Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Přechod z CF zpět na HDD - zajímavý problém

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Přechod z CF zpět na HDD - zajímavý problém

    Včera jsem celou noc řešil zajímavý problém, který mi nedává moc smysl. Přecházím z CF karty (Kingston, 4GB) na 2.5" disk WD (80GB, PATA). Na CF kartě je nahozený AmigaOS 3.9 BB4, vše jede bez nejmenších problémů jak pod WinUAE, tak i na skutečné Amize. Ale teď k tomu problému.

    U 2.5" disku nastavím masku na 0xFFFFFFFC a MaxTransfer na 0x1FE00 (což by mělo odpovídat IDE řadiči v A1200), souborový systém PFS3DS, rozdělím disk na 2GB (Workbench), 50GB (Work) a 22GB (Games). Překopíruju na tento disk systém a data z funkční CF karty. Pokud následně spustím systém z tohoto disku pod WinUAE, najede vše bez nejmenších problémů. Problém však nastane ve chvíli, kdy ten disk vrazím do Amigy. Vše probíhá bez problémů do chvíle, než se patchují některé soubory na začátku startup-sequence:
    • SYS:C/LoadModule L:FastFileSystem L:RAM-Handler L:Shell-Seg DEVS:scsi.device LIBS:icon.library LIBS:workbench.library NOREBOOT REVERSE
    • SYS:C/SetPatch SKIPROMMODULES fs,icon,ram,scsi.device,shell,workbench QUIET
    • SYS:C/LoadModule11 LIBS:graphics.library CHECK FAST QUIET PRI=66 CLASS=2

    Po tom se disk zastaví, zůstane svítit LED dioda a konec. Po restartu to už hlásí chybu inicializace disku. Pokud ze SS odstraním výše uvedené řádky, vše najede bez problémů, ovšem nefungují samozřejmě zase jiné části systému.

    Původně jsem myslel, že bude problém s tak velkým diskem. Proto jsem na disku vytvořil jen jeden 512MB oddíl, ale situace se opakovala znovu. Pokud by byl problém v těch patchích, proč to potom jede bez problémů z CF karty? Nesetkal jste se s tím někdo?

    P.S.: Je normální, že u připojeného disku iv nečinnosti svítí pobledle LED dioda signalizující jeho chod?
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    #2
    Zkus nainstalovat jen s BB2. Neni nahodou v original startapu jen toto?
    C:SetPatch QUIET
    Set patch si pak vezme patche z devs:AmigaOS ROM Update myslim


    Jeste nechapu toto:
    SYS:C/SetPatch SKIPROMMODULES fs,icon,ram,scsi.device,shell,workbench QUIET
    podle me SKIPROMMODULES preskakuje patchovani uvedenych casti, ale nemuzes preskocit scsi.device, ktery musi byt patchnuty, protoze pouzivas HDD vetsi jak 4GB. Zkus to zeditovat na:
    SYS:C/SetPatch SKIPROMMODULES fs,icon,ram,shell,workbench QUIET
    Naposledy upravil Solaris104; 16.07.2010, 18:39:22.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      Tyhle patche jsou ciste pro BB4.
      • SYS:C/LoadModule DEVS:scsi.device
      • SYS:C/SetPatch SKIPROMMODULES scsi.device

      Není to právě myšleno tak, že loadmodule natáhne patchnutou verzi a skiprommodules vypne nařítání scsi.device z romky?
      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

      Komentovat


        #4
        ta dioda by měla svítit jasně, pokud svítí pobledle je to podle mě nedostatek proudu a s tím vyvstavší problémy
        A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

        Komentovat


          #5
          No ne, ona svítí pobledle jen když je disk v klidu. Jasně svítí, když disk něco dělá
          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

          Komentovat


            #6
            Zkus to , co ti radí Solaris - čistou install s max BB2 a já bych doporučil - na real Amize.

            Tyhle preinstally na PC jsou někdy trochu divný... (PC so pěkný svině...) )

            Komentovat


              #7
              Zkusím dneska večer. Mě jen překvapuje, že na stejné Amize a stejné konfiguraci to vše jede z CF a z disku ne. Uvidíme.
              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

              Komentovat


                #8
                Takže vyzkoušeno. Bez problémů funguje AmigaOS 3.9 BB2, ovšem bez ROM UPDATE. Pokud dám ROM UPDATE, tak se Amiga neustále restaruje. Nevím co se tam bije, ale z CF karty vše jelo v pohodě. Že by byl nějaký problém mezi tím dikem a CF kartou, nějaký problém s scsi.device? Nějak tomu nerozumím.

                Každopádně je zábava pořád prohazovat disk, Mrafův kabel dostává hodně na prdel
                Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                Komentovat


                  #9
                  Neni to nejakej problem master/slave? Mas na tom disku nejaky jumper? Cim jsi na nem delal oddily?

                  Komentovat


                    #10
                    Vtom nastavení bych problém nevidšěl, když to dělá problémy pouze po aplikaci ROM Update. Bez nich to jede úplně v pohodě. Dělil jsem to pomocí HDToolBoxu i HDInstTool.
                    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                    Komentovat


                      #11
                      Mozna ten novy scsi.device nejak spravne nenacte geometrii disku, ale to fakt jen hadam a nevim jak to resit. Nicmene myslel jsem, ze PFS pouziva nejaky vlastni device pro cteni z disku, mozna je zadrhel prave v tom. Zkousel jsi jiny filesystem?

                      Komentovat


                        #12
                        zkus vyndat jen ten příkaz na patchování scsi.device, vzhledem k tomu, že používáš PFS3-Direct, tak je to stejně zbytečné, protože PFS přistupuje k disku přímo.
                        Anebo zkus prozměnu použít verzi standard a uvidíš co to udělá..
                        A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                        Komentovat


                          #13
                          Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                          Mozna ten novy scsi.device nejak spravne nenacte geometrii disku, ale to fakt jen hadam a nevim jak to resit. Nicmene myslel jsem, ze PFS pouziva nejaky vlastni device pro cteni z disku, mozna je zadrhel prave v tom. Zkousel jsi jiny filesystem?
                          Používám DS verzi PFS3, která by měla kompletně obcházet scsi.device. Jinak jsem zkoušel udělat jen 512MB oddíl, zbytek nechat jen tak a nastavit mu FFS - stejný problém.

                          Autorem citovaného textu je amigoun Přejít na původní příspěvek
                          zkus vyndat jen ten příkaz na patchování scsi.device, vzhledem k tomu, že používáš PFS3-Direct, tak je to stejně zbytečné, protože PFS přistupuje k disku přímo.
                          Anebo zkus prozměnu použít verzi standard a uvidíš co to udělá..
                          To jsem zkoušel, výsledek stejný. Přitom z CF karty na stejné Amize, při stejném nastavení vše bez problémů. Mě to připadá, jako by měl problém přímo s tím diskem, ale nevím proč
                          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                          Komentovat


                            #14
                            Hmmm... mal som 60GB disk 2,5" fungoval a po case sa zacal drbat, po vsetkych reinstlaciach FS som chcel disk vyhodit. Nakoniec som zistil, ze je naprd HDD kabel, skoro ma slak trafil! Skus iny HDD alebo kabel, k niecomu dospejes.
                            Naposledy upravil Boboo; 22.07.2010, 06:50:11.
                            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                            Furiatune homepage

                            Komentovat


                              #15
                              Kabel je úplně nový od Mrafa, v tom bych problém viděl jako na posledním místě
                              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X