Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Přechod z CF zpět na HDD - zajímavý problém

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
    Kabel je úplně nový od Mrafa, v tom bych problém viděl jako na posledním místě
    I ja som mal novy! A vidis... doveruj preveruj
    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
    Furiatune homepage

    Komentovat


      #17
      Dobrá tedy, prověříme
      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

      Komentovat


        #18
        Já ten kabel sice zkoušel ale jen s 256MB diskem a PIO 0, čistá instalace WB31.
        www.oldcomp.cz
        party.oldcomp.cz

        Komentovat


          #19
          Tak on ten kabel jede v pohodě, jen při aplikaci ROM UPDATE to zatuhne. Není řečeno, že je chyba přímo v kabelu. Možná je problém se samotným diskem - WD Scorpio Blue WD800BEVE 80GB 2.5".
          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

          Komentovat


            #20
            problem moze byt aj s scsi.device vs filesystem, novy scsi.device pristupuje NSD sposobom
            "NSD is a new style to communicate with a device driver"
            Su 3 standarty, NSD, TD64, Direct-SCSI
            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
            Furiatune homepage

            Komentovat


              #21
              Tak jasně, psal jsem o tom celkem rozsáhlý článek. Kolize scsi.device vs filesystem by ovšem měl teoreticky nastat i u CF karty (8GB), kde ale žádný problém nebyl. Právě v konfiguraci není žádný rozdíl, jediným rozdílem je ten kabel k HDD (CF/IDE byla na přímo). Možná jsem mu trochu ublížil tím několikanásobným odpojováním, kouknu na to zítra večer.
              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

              Komentovat


                #22
                Prober, musis ist krok po kroku, vylucit vsetko co je mozne ine riesenie nie je.
                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                Furiatune homepage

                Komentovat


                  #23
                  To právě dělám
                  Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                  Komentovat


                    #24
                    jukni pod stůl, zda ti tam nečapí nějaký záškodník od mrkví..
                    Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

                    Komentovat


                      #25
                      Ahojky Probere, tak jak jsi na tom s HDD? Už Ti to jede, či stále nee? Jen mně napadla taková myšlenka - možná úplná blbost, ale - co když za tyto problémy může přímo elektronika v HDD?
                      A-500 (+), 2 MB Chip-ram, 1.3 ROM, ECS Chipset - můj miláček ...

                      Komentovat


                        #26
                        Tak v současné chvíli jsem na tom tak, že disk už jede bez problémů. Sice jenom s AmigaOS 3.9 BB2 a bez ROM Update, ale to zase není takový problém. Nakonec jsem se rozhodl přestat experimentovat s tím, čím to může být, protože je to potřeba vždycky připojit do Amigy a ten kabel toho už má celkem dost za sebou

                        Elektronika může být problém, nevím jak se Amiga dívá na úplně nové disky. Bohužel, na netu těch informací už moc není, protože většina lidí už jede na CF.

                        Takže aktuálně nahrávám další soft na testy a další články, pak už jenom převrtat díry pro uchycení disku do sáňěk (disk má jiné rozteče pro uchycení) a už tomu dám klid. Tolik starostí s CF kartou rozhodně nebylo
                        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                        Komentovat


                          #27
                          O: Přechod z CF zpět na HDD - zajímavý problém

                          Tak presne s tymto som sa stretol aj ja, paradoxne ale prave u CF karty (2.5" disk na testovanie nemam). CF karta 8GB, filesystem PFS3DS, nainstalovany cisty OS 3.9, potom BoingBag 1 az 3. Az potialto vsetko OK. Po nainstalovani BB4 a restarte nastava to ze PFS pri boote vypisuje hlasky o necitatelnosti roznych blokov a nakoniec sa prepne do readonly modu (zabudovana ochrana v PFS). V com je problem? Problem je ze scsi.device v43.46b4 z BB4 zavedene pomocou loadmodule nejako koliduje s directscsi PFS vysledkom coho je toto chovanie napriek tomu ze directscsi verzia PFS by mala vlastne scsi.device obchadzat ale zrejme tam dochadza k niecomu neviem comu a proste sa to spolu bije. Ci to funguje s normalnou ne-directscsi verziou PFS neviem, neskusal som. Riesenie je take ze treba bud nezavadzat verziu 43.46b4 scsi.device z BB4 pomocou LoadModule z disku, alebo zavadzat ale pouzit inu verziu a to konkretne v44.2 z BB3 alebo stiahnut cosmosove verzie scsi_v43.46 a z archivu pouzit scsi.device v43.46b2, tieto dve mam odskusane ze funguju v tejto kombinacii. S scsi.device v43.46b3 to nefunguje rovnako ako s tou b4 z BB4 balika a v43.46b1 som neskusal kedze s b2 mi to fungovalo.
                          Amiga 1200, Blizzard 1230 IV, SCSI Kit, 64MB FastRAM, CF PRETEC 8GB 233x, Wifi Linksys WPC11 v.3

                          Komentovat


                            #28
                            O: Přechod z CF zpět na HDD - zajímavý problém

                            Přesně tak, taky jsem se s tím potýkal a potvrzuji, že verze 43.46b2 zdá se funguje i s directscsi verzí PFS3. Možná bychom měli podat bug report Cosmosovi.
                            A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                            Komentovat


                              #29
                              O: Přechod z CF zpět na HDD - zajímavý problém

                              Na filesystému asi nebude zase tolik záležet, protože co si pamatuju, tak jsem zkoušel jak FFS tak i SFS. Stejný problém. Bez S-S to najíždělo bez problémů, ale hledat závadu se mi ručně moc nechtělo. Od té doby mi Amiga leží ladem. Teď, když už vím v čem je zakopaná kočka, tak to zkusím zítra zase celé oživit. Díky za info
                              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                              Komentovat


                                #30
                                O: Přechod z CF zpět na HDD - zajímavý problém

                                Takže nepomohlo přepsání starší verze scsi.device, ani odstranění odpovídajících příkazů ze S-S . Jdu nainstalovat od znova OS3.9 BB2 bez žádných kravin a je klid.
                                Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X