Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

RGB monitor Orion CCM-1280 - je někdo schopen identifikovat konektor?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    RGB monitor Orion CCM-1280 - je někdo schopen identifikovat konektor?

    Docela rád bych si zprovoznil tenhle monitor, ale nejsem schopen identifikovat konektor pro RGB. Přikládám fotku, třeba ho někdo pozná. Rád bych zkusil sehnat protikus a vyrobit kabel.
    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: DSC_0073.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 247,3 KB
ID: 112217
    Dík.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    #2
    Toto som uz niekde videl... mozno na nejakom prastarom macintoshi v robote, ale neviem presne. Skusim prehadzat sklad.
    ???

    Komentovat


      #3
      Tak už jsem našel info, pomocí google obrázků. Extinct Video Tape Recorder Connectors Takže snad se někde tenhle kabel najde, taky mám dojem, že už jsem ten kabel někde viděl (u nějakého CGA monitoru).
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #4
        Vyborny clanok, diky! Narazil som ale na problem. Na obrazkoch



        a



        su konektory male a female, ale kazdy z nich je asi iny. Ten male ma v scheme uplne iny pinout (v podstate composite + zvuk in aj out) a ten tvoj (na druhom obrazku oznaceny ako TV?) vyzera ako component... V robote mam urcite kabel, ktory sa pouziva do toho composite + audio in/out. Staci Ti to na prerabku, alebo je to nepouzitelne? Ci ho mam kradnut...
        ???

        Komentovat


          #5
          co je to vubec za monitor?

          Komentovat


            #6
            Ten konektor co je na fotce jde samozřejmě použít, ale bude se muset asi upravit, ten plastový přesah tam bude překážet. O pinout nejde, vzhledem k tomu, že budu dělat kabel do amigy. Úplně správně by tam měl být asi tenhle konektor, cena je více než rozumná, ale bohužel 43$ za poštovný za zásilku o velikosti krabičky od sirek fakt nedám. Jenže mně ještě napadla úplně jiná věc... Tenhle konektor tam nakrásně můžu nechat a z monitoru vyvést kablík (zvlášť, když jsou signály tak hezky popsaný). Na kablík dám cannon 9pin a zapojím ho stejně jako u C= 1084 a nebo Philips CM8833. Tenhle monitor jsem v roce 2003 koupil za babku v bazaru, chlapík na něj měl připojený video. On totiž kromě tohohle konektoru má ještě normální cinch pro kompozitní video. Provozoval jsem na něm A500+ přes modulátor, a právě nedostupnost RGB kabelu tenhle monitor odsunula na druhou a pak třetí... kolej. Mezitím jsem totiž získal C= 1084 i s kabelem, takže na monitoru jel ještě chvíli didaktik a pak utrum. Monitor ale stále jede a má velice zajímavý parametry RGB analog i digital, digitální RGB je super třeba pro ZXS 128k, analog RGB pro všechno možný ostatní, kompozitní video třeba právě pro didaktiky. Navíc má v sobě poměrně slušný repráčky. No a vzhledem k tomu, že na svoje kompy si předělávám sklep na dílnoskladokancelář a budu mít hóóódně místa, tak se mi nějaká ta zobrazovací jednotka navíc hodí... Budu tam mít cca 8-10 zapojených retro počítačů + 1 velký a jedno malý pecko na emulátory a tak.
            www.oldcomp.cz
            party.oldcomp.cz

            Komentovat


              #7
              Ja sa Ti na to mrknem a poslem fotku toho, co mam "k dispozicii" a na zaklade toho sa mozes rozhodnut.
              ???

              Komentovat


                #8
                co je to vubec za monitor?

                Komentovat

                Zpracovávám...
                X