Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Fúria S628 (Turbokarta pre A600)

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    A muj osobni nazor je, ze veskere aktivity i dobre minene by mely byt v prvni rade odsouhlasene autorem.

    Komentovat


      Autorem citovaného textu je uunek Přejít na původní příspěvek
      Ja osobne se priklanim k reklame a WOW teprve v okamziku az mam hotovo a vim, ze se nic nepos..e, kolik to bude stat a kolik kusu jsem ochoten vyrobit. Tim nechci rict, ze to nedopadne, ale radeji praci v klidu, nez pod tlakem s 50 maili denne.
      Zase, ked viem, ze ludia prejavuju zaujem, dozaduju sa informacii su nadseny z mojej prace, je to pre mna povzbudive a tesim ma, ze moja praca ma zmysel. To, ze sa projekt dostava viac do povedomia, nie je na skodu, tak isto postupoval aj Dennis pri Minimigu. Je pravda, ze tlak zacina stupat, ale na to mam tiez recept mozem sa odmlcat na nejaky cas, horsie je ked ten tlak je doma, kto ma rodinu vie o com hovorim. Tu je najdolezitejsie domaca pohoda a pochopenie partnera, co nie je vzdy easy. Nastastie tych negativny impulzov nie az tak vela
      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
      Furiatune homepage

      Komentovat


        Je pravda, ze nekteri lide podavaji nejlepsi vykony pod tlakem ... Mozna by se zrodila i A5000...

        Komentovat


          Boboo & zz_indigo:
          som rad, ze aj v malom Ceskoslovensku sa najdu sikovni ludia ako vy, ktori dokazu a su ochotni aj v dnesnom komercnom a konzumnom svete vyvijat pre nase oblubene retro-stroje vacsinou nerozumiem tomu, co pisete ohladom vyvoja turbokarty, ale som presvedceny, ze vysledny efekt bude stat za to!

          drzim Vam palce a hlavne majte pohodu neviem inac prispiet, tak som Ti Boboo tukol aspon na Donate
          Commodore 64I, 64II | Commodore SX-64 | Commodore 128, 128D | Amiga 500 | Amiga 600 | Amiga 2000 68030 | Amiga 1200+Blizzard 1230 IV | Amiga 1200 E/BOX+Blizzard 1240 | Amiga 4000 040/25 | Amiga CD32 | Commodore CDTV | Atari 800XL, 800XE | Atari 130XE | Atari 1040STe | Apple Power Macintosh 9600, G3

          Komentovat


            Poslal jsem nějaký drobný na donate, vím, žádnej vejvar, ale teď jsem teprve začal trochu makat...
            Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

            Komentovat


              Update

              Pre lepsiu stabilitu som asynchronnu zbernicu CPU signalov upravil cez "Latch". To vsak si vyziadalo urcitu dan, pretoze GAL20V8 ma obmedzeny pocet makrobuniek. Jedina cesta bola poprehadzovat vystupne piny tak aby sa jadro dalo kompilovat. Tento zasah si vyzaduje upravit aj dosku PCB, kde sa musia potrebne zmeny zohladnit. Pozitivum je, ze dosky som este nedal vyrobit. Je to vec s ktorou som neratal, do buducna sa chystam prejst na Xilinx XC9572, kde nebudem muset riesit taketo patalie. Furia uz bude dokoncena na baze Lattice GAL20V8.
              Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
              Furiatune homepage

              Komentovat


                Cital som to dva razy a neviem z toho zhola nic
                "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                Komentovat


                  Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                  Cital som to dva razy a neviem z toho zhola nic
                  Latch vo volnom preklade, zamok - zapadka. Cize signali vedeny od 28MHz CPU do A600 su filtrovane cez zamok, ten sa stara aby signal bol presne zarovnany na frekvenciu 7MHz. Tym sa docieli uplna harmonia HW Amigi a novym CPU. Pred tym som tom riesenie iba z casti, teraz je to Full Latch!

                  A teraz preco som to musel prekopat, ten zamok ma nejaky logicky sled (matematicka definicia) a na kazdy signal musi byt osve aplikovany. Kolko signalov tolko Latch-ov, len ten obvod kde to ma byt vsetko napchate, ma obmedzenu kapacitu a tak vznikol pruser! Tazko napchat somara do kufra, ale za urcitych okolnosti sa to da! V mojom pripade tak, ze kod nanovo prepisem s tym, ze zamenim aj piny na puzdre (Musim sa zariadit tak co mi obvod dovoli). Aby som mohol zostat pri tom obvode co som si zvolil.

