Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Fúria S628 (Turbokarta pre A600)

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    nech je CPU aj zo Srotu alebo Smeti hlavne ze to pojde
    WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

    Komentovat


      Mne to pride take usmevne, pretoze, tie dosky kde by mal chodit akoze CPU z repasu, su ovela starsie takmer 20 rokov (su starsie ako tie CPU o ktorych sa bavime). Pritom prave tie dosky su najhaklivejsie a je tam najviac faktorov preco skor zahuci ako nejake CPU z druhej ruky. BTW Blizzard 1240 ma MC68040RC40 a ten je tiez uz pouzivany z ineho zariadenia. Vsetky XC68060 co sa valaju eBay su uz vybrane z nejakej ustredne a bezia, 80% ludi si ich kupuje na upgrade bez obav. Mam niekolko mrtvich turbokariet, na vsetky su CPU v poriadku, odprazena je logika. Opravil som tucty A1200, jeden krat, som menil CPU aj to pretoze bol len tepelne nestabilny.
      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
      Furiatune homepage

      Komentovat


        Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
        Chapem a akceptujem tvoj nazor a s casti suhlasim s tebou. Ale, kto sa boji nesmie ist do lesa! Ja zase nemozem takto uvazovat, keby som takto fungoval, nebola by ani Furia
        na furii pouzivas vsetko veci ktore su "nove" a budu dlho podporovane.

        Navyse bavyme sa o rieseni ktore ma byt lahko reprodukovatelne. A suciastky "bezne" dostupne. A to bohuzial o 68020 CPU neplati. A je to skoda.

        IMAO taky 68SEC000 tu bude aj v case ked 68HC000 uz robit nebudu. Takze aktualen si myslim ze napat tymu natamy na soft CPU je jedina cesta ktorou sa mozu akceleratory do klasickych amig uberat. Bohuzial je to nieco co je aktualen nad moznosti vecsini z nas.

        Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
        Mne to pride take usmevne, pretoze, tie dosky kde by mal chodit akoze CPU z repasu, su ovela starsie takmer 20 rokov (su starsie ako tie CPU o ktorych sa bavime). Pritom prave tie dosky su najhaklivejsie a je tam najviac faktorov preco skor zahuci ako nejake CPU z druhej ruky. BTW Blizzard 1240 ma MC68040RC40 a ten je tiez uz pouzivany z ineho zariadenia. Vsetky XC68060 co sa valaju eBay su uz vybrane z nejakej ustredne a bezia, 80% ludi si ich kupuje na upgrade bez obav. Mam niekolko mrtvich turbokariet, na vsetky su CPU v poriadku, odprazena je logika. Opravil som tucty A1200, jeden krat, som menil CPU aj to pretoze bol len tepelne nestabilny.
        IMAO: najvacsia sanca na odvalenie je pri prepajkovani (teplota nutna na bezpecne odpajkovanie moze byt vyssia ako ta z ktorou sa pocitalo pri pajkovani). Napr CPU ktore sa nevypajkovali ale boly len vybrete z petice je mensia sanca na poskodenie (pri rovnako bezpecnom spravani sa k suciastke)<p>A este jedna vec. SMD suciastky pri vyrobe lubia prilepit k plosaku. co moze totalne znemoznit odpajkovanie suciastky (osobna skusenost)

        Komentovat


          soft CPU - to uz radsej PC WINUAE

          ale s tym CPU mas pravdu, dostupnost bude coraz mensia, ale zase si nemyslim, ze by tol problem dnesnej doby - potom bude zase iny CPU ...... ktovi kde budu nase Amigy za 5 rokov .....
          WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

          Komentovat


            Preco Soft CPU ma vyhodu v krasnej kustomizacii. Mas jednu kartu a podla potreby to bude 68000 az PPC v pozadovanej rychlosti.

            A urcite to bude na pocit lepsie ako UAE.

