Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Kdy šla Amiga do kopru?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Kdy šla Amiga do kopru?

    Pamatujete si, kdy to zhruba zacalo s Amigou jit z kopce? Nemyslim tim s tovarnou nebo firmou, ale kdy tady o ni proste prestal byt zajem? Ja jsem Amigu 500 dostal nekdy cca v roce asi 1991 a mam pocit, ze se tim vsichni kolem zabyvali jeste tak 2 roky a pak to nejak skoncilo, ze ta doba byla desne kratka.

    Zazal jsem nad tim premyslet, kdyz jsem cetl ty nove oskenovane Amiga magaziny, kdy posledni je z roku 1992. Amiga Review na tom bylo nesrovnatelne lip, ale prijde mi, ze v roce 2000 uz byla Amiga rozhodne pric, dokonce uz daleko driv.

    #2
    Ja bych rekl, ze v dobe, kdy Doom vysel v roce 1993. Od toho roku to slo s Amigou s kopce. Takze myslim, ze v roce 1995 s prichodem Windows 95 byla Amiga uz mrtva.
    Naposledy upravil Solaris104; 01.07.2010, 10:57:09.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      Pamatuju, že do roku 1996 to bylo ještě docela dobrý. Pak se tak nějak začali lidi amig zbavovat, mnohdy je nenalákaly ani nový turborkarty. Většina lidí končila s A1200 + nějaká memorykarta 1-4mb a ti lepší měli nějakou 030 turbínu, málokdy s více než 4MB simmem. Skalní vydrželi tak do roku 1998 a pak většinou útlum. Už tehdy se mezi lidma šířilo UAE ještě většinou dosový. V roce 2000 když vyšel OS39, tak už většina mých známých ani amigu neměla.
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #4
        V roce 1996 vysel Alien Breed 3D II a myslim, ze to byl posledni (nepovedeny) pocin Teamu 17 na Amigu.
        I love Amiga

        Komentovat


          #5
          Ono se to dá slušně vypozorovat podle Excaliburů. V roce 93 u nás lidi ještě Amigu dle mého docela žrali. Přišel DOOM, ano a fanoušci ještě nějakou dobu nejspíš čekali, jestli vyjde něco takového i pro Amigu. Ale tak nějak během roku 94 bylo jasné, že PC drtí Amigu v herní oblasti na plné čáře - třeba ani ne tak kvalitou, ale množstvím vydávaných titulů. Když se na A1200 objevil POOM (techdemo), tak už spousta lidí byla u PCček... A ve chvíli, kdy se rozšířilo Fellow (Mrafe, UAE byl šílenej slimák ve svých začátcích ), které šlapalo slušně i na 486DX, tak bylo myslím vymalováno úplně.

          Komentovat


            #6
            Zalezi na uhlu pohledu,cely to znicilo samotny Commodore,to predevsim.Navic v pulce 90-let byl obrovskej boom HW a SW na PC a hodne lidem doslo,ze Amiga je mrtva.Vychazely CD hry jako Rebel Assault,Myst,Lost Eden a podobne,ktery sice obcas na Amigu vysly,ale s obrovskym spozdenim. Pritom stacilo udelat Commodoru jednu vec,vzit A4000,nacpat do ni PCI sloty,Permedii 2 a PowerPC + orezanou desktop verzi bez PCI slotu.
            A500 68010,A500+ 68010 KS3.1.4,A600 2MB CHIP KS3.1.4,A1200 Blizzard 1220/4 KS3.1.4,A2000,CD32.

            Komentovat


              #7
              já se v 94 rozhodoval mezi A1200 s turbínou a 486DX250 nakonec to vyhrála píšťala, do té doby jsem jel na C64
              pařba a flink chtěj celýho člověka...

              Komentovat


                #8
                Mraf: Je fakt, ze i ja objevil OS39 az nekdy hodne pozde, asi tak v roce 2005, kdy jsem se zacal Amigou znovu vic zabyvat.

