Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Nefunkčnost x-surf.device pro x-surf 3 cc - VYŘEŠENO

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Nefunkčnost x-surf.device pro x-surf 3 cc - VYŘEŠENO

    Asi jste zaznamenali, že jsem měl v OS 4.0 problém s připojením na síť. Kontrétně se síťovkou X-surf 3 cc.
    OS 4.0 běžel zcela stabilně, dokud jsem nezačal stahovat data. Po přenesení několika málo bajtů se celý systém nevratně seknul a byl nutný restart.
    Toto se stávalo při spuštění iBrowse, AWebu, AmFTP a dokonce i příkazu ping.
    Zkoušel jsem různé verze originálních x-surf.device (pro 000, 020 i 040), instaloval jsem z os 3.x Miami, Genesis a spoustů dalších pokusů a kombinací, ale pořád stejný problém.
    Na amigaworldu jsem se dočetl, že je možné originální x-surf.device patchnout pro funkčnost v MorphOS. Patch jsem vyžebral od jednoho Itala a světe div se, síť funguje.
    X-surfy staršího provedení pravděpodobně fungují bez komplikací.
    Podle Rogua se chystá nativní x-surf.device, tak jsem zvědavý.
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    #2
    To jako x-surf.device je v OS4 v binarni forme pro 68K? To znamena, ze ten kod bezi v emulaci a asi to neni zrovna nejrychlejsi. Ja myslel, ze kdyz u OS4 bylo napsano, ze X-Surf podporuje, ze tam je nativni ppc ovladac uz na instalacni CD. Kdyz vidim, jake trable jsi s tim mel, tak to OS4 podporuje tak na hrane unosnosti.

    Komentovat


      #3
      Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
      To jako x-surf.device je v OS4 v binarni forme pro 68K? To znamena, ze ten kod bezi v emulaci a asi to neni zrovna nejrychlejsi.
      Ano, běží v emulaci. Ale není to žádná tragédie, přenos běží kolem 0,8 - 0,9MB/s.
      Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
      Ja myslel, ze kdyz u OS4 bylo napsano, ze X-Surf podporuje, ze tam je nativni ppc ovladac uz na instalacni CD. Kdyz vidim, jake trable jsi s tim mel, tak to OS4 podporuje tak na hrane unosnosti.
      Nativní ovladač se prý připravuje asi dva roky.

      Já nechci tvrdit, že OS 4.0 je polotovar, ale musíš si tam spoustu programů převzít z OS4 depot nebo spouštět v emulaci. Je to jako s původním WB 3.x. Musíš se jím prokousávat a vyšperkovávat ho.
      Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
      -----------------------------------------------
      Líbí se mi Retropolis

      Komentovat


        #4
        Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
        To jako x-surf.device je v OS4 v binarni forme pro 68K? To znamena, ze ten kod bezi v emulaci a asi to neni zrovna nejrychlejsi.
        U 10 MBitove sitovky je uplne jedno, jestli bezi v emulaci nebo mas nativni verzi. Tohle utahne dokonce celkem bez problemu i jinak srandovni 603... a to je taky jeden z duvodu, proc se s tim nikomu z OS4 devs nechce parat. Jestli bude, tak jedine aktivitou nekoho z testeru.
        AmigaOS // AROS

        Komentovat


          #5
          Autorem citovaného textu je Sindlarv Přejít na původní příspěvek
          U 10 MBitove sitovky je uplne jedno, jestli bezi v emulaci nebo mas nativni verzi. Tohle utahne dokonce celkem bez problemu i jinak srandovni 603... a to je taky jeden z duvodu, proc se s tim nikomu z OS4 devs nechce parat. Jestli bude, tak jedine aktivitou nekoho z testeru.
          Jak jsem psal, ja jsem spis predpokladal, ze pokud u OS4 pisou, ze X-Surf to podporuje, ze to ma nativni ovladac. Dami to rozchodil pomerne s obtizema a dost pracne. Ten ovladac nikde v podstate neni oficialne dostupnej, nebo ano?

          Jakej je tedy duvod, ze mi nepojede sitovka Amiganet? Jenom nahoda? Nejakej jinej "design" ovladace?

          Kdyz to jede v emulaci, tak to musi spotrebovat mnohem vic CPU. Ze je to stejne rychle chapu.

