Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Jak rychle vám běží DosBox?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Jak rychle vám běží DosBox?

    Kolik si muzete na vasem hardwaru nastavit CPU cyclu v DosBoxu, aniz by doslo k problemum (se zvukem atd.)? Jaky mate frameskip?

    Uvitam samozrejme odpovedi take od stastnych majitelu MorphOS kompatibilnich pocitacu.

    #2
    Bavime sa len o "amigackom" DOSBoxe?
    ???

    Komentovat


      #3
      Primarne jde o DosBox na OS4 ci MorphOS (ve Windows si to mohu vyzkouset sam...). Idealni by bylo sdeleni maximalniho poctu dosazitelnych CPU cycles, pouzivany frameskip a samozrejme konfigurace pocitace (model, CPU a OS).

      Komentovat


        #4
        Dodám zítra.
        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

        Komentovat


          #5
          Až nainstaluju morphos 2.5 na Miniho tak to taky napisu
          A500 68010,A500+ 68010 KS3.1.4,A600 2MB CHIP KS3.1.4,A1200 Blizzard 1220/4 KS3.1.4,A2000,CD32.

          Komentovat


            #6
            Tak mi ještě jednou vysvětli co to přesně chceš. Nebylo by rozumnější to testovat nějak stejně?
            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

            Komentovat


              #7
              Rychlost emulovaneho CPU v DosBoxu se da zvysovat pridanim CPU cycles (ctrl + F12, alespon doufam). Zvyseni frameskipu rovnez trochu ulehci procesoru - za cenu zhorseni obnovovani grafiky (ja nepouzivam nikdy vice nez frameskip 3). Jakmile ale vykon emulujiciho procesoru uz nestaci na pozadovane CPU cycly, rozsynchronizuje se zvuk a take dana hra ztrati plynulost. Chce to tedy trochu experimentovani. Uzivatel Condor dosahl s MacMini 1.42 GHz a MorphOS 11000 cyclu (pri frameskip 1) - to odpovida zhruba 486DX. Idealni je tedy nalezt stredne narocnou hru s hudbou (neco z roku 1993 by mohlo stacit), nastavit pocatecni cycly relativne nizko (2500 u SAM, 5000 u Pegasos II G4), a pak postupne zvysovat ci snizovat cycly.

              Komentovat


                #8
                Tak u sam mám 3000 cyklů, frameskip 1, vypnutý GUS, zapnutý SB a adlib (16000Hz), povypínané LPT, Josticky, COM, core na auto, typ cpu 386 (ale mezi 386 a 486 jsem v rychlosti u her rozdíl neobjevil), grafika SVGA 1MB S3 a 16MB paměti (zbytečně moc). Jede mi na tom dosová klasika do dooma, ten už je pomalý. Ale já dosbox zprovozňoval hlavně kvůli Master of Orion a EOBům. Na macmini jsem dosbox ještě nezkoušel, na efice to za moc nestálo (cca 1500 cycles s nějakým frameskipem).
                www.oldcomp.cz
                party.oldcomp.cz

                Komentovat

                Zpracovávám...
                X