Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Aky joypad - vyber, rada

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Aky joypad - vyber, rada

    Zdravicko.

    Chlapi, potreboval by som poradit s vyberom joypadu k emulovanej amige na pc cez winuae. Nic o tom neviem, teda ci sa daju bezne joypady do usb rozbehat pod winuae, nakonfigurovat jednotlive tlacitka atd.

    Taktiez by som bol rad, keby ste mi sem hodili konkretne tipy na kupu, moja predstava je okolo 30-40Eur.
    K samotnemu joyu. Autofire, dobra ergonomia do ruky, chcel by som ho vyuzit aj na pc hry.

    Alebo popiste mi comu sa vyhnut, resp. co by nemal joy k amiga hram postradat....

    Thx.

    #2
    Pod WinUAE lze pouzivat jakykoliv joypad pro PC. Neni problem si nadefinovat treba na button 2 smer nahoru a na button 3 fire2 pro pohodlne ovladani Amiga her.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      Aha. Takze to je jedno co vyberiem. Da sa pod button navolit aj nejaka klavesa? Napr. P na pausnutie hry priamo z ovladaca? Inak dobre mi sedel PSX ovladac v ruke, dobra ergonomia toho gamepadu, tak asi by som isiel do nejakej napodobeniny pre pc.

      Komentovat


        #4
        Daji se tam nadefinovat i jakekoliv Amiga klavesy (treba i P).
        I love Amiga

        Komentovat


          #5
          Oka, dikes, nieco si teda vyberiem

          Komentovat


            #6
            Chces ho len pre Amigu ?

            Ak ho chces nie len pre amigu ale aj pre hranie na pc, tak najlepsi gamepad je z Xbox360. Podla mna lepsi ako pre PSX. Posledna verzia uz ma vylepseny aj ovladaci kriz.
            Ale je pravda ze pre Amigu pouzivam ovladac z PSX, bo z X360 nemam ako pripojit. Na hry pre amigu je ovladac z PSX total luxus. Ziadny gamepad pre amigu ani segy sa mu nemoze rovnat. Lepsi je len joystick, ale to je o zvyku (pre mna Python s mikrospinacmi). Lenze criev pre gamepad z PSX je plna rit a nove stoja par supov. Skuste zohnat mikrospinace pre Python, ze.
            A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

            Komentovat


              #7
              O: Aky joypad-vyber, rada

              Nazdar. Nevyslo mi kupit si gamepad v dobe, ked som zakladal tento topic, ale uz jeden kus konecne vlastnim. Kupil som si Logitech F310. Slusny pad za slusnu cenu, vcelku spokojnost. Len mam mensi problem. Vo WinUAE mi namapovanie tlacidiel funguje korektne, teda up, down, left, right, fire 1, fire 2, teda vlastne emulacia amiga joysticku. Pohoda. Len si neviem priradit funkciu k ostatnym tlacitkam na gamepade. Myslim, ze cez WinUAE sa to asi nebude dat priradit, teda treba to urobit cez software od gamepadu. Skusal som, ale neponuka mi tam ziadnu volubu na namapovanie tlacidiel, resp. ponuka, ale po kliknuti na premapovanie niektoreho tlacidla mam vsetky volby vysvietene na sedo, teda nepusti ma to k ziadnej z ponukanych volieb na konfiguraciu...Neviem s tym pohnut.
              Doteraz som hral Superfroga pak Chaos Engine, tam je to ok, nakolko nepotrebujem ziadne dalsie ovladacie prvky. Teraz som si rozohral Desert Strike, ktory je ovladany aj klavesnicou a joystickom zaroven. Teda potrebujem si namapovat tlacitko na otvorenie brifingu, co je na amige tusim pod F10 alebo 0 a prepinanie zbrani, ktore je pod medzernikom.

              Budem vdacny za kazdu radu.
              Naposledy upravil Krompi; 16.04.2011, 17:30:55.

              Komentovat


                #8
                O: Aky joypad-vyber, rada

                Ve WinUAE v menu input si muzes nadefinovat na tlacitka gamepadu jakoukoliv klavesu/tlacitko z Amiga klavesnice, mysi nebo joysticku.
                Naposledy upravil Solaris104; 16.04.2011, 18:08:26.
                I love Amiga

                Komentovat


                  #9
                  O: Aky joypad-vyber, rada

                  Aha, nova informacia, ohladom nastavenia gamepadu vo WinuUAE...Len mam zasa ten isty problem, ze neviem, ako to nakonfigurovat, resp. po kliknuti na nejaku osu alebo tlacitko sa nic nudeje, ziadna volba na konfiguraciu :/

                  Komentovat


                    #10
                    O: Aky joypad-vyber, rada

                    Okej, po dvojhodinovom elaborate vyriesene : ) Je to v podstate jednoducha vec, len to prostredie WinUAE je dost anti-userfriendly.
                    Oka.
                    Este jedna vec by ma zujimala: poprosil by som vysvetlit, ako pouzivat funkciu Disk Swapper. Ja idem len z ADF, a o tejto funkciu tusim len to, ze sa tam daju nahadzat jednotlive diskety,ktore potom budu namapovane pod istymi klavesami na pc klavesnici....
                    Postupoval som pri konfiguracii WinUAE podla tunajsieho navodu. Autor tam uvadza, ze tuto funkciu tiez nevie ovladat. Ale je to navod z pomerne starej verzie, takze predpokladam, ze sa tu najde nejaky odbornik, ktory mi pomoze : ) /ten navod by sa uz mohol aj aktualizovat k najnovsej verzii WinUAE, su tam pomerne velke rozdiely oproti najnovsej verzii, a tiez mi dalo celkom zabrat to cele rozchodit.../

                    Komentovat


                      #11
                      O: Aky joypad - vyber, rada

                      Autor naštěstí na funkci disk swapperu přišel. Jak píšeš, WinUAE je nezvykle user-unfriendly. V okně s disk swapperem nasázíš všechny diskety co chceš a za jejich názvem, v pravé části okna kde vidíš nasázené ADF - klikneš - a hle! Nacpe se ti to do volné mechaniky. Nemám teď WinUAE nainstalované na pracovním počítači, takže neudělám screenshot, ale na to už teď přijdeš.

                      O klávesové zkratce ale nevím vůbec, tu bych ale čekal v dokumentaci. Já dycky zmáčknu F12, klikáním vedle názvu ADF nastavím, v jaké mechanice která disketa bude a je to.
                      Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                      Komentovat


                        #12
                        O: Aky joypad - vyber, rada

                        Dave, dik. Nejak si s tym uz svojpomocne poradim. Nieco som si dohladal na nete ale este som nemal cas podrobnejsie funkciu Disk Swapperu odskumat. Skratky pri vypytani diskety by mali byt END+number. Ale mimo numerickeho bloku pc klavesnice. Uvidim, az sa k tomu casovo dostanem...

                        Komentovat

                        Zpracovávám...
                        X