Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Žlutý obraz blikající kontrolka Power

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Žlutý obraz blikající kontrolka Power

    Ahoj koupil jsem si Amigu a600 vše fungovalo v pořádku. Měl jsem zdroj z A1200 ale ten asi po hodině vypnul a nešel nahodit. Tak jsem ho vypnul chvíli počkal a zapnul. Opět vše fungovalo, až najednou začal zdroj srčet a Amiga se zapínala a vypínala rychle sem to vypnul a nechal chvíli stát. Poté sem to opět zapnul ale na obrazovce se oběvyla žlutá barva co po chvíli zhasne a opět se rozsvítí. A kontrolka power problikává. Nebotuje to disketu vůbec nic. Udělal sem si nový zdroj z PC a zkusil to spustit v domění že je vadný zdroj. Ale ejhle opět to samé zdroj z PC faká ale žlutý obraz a blikající kontrolka power nezmizely! Mám strach že jsem si Amigu užil jen krátce Kdo poradí co dále?

    #2
    Otevři amigu, odpoj disketovku, napájení i datový kabel.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    Komentovat


      #3
      Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
      Otevři amigu, odpoj disketovku, napájení i datový kabel.
      Takže odpojeno a nic ještě jsem zkusil aji klávesnici a pořád žlutý obraz a problikávající kontrolka power
      A ještě dodám, že po odpojení disketovky a po jejím znovu připojení Začala svítit aji led disketovky nepřetržitě ta neproblikává.
      Přiložené soubory
      Naposledy upravil Lukyn; 14.11.2010, 21:11:12.

      Komentovat


        #4
        podla mna budes mat niekde skrat! asi zdroj, ten vidim home- made
        WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

        Komentovat


          #5
          Autorem citovaného textu je venox Přejít na původní příspěvek
          podla mna budes mat niekde skrat! asi zdroj, ten vidim home- made
          Je to odzkoušeno na 2 zdrojích tento jsem dnes vydrobyl a je to stejné! Začal srčet ten předchozí a od té doby to dělá tak sem sestrojil tento z nefunkčního zdroje co se mě válel ještě doma .
          Naposledy upravil Lukyn; 14.11.2010, 22:25:13.

          Komentovat


            #6
            Žlutá barva je CPU error. Pravděpodobně ti vytekly kondenzátory. Rozeber ami a koukni na desku, které kondenzátory to nepřežily a jestli vyteklý elektrolit poleptal plošné spoje. Kondíky by jsi měl cítit, když to otevřeš, smrdí po rybině. Případně naslinit prst a ochutnat, bude to slané a kyselé (zapít pivem). Jestli vytekly na desku, co nejdřív otřít a kondenzátory odpájet / vyměnit. Případně další načaté kondenzátory by měly být také poznat, budou vypouklé. Tohle udělá Amiga (i jiné elektropřístroje) když dlouho leží vypnuté a pak se náhle zapnou.
            "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

            Komentovat


              #7
              přesně tak ! důkladně prohlédnout ! celou desku
              A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                Žlutá barva je CPU error. Pravděpodobně ti vytekly kondenzátory. Rozeber ami a koukni na desku, které kondenzátory to nepřežily a jestli vyteklý elektrolit poleptal plošné spoje. Kondíky by jsi měl cítit, když to otevřeš, smrdí po rybině. Případně naslinit prst a ochutnat, bude to slané a kyselé (zapít pivem). Jestli vytekly na desku, co nejdřív otřít a kondenzátory odpájet / vyměnit. Případně další načaté kondenzátory by měly být také poznat, budou vypouklé. Tohle udělá Amiga (i jiné elektropřístroje) když dlouho leží vypnuté a pak se náhle zapnou.
                Protože moje znalost elektroniky je malá sotva vím co je kondenzátor Celé sem to nafotil a nalezl nějaké abnormalie na desce které sem vyfotil. A jeden jakoby poleptaný kousek je pod tím oválem asi kondíkem a druhý se nachází pod tv modulátorem jestli ta malá krabička ten modulátor je ale asi jo Mrkněte .
                Přiložené soubory

                Komentovat


                  #9
                  Přiložené soubory

                  Komentovat


                    #10
                    Poleptané by to bylo ze strany součástek, ne ze strany spojů. Zas ale to nemusí být okem viditelný a možná to skutečně proteklo skrz.
                    Naposledy upravil Predseda; 15.11.2010, 09:01:41.
                    "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                    Komentovat


                      #11
                      Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                      Poleptané by to bylo ze strany součástek, ne ze strany spojů. Zas ale to nemusí být okem viditelný a možná to skutečně proteklo skrz.
                      Že bych ti to poslal třeba to opravíš a pak se dohodneme

                      Komentovat


                        #12
                        No nejblize k Tobe bydli Chain. Zkus ho kontaktovat, jestli by se Ti na tu A600 nepodival.
                        I love Amiga

                        Komentovat


                          #13
                          jen blbej dotaz jak mu pošlu zprávu ?

                          Komentovat


                            #14
                            Poslal jsem Ti SZ.
                            I love Amiga

                            Komentovat


                              #15
                              zápach

                              Když už jsme u toho rybího zápachu Vždycky po zapnutí mi z desky v místě vedle tv modulátoru (na fotce) jde takový podobný zápach. Po chvíli to přestane, mám podezření na jeden z těch dvou kondenzátorů (alespoň žiju v domnění, že to krňavý stříbrný je taky kondenzátor). Na velkým černým je: 10v 1000μF (vím o co jde, abych nevypadal jako úplná lama) a na malým pod sebou: w3(s čárkou nad w)-10-25V a tady už přeci jen trochu tápu.

                              A teď dotazy:
                              1. Když Amiga funguje, mám to řešit?
                              2. Bude-li rada znít: vyměnit! je zde někdo ochoten mě nasměrovat na konkrétní součástky např.u GM?

                              Díky!
                              Přiložené soubory

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X