Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Ishar 2

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    Ishar na PC

    Autorem citovaného textu je cistehovado Přejít na původní příspěvek
    Ked uz sme pri tom, viete niekto vygrabovat grafiku z Ishar 1/2/3 (nemusia byt vsetky,s taci len niektoreho), najlepsie AGA, s bratom pracujeme na dungeone pre PC (bohuzial, na amigu nevieme programovat) a ma to byt reedited Ishar.

    Ja som sa pokusal nejakym ripperom ale neviem to velmi, nesedelo mi to farebne
    Skuste si usetrit pracu a grabnut to z PC, minimalne 2 a 3 cast boli urcite aj na PC, tak naco znasilnovat amiga verziu..
    A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

    Komentovat


      #17
      Na PC su vsetky casti, dokonca aj Crystals of Arborea.
      ???

      Komentovat


        #18
        Autorem citovaného textu je Wolfus Přejít na původní příspěvek
        Na PC su vsetky casti, dokonca aj Crystals of Arborea.
        To viem, nehovorim ze ideme robit remake Skor Ishar 4

        Komentovat


          #19
          Ja som to pochopil, reagoval som na Voodooho s tym ze tam su aj tie starsie casti.
          ???

          Komentovat


            #20
            Autorem citovaného textu je voodoo Přejít na původní příspěvek
            Skuste si usetrit pracu a grabnut to z PC, minimalne 2 a 3 cast boli urcite aj na PC, tak naco znasilnovat amiga verziu..
            Nikdy neklesnu tak nizko abych hry, které mohu smažit na Amči hrál na pecce. Taky proč, že? Navíc se mi hry jako Ishar nabo DM2 zdají na PC graficky takové nějaké rozplzlé (páč jsou 640*480 a ne 640*256). Zkrátka mému oku víc lahodí Amiga verze a tak to bude navždy...

            BTW ani winUAE jsem v životě nevyzkoušel ani nevyzkouším
            Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

            Komentovat


              #21
              Hmm

              Pisal ze chce grabnut grafiku z Ishara lebo s brachom robia remake na PC. Tak naco sa trapit s grafikou z amigy (ktora mala menej farieb ako na pc) a srat sa s konverziou ked si moze tu grafiku stiahnut z PC verzie. Ale ak sa chce hrat s paletou, tak mu zelam prijemnu zabavu
              A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

              Komentovat


                #22
                Tak ono Einsweler si s tou paletou také pohrál, tak proč ne kolega, že jo..
                Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

                Komentovat


                  #23
                  Autorem citovaného textu je voodoo Přejít na původní příspěvek
                  Pisal ze chce grabnut grafiku z Ishara lebo s brachom robia remake na PC. Tak naco sa trapit s grafikou z amigy (ktora mala menej farieb ako na pc) a srat sa s konverziou ked si moze tu grafiku stiahnut z PC verzie. Ale ak sa chce hrat s paletou, tak mu zelam prijemnu zabavu
                  To je tiez cesta, neviem preco ma to nenapadlo, nejaky tip na grabber obrazkov z PC verzie Ishar ?

                  Komentovat


                    #24
                    Hypersnap např., je toho celkem hodně.
                    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                    Komentovat


                      #25
                      Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                      Hypersnap např., je toho celkem hodně.
                      Pockat, hypersnap je screen grabber, nie ? myslel som nieco co dokaze prejst datove subory (alebo spustacie) k hre a vygrabuje z nich grafiku i jednotlive animacne policka.

                      Komentovat


                        #26
                        Jo takhle jsi to myslel, tak v tom případě netuším a šoupu nohama
                        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                        Komentovat


                          #27
                          Tak jsem to v pátek na noťasu prubnul pod UAE a skutečně - věci se prodávat nedají a v bance jsou peníze jen jednou. Narazil jsem ještě na další bude hry - když nějakého člena party už nechci (nehodí se mi) a seberu mu věci, které dám mezi ostatní, nějak podezřele často se stává, že některá z těch věcí se vytratí do nenávratna... Takhle jsem bohužel přišel o pěkné brnění... No. Ale což. Zítra zase zapojím Amigu (dělala se dlažba, nyní už v "počítačovně" - se mi jí podařilo konečně vymoci, tak jsem ještě dneska nakupoval nový nábytek a za ty čtyři hoďky postavil bohužel jen zlomek a v rychlosti zapojil jen pracovní pecko) a budu pařit dál, plus dodělám mapku. Ten cheat na money znám, ale štve mě, že se člověk musí promlátit skrz hordu kostlivců...

