Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Deska A4000 rev. B

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Deska A4000 rev. B

    Prosím do tohohle topiku nepřispívat, děkuji.

    Mám tuhle fošnu a někdo přede mnou tam vyměnil původní kondíky za klasické elektrolyty, páč to vypadá dost zpraseně (některé jsou ulomené, byla měněná i Alice a dokonce z garančním štítkem, asi nějaká super bastl firma z reichu) rád bych je vyměnil za nové made in Marien, protože je to můj první pokus tohoto typu na Amize, rozhodl jsem se pořizovat průběžné foto z pokračující činnosti. Je možné, že v závěru bude opět nefukční deska, no ale to už stejně je. Může to být teda jen lepší. Podle skopčáka od kterého ji mám, po servisním zásahu jela, po nějakém čase už však nenabootovala a proto jí dává pryč jako nefunkční. Zkusím tedy na základě mých prozatím dosažených zkušeností ji oživit a tento pokus zde zveřejnit formou miniseriálu.


    Původní kondíky byly také elektrolyty, web je plný schémat a rad jak je vyměnit za nové a návodů jak čistit M/B od prosakujících kondíků. Myslím, že už chápu proč někdo použil místo elektrolytů tantalové ekvivalenty, asi to také tak udělám.

    Díky ochotě Solarise jsem získal pár potřebných odkazů na stránky, zabývající se opravami A4D desek. Nastudoval jsem vše co by mi mohlo pomoci a pomalu se chystám na přípravné práce.

    Na obrázku celkového stavu M/B, můžete vidět, že je žalostný. Originální kondíky zřejmě vytekly a spáchaly pěkný masakr, následná oprava sprasila ještě i to co nebylo, pro zajímavost byly použity některé kondíky zcela špatných hodnot (kdyby místo 22uF16V tam vrazil 22uF25V, to bych pochopil, ale 10uF63V, to musel mít nějaký špatný den), cínem se nešetřilo a na zaoxidované spoje se už také čas nenašel, zkrátka práce jako na kostele a výsledek nejistý. Aspoň se pocvičím ve svém bastlerském skilu, každá praxe se počítá....

    Snímek č.1 - nejexponovanější místo na každé A4000, tady začíná vznik prvotních problémů - zvuk
    Snímek č.2 - moje deska, kterou se budu pokoušet oživit, pokud je mrtvá, získám zkušenost, pokud ji oživím, také získám zkušenost
    Snímek č.3 - detail obvodů v okolí Pauly, zde je vidět jak se mi podařilo odstranit kondíky i žalostný celkový stav, mám neblahou předtuchu, že budu muset vyměnit i čipy LF347M a LM833
    Přiložené soubory
    Naposledy upravil Marien; 31.12.2010, 23:57:30.
    Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.
Zpracovávám...
X