Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

RGBS-CGA-YUV-VGA Converter

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    O: RGBS-CGA-YUV-VGA Converter

    Zravím všechny. Pročítal jsem nějaká fóra a narazil jsem na jednu věc. Že pokud se, jestli to chápu dobře, při prvním použití karty nastaví norma NTSC tak se někde změní podle toho synchronizace. Ale pokud se až pak zvolí PAL, tak se to neopraví. Problém je v nastavení H V Position a H V Size. Nastavené hodnoty pro PAL jsou prý:

    H POS 56
    V POS 16
    H Size 48
    V Size 59

    Mohl by někdo vyzkoušet? Převodník nemám, ale možná je to úplně mimo mísu
    Naposledy upravil tkald; 23.10.2013, 14:00:25.

    Komentovat


      O: RGBS-CGA-YUV-VGA Converter

      Krabicka teda dorazila apodla ocakavani je obraz cez composite dost skaredy. Stabilita a scrolling su v poriadku, ale ostrost je vo finale asi na urovni RF modulatora Zacinam silne uvazovat o kupe s-video redukcie do RGB vystupu Amigy (cize bez zasahov do motherboardu). Sam si ho postavit nedokazem [teda ten prevodnik ], Amigamaniac sa nejak stiahol zo sceny a s Kipperom je to na dlhe lakte. Zvladol by nieco take za adekvatnu uplatu niekto z miestnych borcov? Na nete sa valaju rozne schemy, ale nedokazem odhadnut, ktora je najvhodnejsia.
      ???

      Komentovat


        O: RGBS-CGA-YUV-VGA Converter

        a preco sa tak branis tej doske, o ktorej je tento thread a miesto toho to chces riesit komplikovane? (rgb->svhs->vga pomocou dvoch konvertorov)

        Komentovat


          O: RGBS-CGA-YUV-VGA Converter

          Si si isty, ze riesenie, ktore potrebuje 5strankovy thread je jednoduchsie? Fakt sa mi nechce riesit revizie s nefunkcnym PALom , pruhy cez obraz a podobne radosti. Aj tak by som si musel nechat vyrobit kabel RGB-YPbPr, aby obraz vyzeral poriadne a to je asi tak rovnako narocne ako to s-video. Vysledok by urcite stal za to, ale nie som si isty, ci by som potom tie iste prachy nedal radsej za scandoubler.
          ???

          Komentovat


            O: RGBS-CGA-YUV-VGA Converter

            no mne jedna takato doska dorazila predvcerom, este som ju nestihol testnut, vyzera podobne ako ta boboova, len ma novsi date code na pcb (2013.04.18 )
            ked sa k tomu dostanem a bude to fungovat, tak ti to mozem zapozicat, nech si utvoris nazor sam

            Komentovat


              O: RGBS-CGA-YUV-VGA Converter

              spravil som rychly test, fungovat to funguje, vertikalne pasy su (da sa to vcelku vytweakovat pomocou clamp hodnot v menu, ale uplne nezmiznu), co je vsak dost iritujuce je "snezenie" (nahodne biele pixele), hlavne na tmavych backgroundoch, to este budem musiet poskumat
              snezi to aj ostatnym?

              Komentovat


                O: RGBS-CGA-YUV-VGA Converter

                U mna bez snehu. Nie si zo severu ?
                MiST | Amiga 600 Furia EC020 | Amiga 1200 ACA 1231 | Sharp MZ800 | ZX Spectrum 48k | Didaktik M | Didaktik Gama | C64 U1541II | Atari 800XL | Atari 130XE U1MB+SIDE2.

