Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

WHDload a hry pro A600/A500

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    WHDload a hry pro A600/A500

    Mám dotaz na všechny, nevím jestli je správně zařazeno...

    Hrajete někdo gamesy na A500/A600? žonglování s disketama mě neba, tak jsem se pokoušel rozjet Whdload na A 600 s 2MB Chip a moc jsem nepochodil, tedy jakože hry mají mnohem vyšší nároky na paměť. A máme tu novou turbínu od jense a rýsuje se Fúrie, PCMCIA Sram jsou nesehnatelné...
    Zkoušel jsem superforga, lotus2 a spoustu dalších, ale bez úspěchu. A hry které by jely systémově přímo z workbenche moc není...

    Otázka zní na jaké konfig ECS Amigy a jaké hry hrajete???

    #2
    Moc neporadím, ale podíval bych se do manuálu WHDLoadu, někde půjde určitě vypnout PRELOAD atd... Jen tak na okraj, nedávno mi dával ExSpawn odkaz na e-shop kde pracuje, kde mají SRam karty k dispozici. Otázka je, jestli jsou pro Amigu vhodné.

    Link: http://www.itlevne.cz/zbozi.aspx?zbk=Sram&x=0&y=0
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #3
      Hraju na A600 s 2MB chip a 2MB SRAM kartou. Fakt je, že s 2MB chip se WHDLoad v podstatě provozovat nedá, běží jen hrstka her a vypínání PRELOADu většinou dělá psí kusy. S 2MB paměti navíc už je to ale mnohem lepší, doporučuju to jako naprostej základ, jinak bych snad radši zůstal u disket

      SRAM PCMCIA karty se i sehnat dají, viz.např. http://www.komponenty.xcs.cz/zbozi/p...spx?p=z:177077, dokonce skladem, ale a) cena je příšerná, b) jak píše Prober, kdo ví, jestli budou v A600 šlapat.
      high-voltage.cz, retropolis.cz, doshaven.eu
      Amiga 600, ACA630/25, Indivison ECS, 4GB CF HDD

      Komentovat


        #4
        Z toho, co tu mám, mě s 2MB chip běží R-Type a Turrican
        high-voltage.cz, retropolis.cz, doshaven.eu
        Amiga 600, ACA630/25, Indivison ECS, 4GB CF HDD

        Komentovat


          #5
          Eh, teď koukám, že Prober link na SRAM karty posílal, takže ten můj byl zbytečnej, pardon, kocovina, nějak špatně se mi ostří na monitor...
          high-voltage.cz, retropolis.cz, doshaven.eu
          Amiga 600, ACA630/25, Indivison ECS, 4GB CF HDD

          Komentovat


            #6
            No vzhledem k nehorázným cenám a velikostem SRAM do PCMCIA, nepředpokládám, že bych za ty ceny do něčeho takovýho investoval...

            Takže to vidím na BoBooovu Furii, jetli tedy budou 2 MB Chip a 2MB cosi stačit, když kolikrát píšou, že je potřeba třeba pro superfroga 2,5 FAST...
            Většinou skončím na tom, že chybí SLOW memory, takže FAST RAM...

            Komentovat


              #7
              já jedu A600/2MB Chip + 2 MB SRAM a na spoustu WHDLoad her to jde. Dokonce i jen s 2MB Chip se dá leccos přes WHD spustit bez Preload samozřejmě, ale je potřeba spouštět bez startup-sequence, aby se uřetřilo max ram, ono si to pak dohrává data za chodu, ale není to moc pohodlné.
              Někde jsem četl, že hry instalované přes JST jsou méně náročné na paměť tak není od věci zkusit je.
              Naposledy upravil Amigoun; 08.01.2011, 14:02:12.
              A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

              Komentovat


                #8
                Takže ted jsem schválně vyzkoušel pár známějších Whdload her které jsou normálně na více disket.

                Agony/Apidia/Apocalypse/Chaos Engine/Gods/Project x/Ruffn Tumble/Super Frog

                Všechny zmíněné šlapou na A600 2MB chip

                Průser je v době nahrávání cca 2min Project x a Gods cca 4min

                Takže není zase až tak pravda,že jede jenom pár her.

                Komentovat


                  #9
                  No jsem si říkal, jak jsem to postupně pročítal, že toho musí jet víc Neb jsem měl A600 dokonce jen s 1MB chip a 2MB Fast. Navíc spousta těch vícedisketových her, hlavně adventur, WHDLoad vůbec nepotřebuje a můžeš je na HDD nainstalovat klasicky, čímž si taky snížíš paměťové nároky. Na A600 ještě bez SRAM jsem vpoho pařil třeba Goblins 3, Settlers (ty pravda bez SS) a další.

                  Komentovat


                    #10
                    Autorem citovaného textu je sledgehewer Přejít na původní příspěvek
                    Hraju na A600 s 2MB chip a 2MB SRAM kartou. Fakt je, že s 2MB chip se WHDLoad v podstatě provozovat nedá, běží jen hrstka her a vypínání PRELOADu většinou dělá psí kusy. S 2MB paměti navíc už je to ale mnohem lepší, doporučuju to jako naprostej základ, jinak bych snad radši zůstal u disket

                    SRAM PCMCIA karty se i sehnat dají, viz.např. http://www.komponenty.xcs.cz/zbozi/p...spx?p=z:177077, dokonce skladem, ale a) cena je příšerná, b) jak píše Prober, kdo ví, jestli budou v A600 šlapat.
                    ad pcmcia SRAM: keby ste chlapci vedely kolko som ich za facku popredal ja a jedinu co som si odlozil do Amigy som stratil (4M verzie mal som ich tak 20ks)

                    Komentovat

                    Zpracovávám...
                    X