Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Hry přes null-modem kabel

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Hry přes null-modem kabel

    Na akcích typu Prasepárty hrajeme hry, které je možné hrát na dvou propojených amigách současně, čili data si počítače posílají přes null-modem kabel, který je připojen na seriové porty amig. Hledal jsem na zahraničních diskusích, jestli tam nebudou už hotové přehledy, ale nic jsem nenašel. Kupodivu ani na na eab nic rozumného nebylo.

    S JAYem (snad si nick krupkyj pamatuju dobře) jsme dokonce moji a1200 propojili s jeho falconem a proto uvádím do poznámky i propojení s atari.

    Pokud znáte nějakou další gamesu umožňující seriové propojení, sem s ní.

    Stunt Car Racer
    Počet hráčů: 2
    Atari: ano

    Lotus II
    Počet hráčů: 4
    Atari: aktuálně ne, JAY do příště zařídí

    Knights of the Sky
    Počet hráčů: 2
    Atari: ne (amiga verze umožňuje, atari verze kupodivu ne)

    Powerdrome
    Počet hráčů: 2
    Atari: ano

    Powermonger
    Počet hráčů: 2
    Atari: ?

    S powermongerem si nejsem jistý, ale Předseda zmiňoval, že by to mělo jít nějak přes modemy.
    Naposledy upravil DaMi; 26.12.2010, 15:59:11.
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    #2
    Ja jsem pred delsim casem stahl nejake CD sitovych her pro Amigu, kde byl pripraveny a nastaveny emulator, plus softik do Win umoznujici vytvoreni virtualniho serioveho portu, ktery se dal propojit pre TCP/IP s dalsim PCckem a hru tech "sitovych" Amiga her skutecne po siti. Co je zajimavy, ze tech her tam bylo hodne, minimalne si pamatuji Sensible Soccer, ale co je spatne, ze to CD nemuzu najit, ale snad se to jeste podari.

    Komentovat


      #3
      CD jsem nenasel, ale nasel jsem seznam: http://www.amiga-online-games.de/gam...Attribut=titel

      Je jich prekvapive hodne..... mnohem vic nez jsem cekal, protoze kdyz chceme neco hrat po siti, tak si nikdo na nic nemuze vzpomenout.
      Naposledy upravil Doda; 26.12.2010, 16:26:24.

      Komentovat


        #4
        To my jsme s Lukym a Jerry hrávali přes seriák často a hodně her. Některé hry to podporovaly interně jako Gloom, Alien Breed 3D 1/2, Xtreme Racing, Skidmarks nebo Napalm, další dokonce podporovali TCP/IP a tam jsme nakonfigurovali seriák přes Miami. To jsme hráli převážně portované hry z PC jako Descent, Heretic a Quake. Nakonec Jerry zprovoznil první PCMCIA 10Mbit síťovky a kabel na sériák šel do šuplíku.

        Kupodivu jsme Lotusy nikdy nehráli, přišli nám lepší a zábavnější Xtreme Racing.
        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

        Komentovat


          #5
          V Powermongeru se v manuálu na straně 32 píše, že hra dvou hráčů lze realizovat přes modem, nebo NULL MODEM CABLE a následuje popis jak na to.

          V Populous se to samé píše na straně 19 (v evropské) resp. 20 (v americké verzi).

          Populous 2 to umožňuje také, jak je popsáno na straně 57.

          Alien Breed 3D také zmiňuje hru dvou hráčů, v manuálu se píše že "two Amigas must be linked", přičemž tam není vysloveně uvedeno jak, ale jedna musí být vybrána jako master a druhá jako slave.
          Naposledy upravil Predseda; 26.12.2010, 18:26:13.
          "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

          Komentovat


            #6
            Alieni byli jednoduchý, první napíše kód do levelu (ve dvojce najde load patřičného levelu) a spustí se jako master, druhý se připojí jako slave a hraje se pouze deathmatch ve dvou (jeden na jednoho). Pokud jeden druhého sejme, hra skočí zase do menu.

            Ve dvojce byl pěkný leveleditor, udělali jsme s Lukym několik deathmatch levelů, kde si človek nasbíral hafo lékárniček a zbraní, proto se souboj protáhl a nekončil hned po prvním "potkání".

            Moc jsme si přáli, aby někdo umožnil hru jako cooperative, ale bohužel, příšery se prostě v mulťáku vypnuly. Proto ihned poté, co se objevil Quake jsme hráli jeho, protože tam cooperative šel a to byla teprve zábava, když jsme levely procházeli ve třech! ;o)))
            http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

            Komentovat


              #7
              Výborně, takto nějak jsem si to představoval. Je super, že to někdo dal dohromady. Můžeme trénovat na další akci

              Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
              CD jsem nenasel, ale nasel jsem seznam: http://www.amiga-online-games.de/gam...Attribut=titel

              Je jich prekvapive hodne..... mnohem vic nez jsem cekal, protoze kdyz chceme neco hrat po siti, tak si nikdo na nic nemuze vzpomenout.
              Naposledy upravil DaMi; 26.12.2010, 19:11:43.
              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
              -----------------------------------------------
              Líbí se mi Retropolis

              Komentovat


                #8
                takova otazka - da se udelat nullmodem s dvema winuae?

                Komentovat


                  #9
                  No, pokud na tom PC vůbec ještě seženeš vhodný port...
                  "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                  Komentovat


                    #10
                    Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                    No, pokud na tom PC vůbec ještě seženeš vhodný port...
                    No usb 2 com, alebo virtual com port nie je problem

                    Komentovat


                      #11
                      Hmm, 142 her v seznamu je pěkné číslo, ale reálně dobrých by člověk pohledal. Nějakej coop ve stylu Chaos Engine 2 (tedy čistě coop) by to chtělo-.
                      Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                      Komentovat


                        #12
                        To je fakt, kdyz jsem to tak v rychlosti projel a vyradil blbosti a predelavky z PC (Quake, Heretic...), tak toho moc nezbylo.

                        Komentovat

                        Zpracovávám...
                        X