Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Problém s PFS3

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Problém s PFS3

    Takže řeším problém, jak jinak.

    Rozhodl jsem se přejít na PFS3, na svém disku jsem našel full verzi v lzx souboru + poslední update. Update požaduje vložení CD do mechaniky kvůli klíči, jelikož na své A1200 CD nemám, updatepatch jsem nenainstaloval. Spustil jsem instalátor PFS3 a poté podle návodu na portálu spustil hdtoolbox přidal pfsls z L nastavil identifikátor, nastavil maxtransfer na CF, upravil buffers na 300 a změnil FFS na PFS3. Uložil restartoval a tma. System nenaběhne ani z diskety ani bez SS. ROM tabulka mi ukazuje dostupne oddíly DH0: tedy správně jako PFS3, ale nenaběhne. Pokud v tabulce PF3 disabluju, tak vše opět fubguje, ale DH0: pochopitelně nevidím.

    Může mi někdo poradit postup, jak rozchodit PFS3 abych mohl bootovat s disket nebo bez SS, zkrátka jako s FFS?
    Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

    #2
    Tak pár otázek:
    • Dal jsi tam pfs3ds ne jen pfs3?
    • Naformatoval jsi ten disk pomocí Quck Formatu?
    • Z Workbench diskety to musi najet vzdycky, jen by to hodilo neznámý disk.
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #3
      Takže jsem se posunul dál, a to díky pokus omyl. Chybou bylo, že jsem použil jako filesystem soubor pfsls. Po bedlivém prozkoumání obsahu jsem objevil v jednom nenápadném adresáři řadu PFS souborů, vybral jsem PFS3-060 páč mám 060 turbínu a hle všechno naběhlo v pořádku. Formát jsem dělal kompletní, ale musel jsem použít z Workbenche 3.1 format, páč jsem nepřišel nato jak spustit pfsformat, také mi můžeš přiblížit jaký je rozdíl mezi pfs3ds a pfs3.
      Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

      Komentovat


        #4
        Ten rozdíl je celkem dobře popsán přímo v tom článku:

        Driver-direct handler

        PFS sebou přináší také takzvaný driver-direct handler. Pokud si provedete instalaci některým ze skriptů s příponou „ds“ nahraje se vám do adresáře L: souborový systém, který se pokusí komunikovat přímo s pevným diskem, aniž by využíval služeb standardního zařízení (scsi.device apod). Rychlost komunikace s harddiskem se v tomto případě nijak nezvýší, nicméně jeho použitím se vyhnete omezení původního scsi.device s 4GB bariérou. Neměl jsem možnost otestovat tento handler jinde, než na Amize 1200 na interním IDE řadiči, kde fungoval bez nejmenších problémů. Realizace přímého přístupu je pro mne trochu záhadou (zvláště když handler je jen o 40 bajtů delší), ovšem autoři tvrdí, že na většině SCSI i IDE řadičů bude handler pracovat bez problémů.

        Driver-direct handler má i jednu nevýhodu - kromě bufferů nastavovaných v HDToolBoxu (nebo Mountlistu či přidaných příkazem AddBuffers) nebude fungovat žádná vyrovnávací cache. Ta se totiž „napichuje“ právě mezi handler a device, což v tomto případě není možné.
        V manuálu je sice zmínka, že se pomocí dd handleru zvýší přenos až o 10%, ale toho jsem si ani nevšiml. Jinak ten quick formát je hlavně z důvodů oddílů přesahujících těch 4gb, jinak to může blbnout. Ale jinak gratulace, jsi šikula
        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

        Komentovat


          #5
          Tak jestli jsem to dobře pochopil, PFS3ds je vhodný pokud používáš větší HDD nebo CF než 4GB díky přímému přístupu k zařízení. Vzhledem k tomu, že ve své A1200 větší CF než 4GB provozovat nebudu (k čemu taky, když i u 2GB mám polovinu prázdnou) můžu jet klidně na PFS3 bez DS...
          Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

          Komentovat


            #6
            Přesně tak.
            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

            Komentovat


              #7
              Zajímavá věc tenhle PFS3. Všechno fachá jak má, teda zdánlivě, je významně rychlejší než FFS a určitě i stabilnější a bezpečnější. Nicméně jsem ted narazil na 2 případy, kvůli kterým jsem se vrátil zpět na FFS. Oba se týkají her. Jedná se o Reunion a Ambermoon. Reunion spustím, hraju a po ukončení jej už znovu nespustím, musím jej celý reinstalovat. Ambermoon fachá jen po intro, při naběhnutí vlastní hry to vychodí hlášku o chybě v I/O. Zajímavé je, že z CF Amber hodí chybu, ale při spuštění z PCMCIA normálně jede (tam to čte z Windousácké FATky). Dospěl jsem k závěru, že PFS3 má bud nějaké nedostatky anebo některé hry mají problém s ním. Každopádně jedu opět se starým dobrým FFS, ach jo
              Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

              Komentovat


                #8
                Jestli pouzivas CF jako disk, tak by tohle ale mohlo jeste byt nevhodne nastavenou maskou a maxtransferem na karte. Teoreticky se ten problem pak muze u PFS3 projevovat vic nez u FFS, protoze PFS3 ma urcite mnohem komplikovanejsi strukturu.

                Komentovat


                  #9
                  Ambermoon běžně na PFS3 hraju, hledal bych chybu jinde. Reunion zkusím.
                  Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                  Komentovat


                    #10
                    PFS3 mám nainstalovaný dle návodu na tomto webu, tedy i s nastavenou maskou, maxtransfer mám nastavený pro CF karty.
                    Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

                    Komentovat


                      #11
                      Kolik máš nastaven buffers?
                      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                      Komentovat


                        #12
                        Pro PFS3 jsem dával na všechny partišny buffer 300, ale ted jsem dal CF s PFS3 do jiného adaptéru a tam to běží v pohodě, takže asi klasický problém s kvalitou CF adaptérů....
                        Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

                        Komentovat


                          #13
                          Aspoň není nuda
                          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                          Komentovat


                            #14
                            Tak porad cekam, kdy konecne vyleze opensource, abych ho zkusil nasadit a kde nic tu nic ...

                            Komentovat

                            Zpracovávám...
                            X