Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

A600 Úplný začátečník

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #46
    Myslím že ne, musí to být statická paměť (SRAM).
    Naposledy upravil Predseda; 14.11.2010, 12:50:29.
    "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

    Komentovat


      #47
      Něco jako tohle, ale ta cena je teda síla

      "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

      Komentovat


        #48
        Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
        Něco jako tohle, ale ta cena je teda síla

        http://www.sccssurvey.co.uk/product/show/261
        Tak to je síla! Celkem začínám uvažovat že tu A600 prodám A koupím A1200 na kterou je vše levnější

        Komentovat


          #49
          Chlapi potřebuji poradit, jak předělat PC zdroj na Amigu mám starý ATX a vygugloval sem si schéma zapojení


          Jen mě není vše jasné z elektronikou si nerozumím ale přepájet to dovedu jen potřebuji poradit. Vyfotil sem ten PC zdroj vevnitř a +12 je tam jasně označeno žlutý kablík +5 také červený kablík -12 modrý kablík to je jasný aji mě dále na schématu je 2-GND což nevím co je asi zemnění a 4-NC což vůbec netuším na zdroji je halda černých kablíku které nemají označení a pak oranžový kde je PG a bílí kde je -5 Kam tedy zapojit zbylé 2 kable 2-GND a 4-NC? Díky moc
          [IMG]file:///H:/Documents%20and%20Settings/HOME/Plocha/S5009125.JPG[/IMG]
          [IMG]file:///H:/Documents%20and%20Settings/HOME/Plocha/S5009123.JPG[/IMG]
          Přiložené soubory

          Komentovat


            #50
            A ještě jeden problém když jsem vykuchal kablík ze starého zdroje není na desce, ke které je připájen označení kam který kablík na konci vede. Čili je tam 5 kablíků, které jdou v pořadí žlutý červený černý hnědý a bílý. Snad ten žlutý by měl být asi zem. ale nechci rozkuchat koncovku, která de do amigy abych to zjistil nemáte stím někdo zkušenosti?
            Přiložené soubory

            Komentovat


              #51
              Musí to být SRAM. Doporučuju ebay, protože jinde se ta karta rozumně sehnat nedá. Na aukru jsem jí viděl snad jednou, a nová stojí nehorázný peníze. A je to opravdu tak, jak píšeš, A1200 je mnohem levnější, A600 vyjde kurevsky draho Já si tim všim prošel cca před půl rokem, kdy jsem koupil A600 jako svojí první Amigu a pak jen platil a platil ) Ale pořád mi šestikule přijde hrozně sympatická... takže i na tu turbínu a scandoubler asi časem dojde. Když si to ovšem spočítám, vychází vybavená A600 cenově stejně, jako nový PC i s monitorem )
              high-voltage.cz, retropolis.cz, doshaven.eu
              Amiga 600, ACA630/25, Indivison ECS, 4GB CF HDD

              Komentovat


                #52
                Autorem citovaného textu je Lukyn Přejít na původní příspěvek
                Chlapi potřebuji poradit, jak předělat PC zdroj na Amigu mám starý ATX a vygugloval sem si schéma zapojení


                Jen mě není vše jasné z elektronikou si nerozumím ale přepájet to dovedu jen potřebuji poradit. Vyfotil sem ten PC zdroj vevnitř a +12 je tam jasně označeno žlutý kablík +5 také červený kablík -12 modrý kablík to je jasný aji mě dále na schématu je 2-GND což nevím co je asi zemnění a 4-NC což vůbec netuším na zdroji je halda černých kablíku které nemají označení a pak oranžový kde je PG a bílí kde je -5 Kam tedy zapojit zbylé 2 kable 2-GND a 4-NC? Díky moc
                [IMG]file:///H:/Documents%20and%20Settings/HOME/Plocha/S5009125.JPG[/IMG]
                [IMG]file:///H:/Documents%20and%20Settings/HOME/Plocha/S5009123.JPG[/IMG]
                Takže GND je ten černý a teď ještě co je NC ? Jak zjistím který kablík v koncovce je který mě už napadlo vytáhnu zkoušečku a propípám to ale jen potřebuji poradit co je NC

                Komentovat


                  #53
                  Autorem citovaného textu je Lukyn Přejít na původní příspěvek
                  nechci rozkuchat koncovku, která de do amigy abych to zjistil nemáte stím někdo zkušenosti?
                  TO NEMÁŠ MĚŘÁK????
                  "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                  Komentovat


                    #54
                    SRAM karta

                    Autorem citovaného textu je Lukyn Přejít na původní příspěvek
                    Tak to je síla! Celkem začínám uvažovat že tu A600 prodám A koupím A1200 na kterou je vše levnější
                    Jednu kartu maju aj na e-shope co si hodil odkaz. Ale nie je zarucene ze by ti fungovala. Odkaz:

                    - http://www.eo.cz/CP21964826-pretec-p...-card-2mb.html

                    Inak pamatovku (s fast ram) pre A1200 kupis od 500,- do 1.000,- Ck. Turbokartu s 030 od 2.000,- do 3.000,- Ck. S cenami pre A600 sa to neda porovnat. To iste aj scandoubler a aj tak stale ti budu chybat AA chipy. Proste A1200 nema pri zohladneni pomeru cena/vykon/uzitna hodnota medzi amigami ziadnu konkurenciu !
                    A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                    Komentovat


                      #55
                      Autorem citovaného textu je voodoo Přejít na původní příspěvek
                      A1200 nema pri zohladneni pomeru cena/vykon/uzitna hodnota medzi amigami ziadnu konkurenciu !
                      Každopádně. Ale naboostovaná A600 je prostě větší frajeřina, za tím si stojím
                      "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                      Komentovat


                        #56
                        A600 tuning

                        To kazdopadne, ale amigou nedotknuty uzivatel si uzije viacej zabavy za menej penazi s A1200. No po turbokartach pre A600 sa len zaprasi, o to nemam vobec strach !
                        A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                        Komentovat


                          #57
                          Bude to jak fronta na nové Favority v roce 1987. Budem spát ve spacácích před Mototechnou. Tedy před Amigakitem
                          "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                          Komentovat


                            #58
                            Autorem citovaného textu je voodoo Přejít na původní příspěvek
                            To kazdopadne, ale amigou nedotknuty uzivatel si uzije viacej zabavy za menej penazi s A1200. No po turbokartach pre A600 sa len zaprasi, o to nemam vobec strach !
                            Asi máš pravdu mám to prostě na hry a pro syna ! Aby začínal na tom na čem já Takže pokud nerozchodím tuhle A600 Což asi už ne Tak du do A1200 ale nekoupím ji kompletní pěkně si ji dovybavím a všechnu tu piplačku si pěkně zkusím

                            Komentovat

                            Zpracovávám...
                            X