Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Fúria S628 (Turbokarta pre A600)

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    O: Fúria S628 (Turbokarta pre a A600)

    Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
    Budem pesimista, nema to zmyslel, lebo doba je taka, ze ked sa nieco vymysli, vyrobi a da na trh kazdy mrmle ake je to drahe... A teraz si to zratajme, ak chcem do A500 kartu tak treba navrhnut akcelerator ak tak uz 020kou, nejaka ta Fastka a samozrejme IDE radic. Pri optimalnej cene sa dostaneme niekde +- 200,- EUR do niecoho co kazdy ma jebnute na skrini a zapte to na vianoce.

    Jens na fore sa nechal pocut, ze urobi A500 ACA radu, bude ale na 020, kapacita FastRAM neznama (alebo mi to uslo) a radic bude prebrany od Finskeho vyvojara IDE68k je to implatovany IDE radic A600 do Xilinx XC9572XL
    Dovolim si nesuhlasit minimalne s procesorom. S tou 020 si mi to uz spominal. Ale pytam sa, a naco ? Ked 68000 staci pre A600 (uvedomujem si ze soft ktory vyzaduje 020 nepobezi) tak preco do starsej valit 020 ?? Fast ram ma kazda turbokarta (samozrejme aj tie vase), tak chyba uz "len" radic disku. Ako si pisal, ten je vymysleny. Nechcem to hnat na hranu, ale podla mna A500 najviac chyba prave len radic IDE. Rozsirit pamat problem nie je (chip aj fast), staci v uvodzovkach zrychlit procesor na dvoj az trojnasobok. To je vsetko.
    A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

    Komentovat


      O: Fúria S628 (Turbokarta pre a A600)

      Autorem citovaného textu je zz_indigo Přejít na původní příspěvek
      vybral si si zly spartan3 letmmy pohlad do dokumentacie to potvrdzuje. podporovane FPGA
      Spartan-II: ALL
      Spartan-IIE: ALL
      Spartan-3: XC3S50 - XC3S1500
      Spartan-3E: ALL
      Spartan-3A: ALL
      Virtex-E: XCV50E - XCV600E
      Virtex-II: XC2V40 - XC2V600
      Virtex-II Pro: XC2VP2 - XC2VP7
      Virtex-4: LX: XC4VLX15, XC4VLX25, XC4VSX25, XC4VFX12
      Ty si snat jasnovidec, ako vies aky som vybral? Moj Web-Pack nie je registrovany, tam je problem, sam si ziadal licencny kluc.
      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
      Furiatune homepage

      Komentovat


        O: Fúria S628 (Turbokarta pre a A600)

        niesom jasnovidec ale to je jedno z najlogickejsich vysvetleni.

        Komentovat


          O: Fúria S628 (Turbokarta pre a A600)

          V poslednom case sa na A600 roztrhlo vreco Akcceleratorov, aspon co sledujem Dnes rano som obdrzal mail od priatela z byvalej Juhoslavie. Pripajam video, ktore naznacuje vyvoj dalsej turbokarty, ale uz na emulovanom CPU cez FPGA Altera. Samotne jadro je uz spominane TG68 (VHDL), takze drzim palce konecneho zdaru!

          First Amiga 600 FPGA accelerator more info at www.majsta.comI have not stated the names of people for reasons that someone realizes that they directly partic...
          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
          Furiatune homepage

          Komentovat


            O: Fúria S628 (Turbokarta pre a A600)

            V současné době by se asi dalo prorazit s fastram+ide(cf) do A500 v takových rozměrech aby to šlapalo i v CDTV. Ale bude to chtít předběhnout Jensovu ACA 520.
            www.oldcomp.cz
            party.oldcomp.cz

            Komentovat


              O: Fúria S628 (Turbokarta pre a A600)

              Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
              V současné době by se asi dalo prorazit s fastram+ide(cf) do A500 v takových rozměrech aby to šlapalo i v CDTV. Ale bude to chtít předběhnout Jensovu ACA 520.
              Podla toho co som cital, Jens ma v umysle urobit pre A500 rozhranie 32bit-BUS zbernicu, na ktoru mozes zapojit lubovolnu turbokartu pre A1200 okrem Apolla. Takze racej by som vyckal, ako sa to vyvrby
              Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
              Furiatune homepage

              Komentovat


                O: Fúria S628 (Turbokarta pre a A600)

                A nebolo by rychlejsie si spravyt redukciu na cpu (DIL-> PLCC) a na ten PLCC CPU pripojit akcelerator z A600?

