Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Bude fungovat tento monitor s Amigou?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Bude fungovat tento monitor s Amigou?

    Ahoj, otázka pro všechny ale hlavně pro Mrafa? Byl by to vhodný monitor pro Amigu, prozatím bez scandoubleru...
    Přiložené soubory
    Naposledy upravil Dedy; 24.09.2010, 11:34:35.
    Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

    #2
    50Hz se na obrázku vztahuje k 220V, podle infa je klasický 56kHz, takže dokud ho někdo nevyzkouší, tak bych do něj nešel. Jel by ti na něm vlastně jen multiscan productivity, ani DblPALy bys nerozchodil bez sd.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    Komentovat


      #3
      Roverscan

      Díky, myslel jsem si to, ale nikde jsem nemohl vygooglit info. Kdp to vlastně vyrábí?
      Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

      Komentovat


        #4
        monitor nnn

        A ještě značka MACOM AP151T http://inzerat.i-bazar.cz/1728799-monitor/, jenže ty fotky jsou zcela nejasné
        Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

        Komentovat


          #5
          Dvanáctipalcouvou verzi tohohle monitoru mám já a amigoun. Ta jede při 50Hz se scandoublerem v pohodě. Podařilo se mi rozchodit i DblPAL s VGAonly přes VGA redukci. Přímo tuhle patnáctku jsem nikde nenašel, ale i u 17" uvádějí 50-120Hz takže i vzhledem k tý ceně bych do něj šel.
          www.oldcomp.cz
          party.oldcomp.cz

          Komentovat


            #6
            Díky, měl jsem ten dojem že tu značku máš, jen jsem si nebyl jistý, asi to prubnu, je to u Břeclavi tak bych to mohl snad i vyzkoušet.
            Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

            Komentovat


              #7
              LCD Monitor - TV

              Tak jsem tak po všech možných eskapádách dospěl k názoru, že asi koupím LCD monitor s TV - tzn. se SCART a VGA vstupy. Zatím bych jel na SCART a jestli bude nová várka INDIVISIONů, tak na VGA. A proto mám dotaz: na Alze jsem našel tyto monitory, které by se mi tak nějak líbili:

              20" PHILIPS 201T1SB/00 DVB-T


              18.5" Samsung 933HD černý


              23" Samsung 2333HD černý


              Dá se takhle bez zkoušení říct, který by byl nejvhodnější? Nebo jestli by vůbec fungoval? Nebo obecně: jaké parametry by měl takový monitor/tv mít?
              Díky!

              Komentovat


                #8
                K Amige by som asi odporucal ten mensi Samsung.
                ???

                Komentovat


                  #9
                  A hlavně nekupovat na Alze...

                  Komentovat


                    #10
                    Dobře, zkusím to jinak

                    Tak například: má-li tv/monitor v manuálu toto:

                    Počítačové formáty
                    • 640 x 480 - 60Hz
                    • 640 x 480 - 75Hz
                    • 800 x 600 - 60Hz
                    • 800 x 600 - 75Hz
                    • 1024 x 768 - 60Hz
                    • 1024 x 768 - 75Hz
                    atd.

                    znamená to, že zobrazím při Scandoubleru Indivision pouze rozlišení s 60Hz nebo záleží i na horizontální frekvenci, která je do 31kHz pouze u velmi malých rozlišení a u větších bývá uváděna podstatně vyšší? Jinak jsem si přečetl, že Indivision dokáže zobrazit 1024x768 a z toho při výběru vycházím, ale není-li to nejvhodnější postup, opravte mne.

                    A co se týče RGB potažmo SCART - někde se tu píše, že některé zobrazují výborně a jiné s chybami (zjednodušeně řečeno). Je nějaký parametr, který toto alespoň nějak vymezuje (typ SCART apod.)?

                    Co se týká Alzy, osobní zkušenost nemám a vycházím pouze z ceny, ale rád si nechám poradit.

                    Komentovat


                      #11
                      Jinak teď, po své amigovské resuscitaci jedu na "obývákové" plazmě v rozlišení 640x512 - prokládaný a obraz je vcelku slušný, jen mírně posunutý doleva (přes SCART). Kdyby takto dokázal jet nějaký monitor/tv, byl bych spokojený a uvažoval bych, zda vůbec Indivision kupovat, ale na to je ještě brzo...

                      Na klasické televizi zmiňovaný formát přirozeně bliká, ale jinak je dobře čitelný a vůbec pro WB okna použitelný.

                      Komentovat


                        #12
                        Nejlepsi je vzit Amigu a odzkouset. Nikdo Ti nezaruci, ze vse pojede korektne. Pokud pocitas se scandoublerem, urcite bych vyzadoval aby umel 50Hz. Nektere Samsungy to umi, i kdyz technicke specifikace pisi neco jineho.
                        I love Amiga

                        Komentovat


                          #13
                          Da sa pocitat s tym, ze ked je LCD 100Hz, bude zobrazovat 50Hz signal korektne, ako keby "vedel" 50Hz?
                          ???

                          Komentovat


                            #14
                            Dost pochybuji. Vsechny LCD ktere umi PAL, at uz to jsou TV nebo LCD k pocitaci, maji nekolik zadrhelu.

                            1) Obecne se pocita s interlace rezimem, protoze ten ne-interlace se pouzival jen na techto starych pocitacich. To co leze a Amigy se tomu nebude libit.

                            2) Maji nejaky postprocesing obrazu, aby PAL vypadal rozumne, coz nikdy nejde uplne vypnout a minimalne kvuli bodu 1. to ten obraz dost zmasti.

                            3) Spis jde o kvalitu a typ PALoveho tuneru, nez o kvalitu LCD panelu.

                            Nerekl bych, ze 100Hz panel je alespon minimalni zaruka lepsiho obrazu, spis je to jedno. Reseni by bylo mit nejaky supr vyhovujici prevodnik PAL->HDMI.

                            Komentovat


                              #15
                              Napriklad DVD rekorder s HDMI vystupom a funkciou up-scale: http://www.hej.sk/televizory-audio-v...sh895a-cierny/ Len by to bolo dobre najprv odskusat...
                              ???

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X