                Komentovat


                  O: RGBS-CGA-YUV-VGA Converter

                  Autorem citovaného textu je tmp Přejít na původní příspěvek
                  spravil som rychly test, fungovat to funguje, vertikalne pasy su (da sa to vcelku vytweakovat pomocou clamp hodnot v menu, ale uplne nezmiznu), co je vsak dost iritujuce je "snezenie" (nahodne biele pixele), hlavne na tmavych backgroundoch, to este budem musiet poskumat
                  snezi to aj ostatnym?
                  ano niekedy to mam aj ja, ale kedze mam momentalne 15lcd vobec ma to netrapi. Podla mna stale vyborna volba.
                  WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

                  Komentovat


                    O: RGBS-CGA-YUV-VGA Converter

                    Autorem citovaného textu je tkald Přejít na původní příspěvek
                    Zravím všechny. Pročítal jsem nějaká fóra a narazil jsem na jednu věc. Že pokud se, jestli to chápu dobře, při prvním použití karty nastaví norma NTSC tak se někde změní podle toho synchronizace. Ale pokud se až pak zvolí PAL, tak se to neopraví. Problém je v nastavení H V Position a H V Size. Nastavené hodnoty pro PAL jsou prý:

                    H POS 56
                    V POS 16
                    H Size 48
                    V Size 59

                    Mohl by někdo vyzkoušet? Převodník nemám, ale možná je to úplně mimo mísu
                    Keby to bolo tak, ze sa nastavi synchronizacia pri prvom spusteni, tak by mohla existovat moznost to nejako resetnut do stavu pred prvym spustenim ??

                    HV Position a HV Size sluzi len na nastavenie pozicie a velkosti obrazu na obrazovke. Ja mam hodnoty trochu ine, aby som mal obraz na monitore v strede a na celu vysku.

                    Mam dve verzie konvertora:

                    1. verzia V HD 9800 V5.0 - s tymto mi ide len NTSC
                    2. verzia III GBS-8200 V4.0 - s tymto mi ide len PAL

                    tmp: "Snezenie" som nepostrehol a to som testoval dema a hry dost dlho.

                    Wolfus: Riesenie je to jednoduche, staci si vybrat verziu konvertora a zapojit priamo z RGB vystupu Amigy, nepotrebujes ziadne dalsie prevodniky.
                    Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                    Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                    Komentovat


                      O: RGBS-CGA-YUV-VGA Converter

                      Na nemeckem a1k foru se objevil fix pro snezeni na GBS8200

                      Po aplikaci izolacni pasky snezeni zmizelo...

                      Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: IMG_20150117_120418crop.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 58,3 KB
ID: 108231 nebo Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: IMG_20150117_134903crop.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 62,3 KB
ID: 108232

                      Komentovat


                        O: RGBS-CGA-YUV-VGA Converter

                        Můžu potvrdit, že po aplikaci stínění sněžení zmizelo.
                        Amiga 1200 ROM 3.1, Apollo 1260/50MHz 32MB RAM, IDE/CF Sandisk 4GB, Workbench 3.1 || Commodore C64 || Atari 800XE
                        Amiga 1200 ROM 3.0, Infinitiv tower, Blizzard 1240/40MHz 32MB RAM, Fast ATA 1200

                        Komentovat


                          O: RGBS-CGA-YUV-VGA Converter

                          Mne to nesnezilo nikdy, ale po kupe monitora Benq (viz. ine vlakno) ktory zobrazi PAL vo vybornej kvalite a hlavne na 50Hz som tento konvertor "zahodil" ( = rozumej odlozil do krabice )...
                          Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                          Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                          Komentovat


                            O: RGBS-CGA-YUV-VGA Converter

                            Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 1.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 56,1 KB
ID: 109516Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 2.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 53,3 KB
ID: 109517Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 3.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 48,7 KB
ID: 109518Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 4.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 39,0 KB
ID: 109519

                            Komentovat


                              O: RGBS-CGA-YUV-VGA Converter

                              Je na ebaju. Dneska jsem na to taky koukal, ale nenašel jsem tohle vlákno, abych sem dal odkaz.

                              Komentovat


                                O: RGBS-CGA-YUV-VGA Converter

                                Nemáte někdo praktické zkušenosti s tímto.. ?

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X