakém rozšíření ramky...
                        A-500 (+), 2 MB Chip-ram, 1.3 ROM, ECS Chipset - můj miláček ...

                        Komentovat


                          #13
                          zkus nastavit 512kb chip a 512kb fast v emulatoru melo by to jet.Gunship urcite nechce vic nez 1MB a pak jedine najit nastavit CDTV na 512kb CHIP a 512kb FAST,coz jde ona totiz CDTV je spis A500+ s KS1.3 nez A500...pokud by jsi to nechtel resit takhle,tak gunship je urcite DOSovej a pak to udelas pres SW Fakemem.
                          Naposledy upravil Sniper2003; 18.06.2010, 15:32:28.
                          A500 68010,A500+ 68010 KS3.1.4,A600 2MB CHIP KS3.1.4,A1200 Blizzard 1220/4 KS3.1.4,A2000,CD32.

                          Komentovat


                            #14
                            Tak jsem to zkusil - bohužel v emulátoru nejde nastavit 0,5 MB Fast, tak jsem nastavil slow půl mega a druhou půlku chip ram - to nejelo - málo ram... Tak jsem pak nechal půl mega chip a přidal jedno mega fast - a to už jelo... Ale s tím rozdělení na chip a fast v CDTV - to mně pak bude zajímat... Jinak - našel jsem rozšíření ramky do CDTV - buď za cca 1.400,- Kč - zvedne Chip ram na 2MB, nebo za cca 1.750,- Kč - to zase přidá 2MB Fast ram - čili dohromady 3MB ram - ale nevím - kdyby to šlo nějak levněji - vůbec bych se nezlobil
                            A-500 (+), 2 MB Chip-ram, 1.3 ROM, ECS Chipset - můj miláček ...

                            Komentovat


                              #15
                              Me to je stejne divny ja snad kvuli tomu vytahnu A500 s 1MB a CDTV ze skrine a prubnu to normal z disket
                              A500 68010,A500+ 68010 KS3.1.4,A600 2MB CHIP KS3.1.4,A1200 Blizzard 1220/4 KS3.1.4,A2000,CD32.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X