                          Mimochodem nemáte někdo originálku Ishara II na prodej? Samo i s manuálkem

                          Komentovat


                            #28
                            Autorem citovaného textu je cistehovado Přejít na původní příspěvek
                            Ked uz sme pri tom, viete niekto vygrabovat grafiku z Ishar 1/2/3 (nemusia byt vsetky,s taci len niektoreho), najlepsie AGA, s bratom pracujeme na dungeone pre PC (bohuzial, na amigu nevieme programovat) a ma to byt reedited Ishar.

                            Ja som sa pokusal nejakym ripperom ale neviem to velmi, nesedelo mi to farebne

                            My s bratrem mame stejny zamer (spolu s generovanim dungeonu) a na tomto poli jsme jiz pokrocili. Pouzivame GFXRipper1.08 (nebo tak nejak - inzerovan na eab, pro Windows). Zatim vsichni nadsenci, kteri se rippovanim grafiky z Isharu zabyvali, narazili na stejny problem: u AGA verze neni 5 bitovym obrazkum prirazena spravna paleta. To nas ale neodradilo a pokusili jsme se o kvalitativni analyzu palety Isharu 2 AGA. Paleta je vpodstate rozdelena na 16 16 barevnych segmentu a kazdemu prvku (spritu - napr. textura zdi) je prirazena jedna z techto palet. GFXRipper, ktery pouzivame, prirazuje 5 bitovym obrazkum barvy 16-31 (druhou sestnacku).

                            Tady je nas postup:
                            1) Nastaveni AGA palety v GFX ripperu
                            2) nalezeni nejakeho spritu a jeho rippnuti (muze byt i 5 bitovy) - pozor musi byt zapnuto hledani AGA palety
                            3) V PPaintu je vysledny obrazek konvertovan na IFF a nahran do DPaintu (pripadne pres clipboard)
                            4) V DPaintu je spravna barevna sada (16 barev) prenesena na spravnou pozici (16-31 - druhych sestnact barev), obrazek s novou paletou je ulozen v IFF
                            5) Vytvorime takto cca 16 (ve skutecnosti 15 - posledni sada je prazdna) obrazku s jednotlivymi sadami na spravne pozici (kazdy ostrov ma vlastni globalni paletu - tedy vyslednych obrazku bude mnohem vice)
                            6) V PPaintu jsou IFF obrazky spravnych palet zkonvertovany do BMP pro pouziti v GFXripperu
                            7) V GFXripperu je zadanemu spritu prirazena paleta podle obrazku (ten spravny z nami vytvorenych) a hledany sprit je ulozen

                            Prirazeni sad palet nekterym predmetum (Irvan´s Island - prvni ostrov):
                            Irvan´s Island
                            0.
                            1.
                            2. svetlejsi objekty???(pobrezi)
                            3. objekty (napr. chyse ve vesnici, kamenne pobrezi)
                            4. stromy v lese
                            5.
                            6. objekty (napr. menhir)
                            7. objekty (trava, zelena)
                            8.
                            9. protivnici (prvni nepritel), NPC
                            10. protivnici, NPC? - vzdalenejsi???
                            11. predmety, obliceje
                            12. predmety, obliceje
                            13. predmety, obliceje
                            14. predmety, obliceje
                            15.

                            Sady 11-14 jsou spolecne pro vsechny palety (tedy u vsech ostrovu) a jsou vyuzity pro predmety, obliceje postav i mapy ostrovu (vse, co musi mit stejnou paletu po celou hru). Rozlozeni palet na jednotlivych ostrovech je obdobne (textury sten ci nepratel atd. jsou na podobnych mistech).
                            (vse je zatim work-in-progress - bratr teprve zacal prizpusobovat svuj engiene nove grafice - dosud jsme "rippovali" rucne ze screenshotu... brrr)


                            Pouziti PC verze by bylo mozna jednodussi, takhle jsem ale neprisel o potechu z uspechu pri teto drobne intelektualni hre...

                            Komentovat


                              #29
                              Autorem citovaného textu je cistehovado Přejít na původní příspěvek
                              To viem, nehovorim ze ideme robit remake Skor Ishar 4
                              Mám zájem o více informací, případně bych rád pomohl s designem. Ozvi se mi do SZ nebo tak, díky!
                              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                              Komentovat


                                #30
                                Tak jsem už o nějakém dungeonu přemýšlel. Ona je to totiž taková textovka s grafikou Respektive dá se to psát podobně, akorát místo textů se vše prezentuje za pomoci slušivých obrázků. A navíc na Isharovi je krásně vidět, jak je ten dojem "prostorovosti" poskládaný dohormady.

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X