          Komentovat


            #6
            Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
            Jak jsem psal, ja jsem spis predpokladal, ze pokud u OS4 pisou, ze X-Surf to podporuje, ze to ma nativni ovladac. Dami to rozchodil pomerne s obtizema a dost pracne. Ten ovladac nikde v podstate neni oficialne dostupnej, nebo ano?
            Myslim, ze jde o nepochopeni. Nemam ted pred sebou ten seznam, ale pro X-Surf bylo napsano "works", coz neni automaticky totez, co "supported".

            Autorem citovaného textu je Doda
            Jakej je tedy duvod, ze mi nepojede sitovka Amiganet? Jenom nahoda? Nejakej jinej "design" ovladace?
            Amiganet/Hydra nefunguje ze dvou duvodu:
            - spatne navrzeny, nespolehlivy hardware (funguje pouze v Z2 pro A2000, nikoli v A3000 nebo novejsich)
            - spatne ovladace, ktere nefungovaly 100% ani na 68k
            - obecne se stejne jako v pripade X-Surf doporucuje Mediator a Realtek 8029/8139/8169

            Autorem citovaného textu je Doda
            Kdyz to jede v emulaci, tak to musi spotrebovat mnohem vic CPU. Ze je to stejne rychle chapu.
            Jisteze by nativni ovladac byl lepsi, ale evidentne to nikoho netrapi natolik, aby se tim zabyval. Lepsi odpoved nemam.
            AmigaOS // AROS

            Komentovat


              #7
              Autorem citovaného textu je Sindlarv Přejít na původní příspěvek
              Myslim, ze jde o nepochopeni. Nemam ted pred sebou ten seznam, ale pro X-Surf bylo napsano "works", coz neni automaticky totez, co "supported".
              Je to fakt, ze je tam sloupecek "works" a tam yes nebo no, nic dalsiho, takze je to asi tak. Ja to automaticky bral jako nativni podporu. Tenhle zpusob me proste jen prekvapil.

              Autorem citovaného textu je Sindlarv Přejít na původní příspěvek
              Amiganet/Hydra nefunguje ze dvou duvodu:
              - spatne navrzeny, nespolehlivy hardware (funguje pouze v Z2 pro A2000, nikoli v A3000 nebo novejsich)
              - spatne ovladace, ktere nefungovaly 100% ani na 68k
              Ja ji pouzivam v A4000 pod OS39 celkem v pohode, zadnej problem a to ji pouzivam pomerne hodne aktivne. Snad se najde nekdo, kdo ten driver nejak upravi, aby to slapalo, nechce se mi kupovat dalsi sitovka, hlavne pro to, ze mi tahle normalne slape.

              Komentovat


                #8
                esli muzu, tak pouzivam dve hydry zuzne verze, v a3000 a a4000 a taky jedou jako remen, takze s tim "nespolehlivym hardware" bych byl sakra vopatrnej
                Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                Komentovat


                  #9
                  Autorem citovaného textu je Doda
                  Ja ji pouzivam v A4000 pod OS39 celkem v pohode, zadnej problem a to ji pouzivam pomerne hodne aktivne. Snad se najde nekdo, kdo ten driver nejak upravi, aby to slapalo, nechce se mi kupovat dalsi sitovka, hlavne pro to, ze mi tahle normalne slape.
                  OK. Mel jsem dodat, ze to druhe byla citace (O. Barthel). Ten ma doma ruznych Amig, karet atd. plno a nez neco rekne, ma to osobne odzkousene.

                  V kazdem pripade jde o vysledek delsi diskuse (plati pro vse podobne bez zdrojaku) a co obecne Hyperioni doporucuji, jsem zminil vys. Jestli nekdo ovladace udela, tak zvenku.
                  AmigaOS // AROS

                  Komentovat


                    #10
                    Autorem citovaného textu je Sindlarv Přejít na původní příspěvek
                    - obecne se stejne jako v pripade X-Surf doporucuje Mediator a Realtek 8029/8139/8169
                    hmm, ale PCI síťovka s Realtek chipsetem v Mediatoru také není podporována (aspoň dle compatibility listu)
                    A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                    Komentovat


                      #11
                      Autorem citovaného textu je amigoun
                      hmm, ale PCI síťovka s Realtek chipsetem v Mediatoru také není podporována (aspoň dle compatibility listu)
                      OK, tak dalsi uprava Pro Mediator a Prometheus plati, ze dane ovladace podporuji jen karty nevyzadujici DMA -> 8029.
                      AmigaOS // AROS

                      Komentovat

                      Zpracovávám...
                      X