            Komentovat


              Ano, do buducna je to jedina moznost
              Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
              Furiatune homepage

              Komentovat


                Já mám zkušenost, že konkrétně x68 cpu vydrží jak kráva, mám na mysli především amortizaci, a také si vem, že Jens udělá sérii turbín a konec nebude je vyrábět nafurt, takže vyprodukovat sérii 30-40 turbín s 020 nevidím nijak dramaticky, po turbínách se zapráší, získá se zkušenost, dobrá pověst v komunitě a dobrý pocit, nikdo se tím přece nechce živit v dnešní době laciných ťin-ťonů....
                Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

                Komentovat


                  Nezabudaj ze jeden negativny ohlas je viac ako 100 pozityvnich. Takze ak sa niekomu pokazi turbina a ja mu to nebudem mat zaco vymenit tak ma povlaci po vsetkich amiga forach ....

                  A zato to nikomu nestoji. Jans tiez nepreda vsetky turbiny. cast si necha na vymenu a to co ostane po "zarucnej" dobe popusta cez ebay a spol. Inak by bol ini blbec.

                  Komentovat


                    Update

                    Na podnet zz_indiga a nasich severnych susedov, som viac optimalizoval jadro Furie a prekopanim sa mi podarilo zvysit vykon o dalsich 38% pri zachovani taktu procesora. Prikladam aktualne foto



                    Vsimnite si kde je A1200
                    Naposledy upravil Boboo; 13.01.2011, 19:12:41.
                    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                    Furiatune homepage

                    Komentovat


                      Tak tohle je brutální....
                      Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

                      Komentovat


                        Ak by Furia bola taktovana a optimalizovana na 40MHz dostanem sa na vykona A3000 1:1

                        Aktualne provnanie v grafikych testoch podla AIBB Furia vs. A3000 (ECS cipset)

                        A3000 - Write Pixel: 3.48
                        Furia - Write Pixel: 2.89

                        A3000 - Elipse Test: 2.34
                        Furia - Elipse Test: 2.30

                        A3000 - TGText: 1.94
                        Furia - TGText: 2.05

                        A3000 - Line Test: 1.08
                        Furia - Line Test: 1.26

                        Ako vidiet v urcitych GFX operacia Furia predci A3000 Velky rozdiel nebude ani pri ACA 630
                        Naposledy upravil Boboo; 13.01.2011, 20:10:31.
                        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                        Furiatune homepage

                        Komentovat


                          Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
                          ... Vsimnite si kde je A1200
                          V prdely?

                          Typujem ze si prekopal to generovanie DTACK

                          Komentovat


                            Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
                            Ak by Furia bola taktovana a optimalizovana na 40MHz dostanem sa na vykona A3000 1:1
                            len tie instrukcie 68030 budu chybat

                            Komentovat


                              Autorem citovaného textu je zz_indigo Přejít na původní příspěvek
                              V prdely?

                              Typujem ze si prekopal to generovanie DTACK
                              No bol som vyhecovany WinUAE, pretoze som si myslel, ze vypisuje bludy. Skusil som si emulovat A600 na 28MHz s fastkou. Stale ma to sralo, ze ako je to mozne, ze ten vykon je upne inde, potom si ma nabrnkol na _DTACK ktori bude generovat FastRAM nezavisle od logiky Furie, a hopa je to tam!!! Diky!!!
                              Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                              Furiatune homepage

                              Komentovat


                                No nevím,co na to říct...seš dost dobrej!Tohle by asi s původním syndicátem made by Amiga dobře zacloumalo!

                                Jak je možný,seš na to sám a vyprodukuješ upgrade,který asi tak trochu degraduje vývoj Amiga řady...

                                To fakt nechápu,jestli je to jen logika,tak kurva co tam Ti vývojáři vlastně dělali???

                                No chtěl bych je vidět...na tý konferenci,jako tak sem vám to přijel ukázat jak se to dělá...HAHA
                                A500,A600,A1200,věž a pak?POBLIJU PC!!!BLE...FUJ...BLEBLEBLE ÍT´ÁCI sou ŠIT´ÁCI...hihihi.ATARI NA KARI!!!
                                WHDload reg.Oldrick.lha

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X