Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

A600 Úplný začátečník

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    A600 Úplný začátečník

    Dobrý den kdysi dávno jako dítě jsem vlastnil A500+ Jen tak se zvědavosti jsem si koupil Amigu 600 Potřeboval bych se zeptat co dál za prvé už sem zapomněl klávesovou zkratku pro restart Amigy, abych ji nemusel vypnout a zapnout Dále jak zjistím, co mám vlastně za verzi a kde Chtěl bych jí osadit HDD. A jedna maličkost na A500+ jsem hrával hru Moonstone a na A600mě nejde spustit a chce po mě jakousi pomět proč? Nějak sem si myslel že a 600 je typově výše?

    #2
    a) Ctrl + levá Amiga + Pravá Amiga
    b) verze ROM je na boot screeně (tam, kde tě to žádá o disketu)
    c) Moonstone jsem teď netestoval, ale zřejmě tam půjde o bogo (slow) Ram, která se dává u A500 do trapdooru a díky ní máš 512kB Chip a 512kB Fast. V A600 je standardně jen 1MB Chip, čili hře může chybět právě Fastka. Jdu se na to podívat, abych tu neplácal kraviny.

    edit: tak tu mám dvě verze moonstone - fixAGA, která však běží jen na 2MB Chip a pak s crackem od SKR - a ta se skutečně nechce rozeběhnout na A600.
    Naposledy upravil MisticJoe; 09.11.2010, 13:19:32.

    Komentovat


      #3
      Reset - Ctrl+LAmiga+RAmiga
      Hdd - použij tento návod, nebo tady
      Paměť - no může po tobě chtít více paměti než 1MB, který je v základu a já nevím kolik tam máš.
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #4
        Moonstone by neměla chtít víc než mega paměti, je z roku 1991.
        "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

        Komentovat


          #5
          U SKR verze je vítězem KickStart 1.3 bez ohledu na dělení Ram. Ovšem mám podezření, že je to díky tomu virus killeru v bootu, který na vyšší verzi KS neběhá.

          edit: je to tak. Čili jsem tu verzi fixnul a tady máš Zbývající diskety hádám vedeš.
          Přiložené soubory
          Naposledy upravil MisticJoe; 09.11.2010, 13:39:23.

          Komentovat


            #6
            Další věc je, že co běhá na jedné amize, nemusí běhat na jiné, a to i stejného typu. Kamarád měl A600 a jeho diskety s Alien Breedem na mojí A600 vytrvale házely Software Failure, i když jemu to fungovalo bez potíží.

            Jeden z důvodů, proč platí o Commodore heslo z ROMky: "We made Amiga, they fucked it".
            Naposledy upravil Predseda; 09.11.2010, 13:37:09.
            "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

            Komentovat


              #7
              Díky restart proběhl úspěšně Takže na hlavní obrazovce to píše 2.0 Roms (37.300) Což je asi ta první verze? Sčím začít abych s toho udělal kvalitnější stroj? A jde koupit zdroj či předělat PC zdroj tento už toho má hodně za sebou díky

              Komentovat


                #8
                37.300 je dostatečný, umožňuje připojit harddisk (respektive CF kartu) a nechci slyšet o tom, že má omezení kapacity! To je urban legend a z vlastní zkušenosti tahle ROMka funguje i s většími disky. Co konkrétně je se zdrojem špatně? Pokud je jenom ošklivý (odřeny apod), tak to neřeš.
                "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                Komentovat


                  #9
                  A CFku zásadně připravujeme kde? Pod WinUAE! Ušetříme si tím co? Spustu času. A budeme z toho mít radost? Moc ne, protože na A600 s 1MB Chip půlku her stejně budeme spouštět stylem "early startup - boot with no ss - drtíme cli a modlíme se"... Zaměř se na rozšíření RAM alespoň na 2MB (ovšem doporučuju spíš zakoupit přicházející turbokarty).

                  Komentovat


                    #10
                    To je svatá pravda. Ale druhý MB chip RAM je opravdu užitečný. Teda abych to osvětlil, pokud si opravdu už nic nepamatuješ: Amiga 600 má standardně pamět 1MB, které se říká CHIP RAM. Zespodu má dvířka, kam jde nacvaknout paměťový modul, který jí rozšíří o další 1MB CHIP RAM. Tím se Amiga sice vůbec nezrychlí, na druhou stranu ovšem umožní lepší práci s harddiskem. Protože pokud budeš mít nějaké hry na HDD a nabootuješ Amigu do Workbenche (systému), ten ti spoustu paměti užere a najednou zjistíš, že Ti z 1MB zbývá třeba 700kB paměti a už nespustíš spoustu her.

                    Pak ještě existuje tak zvaná FAST RAM (nebo FAST MEM), která Amigu zrychlí dost, ale pro A600 jí standardně neseženeš. Oproti CHIP RAM má omezení to, že do ní nepřistupují grafické a zvukové čipy Amigy přímo, tudíž v ní třeba nejde mít uloženou grafiku hry. Zjednodušeně - je dobrá pro data při práci v systému. Pokud budeš chtít vědět víc, tak Ti to tu určitě vysvětlíme.

                    No a pak je ještě SLOW MEM, to je něco mezi. Na A600 se vyskytuje ve formě karty, která se strká do PCMCIA slotu na levé straně počítače. Princip Ti vysvětlí Boboo.
                    Naposledy upravil Predseda; 09.11.2010, 14:21:19.
                    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                    Komentovat


                      #11
                      Ladit A600 je komplikovane. Na zacatku to vypada levne, nekdo to mel, tak si ji znova koupi, ale neni s tim uz takova zabava. ja bych doporucoval spis:

                      1) Hral bych na tom z disket par her, ktere se mi libili, z disku s holou A600 toho moc delat nejde. Pokud budou nove turbokarty, tak je nutne ji koupit, do tedka byly extremne vzacne, ale snad ze to zmeni.

                      2) S holou A1200 toho jde delat vic, nemluve o AGA hrach. Bez turbokarty to take neni nic moc, ale je mnohem pouzitelnejsi nez hola A600.

                      Komentovat


                        #12
                        Čímž Doda ovšem samozřejmě nechtěl říct, že A600 je k ničemu, poáč by si koledoval

                        Ale A1200 je opravdu asi ze všech Amig nejzábavnější.
                        "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                        Komentovat


                          #13
                          No hrál sem asi hodinu a pak to kleklo, když zapnu a vypnu zdroj, tak to jen zasvítí a hned zhasne. Když tomu dám 10 minutek, tak to zase vesele jede: D Přicházející turbokarty? Určitě bych dokoupil ram a asi aji koupil ROM 3.1 Bohužel jsem měl amigu jako dítě takže jediné co si pamatuji byla naprostá hratelnost všech her a nervy jestli se to spustí

                          Komentovat


                            #14
                            To rict fakt nechci, A600 je fajn, ale jeste pred nedavnem byly vyhledy na nejakou turbinu nebo rozsireni RAM dost nulove a bez toho je A600 sotva pouzitelna. Navic tam hodne her z WHD stejne nejede.
                            Naposledy upravil Doda; 09.11.2010, 15:57:18.

                            Komentovat


                              #15
                              Tak super Po hodině hraní začal zdroj zrnět a obraz na amize začal blikat, tak sem to hned vypnul a po chvíli zapnul. A nenaběhlo nic Bliká žlutý obraz, který se po chvíli zmizí a následně oběví. kontrolka Power nesvítí plynule, ale také bliká, nevíte, co se mohlo podělat?

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X