Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

MorphOS na eMacu

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    MorphOS na eMacu

    Chci se zeptat někoho zkušeného s MorphOs na Macu G4. Jestli tady někaký je. Jak je na tom JIT emulátor X68? Funguje na tom Amiga soft? Programy, hry? Nebo je nějaké omezení?

    #2
    Ja sice zkusenosti s MorphOS nemam, ale ciste teoreticky by mela fungovat vetsina software pro AmigaOS 3.x (napr. PPaint, Wordworth, TvPaint, Cinema 4D atd.), cast WarpOS software (hry jako Heretic II). Ze starych her ale jen takove, ktere vyuzivaly sluzeb systemu - a tech mnoho neni (napr. Nemac IV). Pro drtivou vetsinu starych her je nutne pouzit emulator UAE (existuje dokonce i urcita moznost integrace do MorphOS, ale neni tak luxusni jako RunInUAE pro AmigaOS 4). Procesor G4 na 1.25 GHz by teoreticky mel stacit na emulaci nekterych AGA her, dobre funguje i DosBox.

    Komentovat


      #3
      Můžu potvrdit. Funguje velká část systémově napsaného softu, tedy pokud nepřistupuje přímo k zákaznickým čipům. Ale jinak nejsou problémy. Pro MOS je k dispozici dokonce i OS4 wrapper, umožňující spouštění aplikací pro OS4.
      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

      Komentovat


        #4
        Velice Vám pánové děkuji. Získal jsem eMaca a chci právě zkusit MorphOS. Ale zároveň i zkusit Amiga soft. Ještě teda nastřádat eura.

        Komentovat


          #5
          MorphOS můžeš v yzkoušet už te’d, akorát se ti bude bez registrace po 1/2 hodině zpomalovat. Ale na vyzkoušení a udělání představy ti to postačí. Akorát ted nevím, jestli je už eMac mezi podporovaným hw nebo bude až u verze 2.6. Ztratil jsem v tom už trochu přehled.
          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

          Komentovat


            #6
            Je podporovany od verze 2.5. Zajemcum o MorphOS lze doporucit rovnez stranku powerpc.lukysoft.cz - je tam publikovana rada clanku o tomto skvelem OS a jeho aplikacich.

            Komentovat


              #7
              A především MorphOS Software, což je kompletní přehled softwaru pro MOS.
              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

              Komentovat


                #8
                Jojo. Teď už jen až dorazí eMac a hned to zkusím. Morphose jsem už stáhnul a jsem připraven. Tak jsem opravdu zvědav jestli bude stát za těch 112 éček. Těch 30 minut na seznámení by mohlo stačit. Snad.

                Komentovat


                  #9
                  30 minut opakovane, po resetu jede neregistrovany MOS zase 30 minut normalne.
                  www.oldcomp.cz
                  party.oldcomp.cz

                  Komentovat


                    #10
                    Aha. Takže můžu tedy zkoušet do alelůja? Tak to je dobré řešení. Teď aby to opravdu na eMacu makalo jak má. Ale to snad bude. Je pravda, že spouštět Amiga soft můžu na WinUAE ale prostě ten MorphOs je jiný kafe. Jsem opravdu zvědav. Ale bohužel až v pondělí.

                    Komentovat


                      #11
                      Tohle vyhlížení poštáka znám celkem dobře
                      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                      Komentovat


                        #12
                        To máš recht. V pátek jsem čekal jak malý děcko na zprávu od manželky, že mám balík a nic. Takže až pondělí. Jsem pořádně natěšenej. Nojo holt nová hračka.

                        Komentovat


                          #13
                          Tak eMAC dneska dorazil. A já jsem se dorazil taky. Klávesnice a myši mám totiž jen od PC a za boha nemůžu nabotovat z CD. Nedostanu se totiž vůbec do openfirmware. Když použiju ALT tak mám sice na výběr bootovaní z disku nebo CD s MorphOSem jenže defaultně je nastaveno z disku a na CD nemůžu nijak kliknout. Takže mně nezbyde než sehnat Apple klávesnici a myš. Nebo máte někdo nějaký nápad jak na to? Už se s tím pářu 6 hodin.

                          Komentovat


                            #14
                            Na Mac Mini či PowerMacu nemám problém s PC klávesnicí, tak předpokládám, že by to mohlo jít i na eMac. Do OpenFirmware jsem se dostal. Nemusíš shánět Apple klávesnici ani myš. Používám klasický PC USB periférie.

                            Pár rad:

                            * Windows klávesa by měla plnit stejnou funkci jako dodatečná command klávesa na Macu, tzn. že do OpenFirmware na Macu se dostaněs kombinací čtyř kláves Windows + Alt + O + F

                            * když budeš držet klávesu C, vynutí se bootování MorphOS z CD-ROM

                            * v ALT menu se můžeš mezi systémy přepínat TABulátorem nebo šipkama doleva a doprava
                            Mac Mini G4 1.5 GHz, 1 GB RAM, ATI Radeon 9200 64MB VRAM, CD-RW, MorphOS 2.6
                            PowerMac MDD 2003 G4 1.25 GHz, 1 GB RAM, ATI Radeon 9000 Pro 64MB VRAM, MorphOS 2.6

                            Komentovat


                              #15
                              Nojo no.To jsem celý já. Všechny možný kombinace jsem zkoušel ale Windows klávesu ne. Máš pravdu Windows+Alt+O+F funguje bez problémů. ALe C nic. A v Alt menu prostě tabulátor nereaguje a šipky taktéž. Jestli špatná klávesnice? Každopádně díky.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X