                  Do buducna si budem musiet lepsie zvazit ake obvody budem pouzivat, asi Xilinx XC9572.
                  Hadam som to uz lepsie vysvetlil aj pre laikov

                  BTW: Mohol som sa na to vykaslat, ale Furia by sa mohla spravat tak ako Apollo - leti na hubu kedy sa mu zachce, pretoze ten timing je dobre dok*rveny.
                  Naposledy upravil Boboo; 17.02.2011, 17:12:14.
                  Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                  Furiatune homepage

                  Komentovat


                    Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                    Cital som to dva razy a neviem z toho zhola nic
                    V reci tvojho kmena: Boboo ma problemy ale nasiel riesenie. A tiez nastastie este nedal robit plosaky, treba ich prerobit. Nabuduce pouzije lepsie obvody.

                    V skratke. vydanie sa omeska.

                    Komentovat


                      Boboo: IMAO nepomohol si mu

                      Komentovat


                        Já to chápu, já to chápu, je to jasný! Jenom mi řekni, co je to ten fant!

                        Každopádně - když se rozhodí synchronizace 28 MHz Fúrie a 7 MHz 68000 Motoroly, tak to nutně musí dělat bordel. Takže zámek to jistí - tak to chápu já.
                        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                        Komentovat


                          O: Fúria S628 (Turbokarta pre a A600)

                          dosla mi zasielka z Honkongu: HEC!

                          Uz mi len drzte palce nech v navrhu nebude nejaka chyba a bude sa to dat dotiahnut do zdarneho konca
                          Přiložené soubory

                          Komentovat


                            O: Fúria S628 (Turbokarta pre a A600)

                            Autorem citovaného textu je zz_indigo Přejít na původní příspěvek
                            dosla mi zasielka z Honkongu: HEC!

                            Uz mi len drzte palce nech v navrhu nebude nejaka chyba a bude sa to dat dotiahnut do zdarneho konca

                            Drzim drzim! Vidim, ze si tu dosku prekopal a prestaval na DRAM Mam otazku ake si dal parametre na VIAs? Premier prekovania a Drill v mil.? Dufam, ze po Sviatkoch budem moct aj ja poslat dosky do vyroby
                            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                            Furiatune homepage

                            Komentovat


                              O: Fúria S628 (Turbokarta pre a A600)

                              musel som prekopat. Typek od ktoreho som na ebay kupil CPLD zistil ze su to ine. A mal som moznost vziat tie ine za rovnaku cenu alebo zas zhanat kym sa ovjhavia za slusnu cenu. A kedze mi ponukol namiest 5ks CPLD z 64 makrobunkamy 8ks CPLD zo 128 Makrobunkamy nebolo ocom rozmyslat.

                              A kedze viem ze rusi dostali ten svoj DRAM kontroler do CPLD z 32 makrobunkamy (aj z takym skoro spravnym autokonfigom) nebolo ocom rozmyslat. A vdaka velkemu mnozstvu IO pinou som nepotreboval ani dalsie externe suciastky.

                              Akurat som si to trosku zle odmeral a dve nozicky oscilatoru su tak ze koncia nad 8375 v A600. Ale kedze mam obojstanny plosak z prekovovanim je to lahko riesitelne.

                              K plosaku: vias su robene 0.3mm.

                              No a celkovo mam celkovo 10ks plosakou (Jeden som znicil lebo to mam tak tesne ze nieje mozne najprv dat peticu na amiga cpu a az potom CPLD. Ale neva aj tak bol nadpocetny)

                              Komentovat


                                O: Fúria S628 (Turbokarta pre a A600)

                                Nevidim JTAG, ako budes download-ovat FW?

                                Doska Furie bolai 3x optimalizovana, nakoniec vznikol dostatocny priestor aj na 3.3V stabilizator do buducna
                                ak by som pouzil SRAM napajane 3.3V tie su lacnejsie. Ja som si zavaril tym SmartBUS-om (MiniZorroII) navrh dosky mi to skomplikovalo, ale nevadi je tam! Pomocou neho mozene dalej natiahnut FastRAM o dalsich 8MB.
                                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                                Furiatune homepage

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X