                Myslim ze by to bolo rychlejsie ako cakat kym Jens spravy ten cpu slot.

                Komentovat


                  O: Fúria S628 (Turbokarta pre a A600)

                  Autorem citovaného textu je zz_indigo Přejít na původní příspěvek
                  A nebolo by rychlejsie si spravyt redukciu na cpu (DIL-> PLCC) a na ten PLCC CPU pripojit akcelerator z A600?

                  Myslim ze by to bolo rychlejsie ako cakat kym Jens spravy ten cpu slot.
                  A co si s tym pomozes? Pokial viem ACA630, Furia ani ostatne nerataju z "Peripherial Control", sam Jens sa o tomto zmienoval, pretoze je to vseko v GAYLE, ale myslim, ale to sme uz rozoberali Vdaka tomu, ze A600 nevyuziva _VMA, _VPA a E, som mohol navrhnut Furiu z 68SEC000.
                  Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                  Furiatune homepage

                  Komentovat


                    O: Fúria S628 (Turbokarta pre a A600)

                    Na cistu A500 by to malo stacit.

                    Komentovat


                      O: Fúria S628 (Turbokarta pre a A600)

                      Já se také přikláním k Mrafovu názoru. Ostatně pro CDTV nějaké dostupná turbína žalostně chybí. Furia by na to byla ideální - už jsme to s Mrafem probírali. Mimochodem velice se mi líbí (a nevím, zda to byl záměr), že když se nepřidá oněch 512kB do systému, veškeré ikony a grafika se putají do Fast Ram - celá Chipka hezky zůstává pro potřeby uživatele a není ani tím pádem problém otevřít adresář s hóódně soubory!

                      Komentovat


                        O: Fúria S628 (Turbokarta pre a A600)

                        Na Furii je celkovo 2MB FastRAM, s toho 1,5MB vyuziva adresovanie SlowFast, v skutocnosti je to prava FastRAM. SW sa pripaja dalsich 512Kb RAM.

                        Rychlost harddisku pri FastFileSystem je cca 1,6MB a pri PFS3 az 1,9MB (GAL20V8 7ns, pri UltraCore, momentalne v Beta verzii)
                        Podla AIBB pristup do FastRAM prectavuje az 4,92MB /s

                        Uz vela ludi ma lamalo, aby som Furiu prestaval aj na A500 spolu s IDE radicom, zatial neviem zaujat k tomu postoj, lebo mam ine plany. Momentalne by som sa chcel vrhnut na pridavnu FastRAM na Furiu 4MB alebo 8MB, ta by sa mala pripojit na SmartBUS.
                        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                        Furiatune homepage

                        Komentovat


                          O: Fúria S628 (Turbokarta pre a A600)

                          Mam jednu otazku, kto by mal zaujem len statisticky sa chcem informovat, zatial sa nebudeme bavit o cene i ked ta rozhoduje. Nepotrebujem vediet konkretne mena, ale pocet zaujemcom, aby som vedel kolko materialu mam zhruba zabezpecit.
                          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                          Furiatune homepage

                          Komentovat


                            O: Fúria S628 (Turbokarta pre a A600)

                            Naposledy, co sme sa bavili, tak bol tusim zaujem tak cca 15-20 kusov.
                            A1200/KS3.1/34MB/030/50MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION/A1200/KS3.1/66MB/060/66MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION MK2/WHDLOAD REG/

                            Komentovat


                              O: Fúria S628 (Turbokarta pre a A600)

                              Realny zaujem sa zisti najlahsie tak, ze clovek je ochotny poslat zalohu. Ked budes mat kartu odladenu, hrubu predstavu o cene tak jednoducho vyzves potencionalnych zaujemcov, nech zlozia zalohu. A hned si v obraze !
                              A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                              Komentovat


                                O: Fúria S628 (Turbokarta pre a A600)

                                Tak na slovensku 3ks hotove a 1 stavebnica...
                                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                                Furiatune homepage

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X