Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

A600 problém s CF kartou

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    A600 problém s CF kartou

    Zdravím, již po několikáté otevírám toto téma, omlouvám se. Po 15ti letech jsem si opět pořídil Amigu600. Ovšm z disket ,které jsem sehnal již toho moc nevyzkouším... Začal jsem tedy lovit na těchto stránkách informace, které mi dostatečně pomohly. Rád bych starou klasiku postahoval z internetu. Jako nejlepší řešení se mi zdá možnost pomocí WHDload. Proto jsem rozšířil svoji Amigu (2,05 - 37300) o 1mb chip ram, dále jsem si pořídil PCMCIA 1 MB SRAM FAST RAM. Nyní jsem pořídil CF kartu 4gb. Teď mám ale problém, chtěl jsem si naformátovat "hdd" pomocí instalačky. Ale vypadá to, že jsem něco udělal špatně. Hlásí mi to, že vyžaduje bsc ovladač... Co by mohlo být prosím špatně a ještě, myslíte, že s touto sestavou již budu po vyřešení problému s CF kartou stahovat hry z netu? Bude to dostačující? Díky moc. Ruda

    #2
    hlavně máš nedostatečnou verzi romky, 37300 HDD nepodporuje, potřeuješ 37350 nebo ROM 3,1
    Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

    Komentovat


      #3
      no mě funguje CF256MB i na rom 37300.. Ujisti se, že instaluješ HDD pomocí HDtoolbox z Workbenche, žádný proprietární instalačky na všelijaké řadiče nelze použít.
      A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

      Komentovat


        #4
        Ale jo, 37.300HDD umí, ale nějak.. podivně Wiki tvrdí, že jdou disky o max kapacitě 40MB, co sem četl na fórech, tak je to spíš otázka náhody a konkrétního disku. Ale se 4GB bych teda nepočítal, to chce vážně jinou romku.
        high-voltage.cz, retropolis.cz, doshaven.eu
        Amiga 600, ACA630/25, Indivison ECS, 4GB CF HDD

        Komentovat


          #5
          Nekde jsem cetl, ze kdyz tu velkou CF pripravis treba pod WinUAE a pak das do A600 s ROM 37.300, tak bude fungovat.
          I love Amiga

          Komentovat


            #6
            Jede to v pohodě na 37.300 mám tam Sandisk 4gb a příprava byla klasicky hd toolbox z diskety wb 2.1

            Komentovat


              #7
              Mám taky A600 ROM 37.300 a HDD 1GB a jede normálně. instalováno s disket workbench 2.1
              A500, A500+, A2000, A600, A1200

              Komentovat


                #8
                Ja myslel, ze na CF karte nejdou z normalniho HDtoolboxu vytvorit oddily, ze je potreba pouzit napatchovany HDtoolbox, nebo neco jineho. Minimalne mi to neslo asi tak pred mesicem, jdyz jsem se snazil na A600 instalovat WB31 s ROMkou 3.1

                Komentovat


                  #9
                  S obyčejným HDtoolboxem to jde.Ve většině případů to nenajde jen název zařízení,který stačí ručně(cokoli)dopsat a je to.

                  Komentovat


                    #10
                    Mimochodem, já při instalaci CF karty postupoval podle mocného návodu http://www.amigaportal.cz/index.php?...&Itemid=200273 a proběhlo to bez zádrhelů
                    high-voltage.cz, retropolis.cz, doshaven.eu
                    Amiga 600, ACA630/25, Indivison ECS, 4GB CF HDD

                    Komentovat


                      #11
                      ja vsechno zatim resil pomoci klasickeho hdtolboxu z 3.1 a nebyl problem... nejak jsem nepochopil proc to delat tim patchovanym

                      Komentovat


                        #12
                        Ja jsem to delal patchovanym HDToolBoxem z 3.1 a jinak pak klasicky iinstaloval WB 2.1.
                        I love Amiga

                        Komentovat


                          #13
                          Me to HDtoolboxem bez uprav neslo, ani na A1200, ani na A600. Mozna zalezi na typu CFkarty. V obou Amigach jsem mel KS31, mozna ze to souvisi i s tim.

                          Komentovat


                            #14
                            Já bych se přiklonil k variantě připravit CFku pod WinUAE - nikdy jsem to nedělal jinak. Výhoda je, že si tam ihned nasypeš všechen soft a pak už jen připojít do Amigy.

                            Komentovat


                              #15
                              Jasne, tak je to najlepsie urobit, postahujes WHDLoad archivy rovno do PC, porozbalujes, nakopcis do adresarov , strci do Amigy a mozes rovno gamesit.


                              Este by som si rozmyslel aky filesystem tam dat, FFS radsej nie kvoli problemom s validaciou, najlepsie PFS 3.
                              --------------------------------------------------
                              A1200 + Blizzard 1230/50Mhz + 32MB RAM, AMD RYZEN 9 5900x 32GB DDR4 RAM AMD R9 380 4GB, MAC OS X BigSur,

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X