Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Uvažujete o nákupu X1000?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    Ten je řešen jednoduše. Buď používáš PCIex nebo interní SATA2. Ideální bude tedy koupit ještě nějaký PCI SATA2 řadič do toho jediného PCI slotu a používat PCIe grafiku. Navíc jak mi tady už nekdo vysvětlovat, SAM460 už bude mít na rozdíl od SAM440 L2 chache, tudíž by to nemělo být tak pomalé jako předchůdce. Začínám o ní uvažovat čím dál tím víc, když s těmi 50000 za x1000 se nechytám.
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #17
      Hm, to je řešení, který se mi tak úplně nelíbí. Ale co se dá dělat, když nebude na X1000 tak je to asi jediná varianta upgradu.
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #18
        No neviem, silno mi to pripomina ked Phase5 uviedla na trh CyberStormPPC, astronomicky vysoka cena a software takmer ziadny. Tesim sa, ze X1000 je vymodleny novy HW, ale hypoteticky co by som doma s nim robil? Cim dalej si uvedomuje, ze by mi asi uplne postacovala SAM440 na to domace hrajkanie.
        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
        Furiatune homepage

        Komentovat


          #19
          2Doda: I když je tvé srovnání celkem vtipné, oponoval bych s tím, z jakého důvodu si ono Ferrari kupuji. Jestli na nákupy a kočárek, tak je to špatnej kauf - raději Oktávku. Jestli od X1000 čekám požitek z jízdy, tak do toho jdu, to je jasné. Ale krom toho, že na ní nemám peníze, je otázka, co s ní zamýšlejí samotní autoři. Já mám pocit, že mají (přehnané) ambice "konkurovat PC", tedy prezentovat X1000, jako alternativu. Takže o požitku z jízdy nemůže být řeč a o praktičnosti produktu, v době, kdy neexistuje software, také nemůže být řeč. Oproti tomu Natami využiju okamžitě, pro požitej z jízdy. X1000 až bude dost softu.
          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

          Komentovat


            #20
            A dost softu nebude nikdy, pokud se nezačne prodávat hardware pro OS4 trochu masivněji. Je to začarovaný kruh. Tady je problém hlavně v tom, že většina lidí má Amigu jen na hraní starých her. A v tomhle ohledu je Natami jasná volba.
            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

            Komentovat


              #21
              2Davesade: Ja uz se v tech prirovnanich teda dost zamotal. Prober se ptal, jestli uvazujeme o koupi X1000.... ano, ale moc tomu sanci nedavam. Jestli uvazuju o koupi Natami... ano, vic nez o X1000, Jestli uvazuju o koupi PC.... to uz je nejak uplne mimo, to s tim nema co delat.

              Jestli chteji autori X1000 konkurovat PC, tak to jsou magori, me ten projekt celkove prijde sileny, protoze jako hracka (vic od toho neocekavam) je to prilis drahe.

              Komentovat


                #22
                50 000 bože

                Komentovat


                  #23
                  Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                  Jestli chteji autori X1000 konkurovat PC...
                  Jestli na X1000 půjdou spustit v rozumné rychlosti Win7, tak by to přijalo více lidí. Mít více OS pro různé účely, což teoreticky by mohlo jít, tak bych o tom uvažoval. Bez Widlí se ale bohužel neobejdu.
                  Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                  Komentovat


                    #24
                    X1000 bude mít PPC procesor, takže na W7 můžeš zapomenout. MacOX je taky ne intelu, takže zbývá nějaký ten linux, což je u tak drahé desky taky celkem k ničemu. Ale jako další možnost to může být přínos.
                    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                    Komentovat


                      #25
                      Natami ???

                      Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                      A dost softu nebude nikdy, pokud se nezačne prodávat hardware pro OS4 trochu masivněji. Je to začarovaný kruh. Tady je problém hlavně v tom, že většina lidí má Amigu jen na hraní starých her. A v tomhle ohledu je Natami jasná volba.
                      A jen tak mimochodem, nějak jsem se nedohledal cem\ny u Natami. Nevíte?
                      Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                      Komentovat


                        #26
                        Natami je teprve ve vývoji, cenu pokud vím ještě nikde neuvedli.
                        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                        Komentovat


                          #27
                          Někdy se už řešila u nich na fóru. Při tehdejším kurzu to tuším vyšlo na 15 tisíc, ale to je tak rok a půl zpátky... Nicméně věřím, že kucí se budou snažit do toho 1000 euro vejít, jinak to bude neprodejné.

                          Komentovat


                            #28
                            tak jestli natami za 1000 nebo x1000 za 1500 euracu to uz je jedno a radeji tu y1000... ty ceny jsou silenýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý

                            Komentovat


                              #29
                              Ano, jsou šílené. Nepočítá se s masovou výrobou, aby se dala střeva ustát za polívku a čaj pro číňana, co to sestaví. Těch 1000E u NatAmi bylo maximálních. Samozřejmě, že se budou snažit vejít do nějaké nižší částky, ale pod 700E to nebude ani omylem. Na druhou stranu si člověk musí říct, co mu jeden z těch strojů nabízí a co očekává. Dát 1500E za PC-like systém (ano kamenujte mě) a nebo 1000E za něco, co z Amigy sakra vychází a zajišťuje pořádné retro vyžití včetně šance SW na využití vylepšeného HW (u 3D her to bude otázka jednoduchého C2P engine scriptu), já osobně nebudu dvakrát váhat.
                              Ono jak už to tu někdo určitě psal - nestojím o stroj, který mi nabídne něco jako PC - to vždy budu mít na moderní hry a pracovní software. Hledám stroj, co mi nabídne ten kvalitní retro feeling s něčím navíc a za to jsem ty prachy ochoten dát. Nečekám výkon schopný přehrát plynule video v 1080i... Chci si prostě zase sednout k nové Amize a cítit to srdce, tu duši - a přesně to doufám mi NatAmi nabídne...

                              Komentovat


                                #30
                                X1000 byl určitě nepřirovnával k PC, jak už tady určitě někdo už psal. Jedinou slabinu X1000 vidím v tom, že se hned ze startu zaměřili na co nejvýkonnější hardware, čemuž odpovídá i cena. Osobně bych uvítal, pokud by začali něčím méně výkonným ale levnějším. Něco jako je SAM460, ovšem dotáhnutou do konce. Bohužel, tuto oblast už má obsazenu ACube.

                                Problém je podle mě v tom, že AmigaOS 4.x není rozšířena natolik, aby to přesvědčilo někoho dalšího k zakoupení nového počítače za takovou cenu. A stavět novou platformu na zájmu starých amigistů taky nejde do nekonečna. Na jednu stranu je dobře že je tady nový hardware (SAM440, SAM460, X1000), ale oproti MorphOSu portovaného na levné (staré) Apple počítače, nemá rozšíření OS4 moc velkou šanci.
                                Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X