                Me vubec nejde o duvody, proc se ta budoucnost nevyvedla (jak pise treba Sniper), ale jen zhruba o tu dobu. Prijde mi, ze jsem Amigu mel (myslim kdy jsem ji hodne aktivne pouzival) siiiilene dlouhou dobu, ale ono to bylo mozna tak 3-4 roky, coz me nejak vnitrne prekvapilo, ze je to celkem malo.

                Komentovat


                  #9
                  ja koncem roku 94 Amigu prodaval mel jsem A1200 od vanoc 93 roku.takze jsem ji taky nemel dlouho,ale od Fellow pod emulaci jsem fungoval stale a mel jsem doma ve skrini cd32
                  A500 68010,A500+ 68010 KS3.1.4,A600 2MB CHIP KS3.1.4,A1200 Blizzard 1220/4 KS3.1.4,A2000,CD32.

                  Komentovat


                    #10
                    2 Doda: když byl člověk mladší, tak se ten čas nějak víc táhnul a víc toho stihl - proto ti možná přijde, že si jí měl hrozně dlouho. dneska je to tak, že třeba já se ráno probudim a najednou zase ležim v posteli, je noc a měl bych spát a já si říkám, že jsem za ten den vůbec, ale vůbec nic neudělal... A to nemluvim o tom, že jsou každou chvíli Vánoce...

                    Komentovat


                      #11
                      Jo, to asi jo. Rano jsem sel do skoly a pak cele odpoledne neco delal na Amize, to uz dneska nejak nejde. Driv ta moznost zabavy byla navic omezena, Amiga nebo nic

                      Komentovat


                        #12
                        A co teprve, když jsme chodili s Lukym za školu (místo těláku) pařit doma na Amigu. To jsme na ní byli pak celý den.
                        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                        Komentovat


                          #13
                          2 Doda: no to já zvládal jít do školy, pak dělat/hrát na Amize (když jsem už měl Amigu i PC, tak na obojím), rande a večer s kámošema do hospody... Jo no... Ale prostě někdy v těch 22-23 letech se to postupně začalo měnit. Začal jsem pociťovat to, co řikali rodiče i prarodiče - rychlost času úplně jinak. Ještě když si třeba vzpomenu, když mi bylo tak 12 a těšil jsem se na něco, tak každá minuta byla neuvěřitelná muka a přišlo mi, že trvá vysloveně týden...

                          Komentovat


                            #14
                            Me se vsichni smali, kdyz jsem vykladal, ze po sexu s pritelkyni jsem si sedl k Amize a hral Project-X. Kupodivu ji to nevadilo a jeste me sledovala, jak daleko to dohraji. Jo to byly casy
                            I love Amiga

                            Komentovat


                              #15
                              Amigu znicil nahovno marketing a predrazeny HW, (turbokarty).

                              Commodore zaspal dobu niekde pri vydani A1200, to bol posledny dobry stroj, A1200 bola na tu dobu slusny stroj ale velmi drahy, moznosti jeho upgrade pre domace pouzitie bol HDD a turbo, nanestastie zvolili 2.5" HDD ktory bol v tej dobe nesmierne drahy, a pre 3.5" redukcii - tych bolo ako safranu, sam viem, mal som to problem zohnat rok. (Mozno som lamka), druha vec bola turbokarta, za cenu novej Amigy ... No nekup to...

                              Celkovo situacia s Amigami bola vtedy financne neunosna, upgrade mojej 1200 do toweru ma vyslo drahsie ako nove PC, (nejaka 486dx 66mhz), (ratam bednu, nejaku turbokartu 25+mhz, kabelaz a zdroj). Tak som radsej kupil nove PC.

                              V sucasnosti sa k Amige stale vraciam (hoc len na emulatori), lebo moja 1200 ma nieco s klavesnicou, raz berie stlacene klavesy, raz nie...

                              Planujem si kupit NatAmi, alebo skor FPGA Arcade. Chcem mat moznost hrat aj hry zo ZX a C64, neviem ci mi to NatAmi umozni, a na druhej strane chcem mat Amigu 1200 s turbokartou 99% kompatibilnu - to neviem ci umozni FPGA Arcade.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X